30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: vysírací letáček aneb s orgánem se nebavíme  (Přečteno 17958 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:vysírací letáček aneb s orgánem se nebavíme
« Odpověď #15 kdy: 20 Března 2015, 13:36:08 »

Včera jsem ujel 1100 kilometrů, dojedu do Phy a buzeranti hned začali vopruzovat „silniční kontrolblééah“. Samozřejmě žádné poučení, nic, jen buzerovali s papírama a pozděj dejcháním.

Tak jsem jim dával fotokopie dokladů jak tu někdo radil že to používá (ale teď to honem nemůžu najít), jé ,to byla sranda :D Prej padělání dokladů, že mě můžou odvést na stanici a takový sračky :D Byl jsem po 24 hodinách na nohou/za volantem a 1100 km už unavenej a spolujezdci taky, tak jsem jim poděkoval za informaci, dejchnul a jeli do prdele, jinak bych je ještě popíchnul, ať mi na záznam řeknou nějaký bláboly…

Takže jo, sice mají právo na kontrolní konrolu dle §6, odst. 12 a 13 o silničním provozu, ale stejně neškodí se poptat na důvody a poprudit ať nakecají do záznamu blbosti. Jinak padělání veřejné listiny, Trestní zákoník č. 40/2009 Sb., § 348:
Citace
(1) Kdo padělá veřejnou listinu nebo podstatně změní její obsah v úmyslu, aby jí bylo užito jako pravé, nebo takovou listinu užije jako pravou,

kdo takovou listinu opatří sobě nebo jinému nebo ji přechovává v úmyslu, aby jí bylo užito jako pravé, nebo

kdo vyrobí, nabízí, prodá, zprostředkuje nebo jinak zpřístupní, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává nástroj, zařízení nebo jeho součást, postup, pomůcku nebo jakýkoli jiný prostředek, včetně počítačového programu, vytvořený nebo přizpůsobený k padělání nebo pozměnění veřejné listiny, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.
Zcela zřejmě jsem neměl v úmyslu to používat jako pravou, už když evidentně nesedí rozměr a je to černobílá nic moc kvalitní fotokopie, ale zas dosta kvalitní na to, aby si oni mohli pořídit opis po kontrole, že to je skutečně kopie předloženého (ale nikoli do ruky předaného) originálu. Tedy směle doporučuji, budou vymýšlet sračky a o to líp je uvaříte. Ale zas buďte připraveni na to, že jim může rupnout v bedně a budou zkoušet i excesy jako předvedení…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:vysírací letáček aneb s orgánem se nebavíme
« Odpověď #16 kdy: 17 Dubna 2015, 16:53:53 »

Taky jsem s sebou začal vozit kopii řidičáku. Policajtům ho předávám s tím, že je to kopie, údaje sedí a mohou si je ověřit, a řidičák je doma v sejfu, aby ho nikdo nemohl ukrást nebo neoprávněně zadržet (což se docela často stává).

Jinak návod je jednoduchý:
1) Zamknout, okýnko stáhnout na 5 cm - konverzovat lze, doklady lze škvírou taky předat
2) Zapnout kameru a natočit ji tak, aby byl vidět policajt.
3) Co musíme předložit vypsal v DFens v článku Kontrolní kontrola: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014122802

Citace
Policistovi (příslušníku PČR) je řidič povinen předložit následující doklady:

a) řidičský průkaz,
b) osvědčení o registraci vozidla, zvané malý techničák
c) doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (zelená karta)
d) doklad o zdravotní způsobilosti

Dále, v případě, že je řidič zproštěn nějaké povinnosti ze zdravotních důvodů, například z povinnosti používat pásy, musí předložit toto potvrzení.

Strážníkovi a celníkovi v uniformě je řidič povinen předložit pouze doklady podle bodů a) a b).

Dále viz § 6 odst. (8) a (11) zákona 361/2000 Sb.

Jak je to s občankou? Jak jste zaznamenali, z legislativy povinnost jejího předložení přímo neplyne. Nicméně policajti i strážníci si o ni mohou říci, pokud vás z něčeho podezřívají, tedy v podstatě kdykoli. Je to jedno. Stejně mají RZ vašeho auta a malý techničák, a pomocí toho zjistí údaje stejné kvality a rozsahu, jako jim poskytuje občanka.


Osobně předávám občanku, kopii řidičáku, zelenou kartu a OTP.

4) Pokud policajt něco chce, chci nejdříve jeho služební číslo - to nadiktuji do záznamu kamery, případně si ho zapíšu (ano, zdržuje to, ale I je od buzerace dalších řidičů)

5) Pokud policajt něco chce, jsem si vědom, že musím poslechnout, viz § 114 zákona o policii:
Citace
§ 114

Každý je povinen bez zbytečného odkladu a bezplatně uposlechnout výzvy anebo pokynu nebo vyhovět žádosti policie nebo policisty; to neplatí, pokud tento zákon nebo jiný právní předpis stanoví jinak. Nelze-li účelu výzvy, pokynu nebo žádosti dosáhnout pro odpor osoby, je policista oprávněn tento odpor překonat.

Zároveň jsem si vědom, že policista má povinnost mě poučit, a proto po něm požaduji vysvětlení důvodů a poučení, viz § 13 zákona o Policii:

Citace
§ 13

Poučování

Policista je povinen před provedením úkonu poučit osobu dotčenou úkonem o právních důvodech provedení úkonu, a jde-li o úkon spojený se zásahem do práv nebo svobod osoby, také o jejích právech a povinnostech. Pokud poučení brání povaha a okolnosti úkonu, poučí nebo zajistí toto poučení ihned, jakmile to okolnosti dovolí.

Formulka: "Chystáte se zasáhnout do mých práv, žádám Vás tedy, abyste vysvětlil právní důvod provedení úkonu a poučil mne o mých právech a povinnostech."

Pokud řekne jen něco ve smyslu, že mi může přikazovat, co uzná za vhodné, zopakuji mu to ještě jednou s tím, že pokud nevysvětlí a nepoučí, porušuje zákon o Policii a já mám povinnost to oznámit jeho nadřízenému. (To není úplně pravda, ale většinou to zapůsobí  ;)).

6) (lze použít hned, jakmile policajt přijde k okýnku): "Žádný tvrzený přestupek nebudeme řešit na místě, sepište to a budeme to řešit ve správním řízení."
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:vysírací letáček aneb s orgánem se nebavíme
« Odpověď #17 kdy: 18 Dubna 2015, 09:39:41 »

To je zajímavé, co jste tu sepsal. A jak se vypořádáte s pokynem monocajta „pane řidiči, vystupte z auta“? Zejména když podle všeho jste povinen výzvy orgána uposlechnout?
Díky.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:vysírací letáček aneb s orgánem se nebavíme
« Odpověď #18 kdy: 18 Dubna 2015, 14:00:40 »

Přesně jak píšu v bodu 5):

"Zasahujete do mých práv, žádám Vás tedy, abyste vysvětlil právní důvod provedení úkonu a poučil mne o mých právech a povinnostech. Je to Vaše zákonná povinnost a nic tomu nebrání."

Když nesdělí důvod a nepoučí: "Nedodržel jste zákonný postup, nejsem tedy povinen uposlechnout. Zavoláme Policii (když zastavuje měšťák) nebo GIBS (když zastavuje PČR)."

Samozřejmě záleží na situaci - když to vypadá v pohodě, klidně vystoupím. Ale to už po mně dlouho nechtěli. Když je to od pohledu svině, tak se tvářím jako doktor práv a prudím  8). Ta věta na začátku je v podstatě sofistikované "Proč jako?"
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:vysírací letáček aneb s orgánem se nebavíme
« Odpověď #19 kdy: 18 Dubna 2015, 23:09:38 »

Jak jsem prezentoval na dnešním setkání, tak mám kopie požadovaných dokladů s označením kopie zatavené na jedné stránce s Čestným prohlášením, že kopie souhlasí s originálem. K tomu mám kartičku s textem :

Mám namožené hlasivky.
Proto Vám nebudu odpovídat.
Konejte co považujete za nezbytné a informujte mě, až budu moci pokračovat v jízdě.
Děkuji za pochopení.

A ještě mám v přípravě list A4

Poučení policisty o postupu při výkonu služby  - právní minimum
 atd (paragraf o zdvořilosti, prokazování příslušnosti, poučení, přiměřenosti ...

Zatím nebyla příležitost to použít, ale lépe být připraven.

Jak lze parafrázovat starého dobrého DFENSe ve Volném pádu ... Já jenom jedu domů, nechte mě být a nic špatného se nestane.


IP zaznamenána