30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovani zelen P10 - rovnou prikaz  (Přečteno 335 krát)

qurrito91

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Parkovani zelen P10 - rovnou prikaz
« kdy: 13 Června 2022, 15:51:06 »

UMC P10 se rozhodl, ze jsem (jakozto majitel vozidla) parkoval na zeleni. Posila (pokud vim) rovnou prikaz k uhrazeni pokuty 2000 Kc. Prikaz vydan 20.5., dorucen 6.6. 13.6. podan odpor bez uvedeni duvodu, vyckavam co na to urad.

Doufam, ze zatim jednam v ramci moznosti dobre, pripadne rady samozrejme uvitam.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 296
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani zelen P10 - rovnou prikaz
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2022, 15:57:10 »

Praha 10 jede tento extrémní režim dlouhodobě. Můžete tu na to nalézt několik vláken, včetně mého. Vyhrajete to, ale budou otravovat.

Předvolají vás na ústní jednání. Budou tvrdit, že v odporu byly uvedeny důvody, proč řízení rovnou zastavit (resp. v něm nepokračovat). Pokud byste tam (jako já) uvedl, že jste řidičem nebyl, stejně budou tvrdit, že to není dostatečný důvod pro nepokračování v řízení. Pokud podáte stížnost na jejich absolutně protiprávní přístup presumpce viny, budou tvrdit, že to dělali pro vaše dobro, aby vám ušetřili náklady a zachovali hospodárnost řízení.

Až vám dorazí předvolání na ÚJ, dejte vědět. Odepíšete, že souhlasíte s ÚJ bez Vaší přítomnosti a že uvádíte, že jste vozidlo na dané místo neparkoval vy. Vzhledem k tomu, že se chovají jako zkurvené svině, zvažte, jestli nebudete chtít podat nějakou stížnost/InfZ/námitku podjatosti, ať si pěkně zaúřadují.


EDIT: Pokud nemáte DS/e-podpis, doporučil bych si rovnou podat žádost o proplacení 53 Kč za doporučený dopis pro zjevně nesprávný úřední postup. Je už ale na vás, jak moc aktivně k tomu budete chtít přistoupit. Máte na stole předem vyhraný případ a jak moc si budete hrát je na vás.
« Poslední změna: 13 Června 2022, 15:59:10 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.