30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dítě v autě  (Přečteno 3497 krát)

Honzinus

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • Honzinus78
Dítě v autě
« kdy: 02 Června 2022, 10:36:14 »

Zdravíčko vážení,

potřebuji odvést několik dětí, věck 11 - 12 let. Vím, že dítě musí dosahovat 150 cm a vážit 36 kg, jinak musí mít podsedák či přídavný pás aby mu bezpečnostní pás nešel přes krk. Jedno dítě má 149 cm, druhé váží jen 35 kg. Ptal jsem se rodičů, odpověď je vždycky taková trochu nepřesná, něco ve smyslu: já nevím, asi už jezdíme bez podsedáku.
Můj dotaz je, kdyby nás náhodou zastavili benga a shledali přestupek, jak se to pak řeší? Má někdo zkušenost? Musím pak doložit lékařským vyjádřením, kolik dítě opravdu měří / váží? Nemám naprosto žádnou zkušenost, děti ještě nemám.
Děkuji
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2022, 10:57:24 »

Ještě jsem nezažil, ani neslyšel, aby fízl měl potřebu toto řešit.  Pokud jsou ty parametry takto blízko, absolutně bych policajta neřešil. Prostě děti mají tolik kolik mít podle zákona mají a hotovo.

Ideálně jako vždycky se s nimi nebavit. Nic jsem neporušil, s přestupkem nesouhlasím, chci předat do správního pokud nesouhlasíte.  Tady aspoň trochu inteligntní šimpanz pochopí, že pokud Vás nezkásne hned, nemá mysl se smolit s papíry do správka, kde bude v absolutní důkazní nouzi.

Dokazuje se vina, nikoliv nevina, takže po Vás těžko mohou chtít, abyste prokazoval svou nevinu nějakými lékařskými zprávami ;) Tedy.. chtít mohou, ale to s nimi rychle vyběhnete.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2022, 11:38:36 »

Jezdím youngtimerem a mám více dětí. Při kontrole pachové obvykle nahlédnou do auta - není to obvyklé auto a jsou zvědaví - a vidí děti. V tu chvíli se zeptají, jestli jsou připoutané a na sedačkách, na což odpovím něco v duchu samozřejmě, mám je rád. Když jsou na straně bočních dveří, tak je i otevřu k nahlédnutí. Obvykle na to odpoví něco jako to chválím nebo to je dobře a více je děti nezajímají, spíše je zajímá auto samotné.

Takže za sebe to vidím tak, že pokud nebudete mít viditelný vyložený exces co se dětí týče, jako mimino volně v košíku, deset dětí v malém autě a podobně, tak to nikoho nezajímá. Důležité je, aby každé dítě melo svůj pás.

A pokud je to bude zajímat, tak stejně něco najdou, protože najít budou chtít. Ale už chci vidět, jak ověřeným měřidlem měří děti...

Spíš bych se zaměřil na faktickou stránku věci - aby ten pás nebyl zařízlý do krku a podobně. Jde vám přeci o skutečnou bezpečnost...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #3 kdy: 02 Června 2022, 13:13:14 »

Normalne reknes ze se zcvrkli behem jizdy. https://youtu.be/tZE-1M2beVU
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #4 kdy: 02 Června 2022, 18:57:29 »

I pokud by měli méně o více jak 1cm a 1kg, tak pochybuju že police má metody jak na místě změřit výšku a váhu certifikovaným měřidlem.

A skutečně se dá tělesná výška ovlivnit. Stačí provádět cviky na uvolnění páteře. Pak člověk může být dočasně o něco vyšší.
IP zaznamenána

Honzinus

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • Honzinus78
Re:Dítě v autě
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2022, 20:28:59 »

Na pás přes krk dám pozor, nechci dát chlupatejm záminku..


Jinak díky za tipy  8)
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2022, 23:52:33 »

pochybuju že police má metody jak na místě změřit výšku a váhu certifikovaným měřidlem.

I kdyby nahodou mela, tak ma snad nekdo povinnost se takovemu mereni podrobit?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2022, 10:50:57 »

„Ve jménu zákona podrobte se měření!“

Nezákonnost této výzvy můžete rozporovat později.

Edit: Ale stejně, dítě může vhodně nespolupracovat ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #8 kdy: 03 Června 2022, 11:00:04 »

Dětem zakázat součinnost a fízlů se zeptat, zda skutečně myslí vážně, že budou na cizí děti sahat či s nimi dělat nějaké úkony bez přítomnosti jejich rodičů a OSPOD. A pokud ano, tak že jim přejete hodně štěstí v následném řízení. A začít natáčet.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2022, 00:02:32 »

Třeba už RAMET dělá dálkové měřidlo s váhou. Kdy se výška a váha dětí určuje odhadem z benzínky a posílá se pyrátoj rovnou výpalné.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2022, 00:24:53 »

Když už jsme OT, tak včera jsem poslouchal rozhlasový podcast s nějakou expertkou na Afghánistán a zdá se, že proti Tálibánu jsou naši dopravní fašisté naprostí žabaři. Zavádějí tam totiž různá pravidla a zákazy týkající se žen (na ulici jen v pytli a s doprovodem atp.), což by nebylo nic nového pod sluncem, ale inovativní je, že už za různé prohřešky nebudou kamenovat provinilou ženu, ale tvrdá pěst zákona dopadne na jejího manžela, u neprovdaných na otce či jiného nejbližšího mužského příbuzného. Zkrátka sprdel v krystalicky čisté formě (je vinen tím, že nezajistil, aby ...).

Napadlo mě v té souvislosti, že Standa Huml možná své úmrtí na covid fingoval, a místo dopravních posudků teď vesele dělá Talibanu poradce.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2022, 08:45:34 »

No já bych rozšířil sprdel až na senátora či poslance za daný obvod....byli by vinni, že nezajistili ...... aby jejich volič nespáchal.....
 
IP zaznamenána

newuserff4

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #12 kdy: 26 Července 2022, 19:18:49 »

seltcghcwnůebck wysc w
crfwx ckšbrx cwšrg
rcwgwervx cvbcwrg
crwrgw xvncwibhtwečh
« Poslední změna: 26 Ledna 2024, 16:59:00 od newuserff4 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #13 kdy: 27 Července 2022, 03:53:50 »

hh k OT: Nijak me to neprekvapuje.
"Sprdel v jejich pojeti" manzela/otce/bratra/stryce  za manzelku tam je bezna uz staleti... proste ji mel usmernit/vychovat a jde tam nekdy o kejhak ci podstatnou cast majetku. To zalezi podle oblasti, kdo tam ma zrovna lokalni moc a jak ji vykonava a naplnuje.
Potom  nejaka facka v danem kontextu je pochopitelny mirny korekcni prostredek. Cizinec je zdesen, protoze nechape kontext a zacne jim vnucovat to svoje samozrejme nejlepsi know-how a hodnoty o ktere oni vubec nestoji, vcetne trestane strany.

Doporucuji si poslechnout napr. pana Pelikana  https://www.youtube.com/watch?v=bTKbpe8VAPM

Tahle nekompatibilita se netyka jen arabskeho sveta, podobne je na tom Asie a Afrika a nemusi jit nutne o nejakou vesnici.
Potkavam rocne ~10-15 cestvych dlohopobytovych eu-nedomestikovanych cizincu s kteryma musim resit nejake trable, sem tam pomuzu a clovek vidi jak jednaji, bez nejake nalivarny a universalni pravdy z medii.
Zrovna min. rok mi prijel takovy typicky anglan - vite o cem mluvim. Pri prvnim si clovek rekne kreten, kdyz prijde 10. z ~ stejne lokality asi v tom je neco jineho.

S tim co znam z korporatni sfery neda se to moc srovnat, cizinci se tam projevuji z me zkusenosti jinak.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Dítě v autě
« Odpověď #14 kdy: 27 Července 2022, 09:21:02 »

hh k OT: Nijak me to neprekvapuje.
"Sprdel v jejich pojeti" manzela/otce/bratra/stryce  za manzelku tam je bezna uz staleti...
Žena je v jejich pojetí práva totéž jako u nás nezletilý, tedy manžel otec nebo bratr je v postavení zákonného zástupce. Tedy má moc a prostředky jak sjednat nápravu. Sprdel je o tom, že odpovídám za zcela svobodnou osobu nad kterou nemám jakoukoli moc. V tom byl Standa skutečně inovativní.
IP zaznamenána