30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lasercam 4 - měření přes okno  (Přečteno 3414 krát)

NV

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Lasercam 4 - měření přes okno
« kdy: 03 Června 2022, 22:05:32 »

Mám sledovaný přestupek. Před koncem 12 měs. opět překročení rychlosti mimo obec - 129 kmhod po odečtu.
Zastaven a ztotožněn. Nesouhlas a nepodepsáno. Výzva k ustnímu jednání. Vzal jsem si kopii spisu. Ve spisu serie fotek od vzdálenosti 356 m až po 92 m. Při průjezdu kolem policejní oktávky (90 m) jsou zavřená všechny okna a nikdo není venku. Taky za mnou ihned vyjíždí. Vše mám na kvalitním kamerovém záznamu, kde jsou vidět zavřená okna.
Má lasercam certifikaci na měření přes okna?  Lze s tím nějak dál pracovat?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2022, 05:09:22 »

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2022, 06:14:17 »

Lasercam 4 v EN navode to umi.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

NV

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2022, 12:15:18 »

takže dle všeho se ani nemusím snažit. 
nějaká možnost se tomu vyhnout?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2022, 14:13:43 »

Tak pokud jste už do správního řízení šel, tak toho aspoň využijte. Leda, že by to pro vás bylo natolik stresující a nepříjemné, že byste to chtěl co nejdřív skončit. Na tomto fóru jsem se za ty roky naučil, že i na první pohled zcela zjevně prohrané případy mnohdy končí úspěchem.

To, že se tím lidarem dá měřit přes okno přeci vůbec neznamená, že vy nemůžete namítat opak a trvat na tom. Je jen na orgánu, jak se s tím vypořádá. Jenom na tom asi případ nevyhrajete, ale pokud toho bude více, je šance, že se na to úředník vykašle, což se stává velmi často.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

NV

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2022, 15:02:01 »

Do správního řízení jsem dobrovolně nešel :-)

Jelikož jsem měkota a poctivec, který by při ústním jednání vše posral, tak hledám právní zastoupení.  Nějaký typ na právní/advokátní kancelář?  Nejlépe Morava (přestupek řeší okurky).  Ale opravdu kvalitní zastoupení......
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2022, 15:14:38 »

Pardon, neuvědomil jsem si, že jde o ŘO kvůli recidivě.

Jedna z variant ke zvážení je určitě nezaplatim.cz. Vzhledem k jejich úzkému zaměření na přestupky bude jejich péče kvalitnější, než od leckterého advokáta. Navíc to bude asi i trochu levnější.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #7 kdy: 06 Června 2022, 19:22:59 »

Na ústní jednání se chodit nemusí, pokud se toho bojíte, já také souhlasil s vydáním rozhodnutí bez ústního jednání a vyhrál jsem. Argumentovat se dá velice dobře i datovou schránkou, je třeba získat hlavně kopii spisu, aby bylo jasné, co se musí argumentačně přebít.
IP zaznamenána

NV

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2022, 20:55:04 »

lze někde dohledat?
Rychloměr byl zkoušen podle metrologického předpisu ČMJ č. 812-MP-C213  ,,Metodický postup při ověřování laserových rychloměrů."
a
Certifikátu o schválení typu stanoveného měřidla č. 01 11-CS-C013-16
návod je jedna věc a certifikát druhá.

jelikož pokud není v certifikaci přes jaké sklo, jakou tlouštku skla, přes kolik skel je ověřené měření, tak dle mne nelze měření uznat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #9 kdy: 09 Června 2022, 05:42:06 »

O tom neni sporu, ze to jsou  casto spis imitace meridel, bohuzel prokazat opak je nesnadne, jak z duvodu postoje soudu, tak z duvodu neschopnosti cmi.
Napr. 3.7.5 je naprosto usmevne ustanoveni, ktere neplati pro vetsinu ze stanovenych meridel merici laserem.

Urad si ho testuje jen tak, aby mu mereni vyslo. Jeste ted si pamatuji, kdyz  mereni bylo provedeno predne podle melo jine vysledky nez ocekavane.
Rada starsich, hele kdyz ti to nevychazi rozhodne to nedavej do protokolu, protoze ti to cvici neuzna, nebudes mit odmereno a neprojdes.
Kdyz byl kontaktovan cvicici, nezjistil nic a bud rekl, ze to je Vas problem nebo si vysledky opiste od tech co jim to vyslo. Mate pritom na vse tak akorat, abyste to casove zvladli,  na nejake hledani vadneho meridla nebo neco v soustave nemate proste prostor.
A presne v tomhle duchu se jede, hlavne nedelat vlny.

https://www.nssoud.cz/files/EVIDENCNI_LIST/2018/19A_2_20180525101659.2018_prevedeno.pdf

Zapomente ze u soudu a specialne ceskeho jde o hledani spravedlnosti a spravnosti. Tu kdyz naleznete, tak jste si proslapl nekolikrat cestu nahoru a dolu a obvykle po 15-20 letech.

Zkuste to a uvidite.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #10 kdy: 09 Června 2022, 11:17:05 »

Tak minimálně by uřad měl prokázat, že ono okno nebylo pokovené, ne?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #11 kdy: 09 Června 2022, 14:21:40 »

Tak tím důkazem je to, že paprsek pronikl a změřil :)
IP zaznamenána

NV

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #12 kdy: 09 Června 2022, 15:16:59 »

jo rozsudek jsem četl několikrát, ale neobsahuje to co potřebuji. V CZ návodu prý není o měření přes sklo ani zmínka. Nevím, nedohledal jsem. Anglickým se řídit nebudeme. Jsme v CZ.
poslal jsem dotaz na CMI, ale ticho po pěšině.
No půjdu do toho asi s tím, že pokud nemá certifikát pro měření přes sklo, tak se jedná jen o orientační měření.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #13 kdy: 09 Června 2022, 18:53:07 »

Rozsudek byl pro ilustraci toho, jak to chodi.

Navod si vyzadejte od SO, CMI mozna pres 106, pokud v CZ neni(neoveroval jsem) je to jiste validni argument, zvlast pokud v EN je(nahodou to asi nevypadlo).

Nerikam, ze nemuzete uspet, ale nebude to rychle a asi to nebude levne.
« Poslední změna: 09 Června 2022, 18:55:59 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

NV

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Lasercam 4 - měření přes okno
« Odpověď #14 kdy: 09 Června 2022, 21:33:35 »

Poslal jsem dotaz přímo výrobci, tak uvidím zda odpoví  :)
IP zaznamenána