30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce  (Přečteno 3595 krát)

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce
« kdy: 11 Května 2022, 15:32:00 »

Přišla mi výzva z Rakouska, dopis hozený do schránky, abych zaplatil pokutu 90 EUR za překročení rychlosti 80 km/h o 29 km/h. Jel jsem v noci do Chorvatska, tma a déšť. Je možné, že jsem někde značku přehlédl nebo nešlápl na brzdy a včas nezpomalil.

S dopisem jsem si vytřel (_!_) a zahodil. Mám jen dotaz, jaká je promlčecí lhůta, kdybych někdy v boudoucnosti jel opět přes Rakousko.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2022, 17:54:23 »

Co tahkle oprášit staré kontakty? Právníci v Chicagu by to určitě rychle vyřešili a jako bonus by rakouský ministr dopravy mohl dostat padáka ...

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10889.msg121224#msg121224
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2022, 18:13:18 »

Na Rakušáky se.. Goro bílý pes. Je to banda šašků, stejně jako Hitler. Pokud nepoletím do Chorvatska letadlem, vezmu to přes Maďarsko 8).

P.S. Rakušáci mají sami máslo na hlavě viz "Před třinácti lety uhořelo v kaprunské lanovce 155 lidí. Rakousko kvůli tomu měnilo zákony". Dva roky předtím jsem tou lanovkou se sestrou jel a sletěl na padáku z vrcholu Kaprunu dolů do údolí.
« Poslední změna: 11 Května 2022, 18:28:15 od Kevil »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2022, 20:59:09 »

Nemyslím to nijak ve zlém k Kevilovi, ale podobných témat jsou tu stovky a tak se zeptám... Je zde alespoň jeden člověk, kterému se osobně (nebo ručí za historku z doslechu) stalo, že ho v zahraničí vydírali za hříchy z minulosti? Myšleno kohokoli za SPZ, která někde pirátila, nehledě na změnu řidiče či provozovatele v budoucnu? Nebo řidiče za to, že figuroval v minulosti kdekoli jinde jako provozovatel? Předem díky za info a samozřejmě teď nepočítám s případy, kdy byl při přestupku ztotožněn řidič.
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2022, 23:44:34 »

Před pár dny, po svém návratu ze zahraničí, jsem našel ve schránce druhý dopis z Rakouska v češtině, abych jim sdělil jméno řidiče. Nebudu na to reagovat, nešlo o doporučený dopis.

Zajímalo by mě, jaká je v Rakousku promlčecí lhůta v případech drobného překročení rychlosti ?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce
« Odpověď #5 kdy: 14 Července 2022, 20:24:20 »

Prekroceni rychlosti spada pod prestupkovej zakon. Tam je promlceci doba 1 rok (na zahajeni konani o prestupku) a 3 roky (na potrestani). Do lhuty se nepocita cas, po kterej se obvinenej zdrzoval (z jejich pohledu) v zahranici. Jinak receno, promlceci lhuta na potrestani cizince je prakticky neomezena...
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce
« Odpověď #6 kdy: 15 Července 2022, 08:56:04 »

Díky za lhůty, přes Rakousko už nepojedu. Jen by mě ještě zajímalo, jak je to v souladu s EU legislativou (právem), když Rakušáci posílají jen obyčejné dopisy, bez průkazného doručení.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko, překročení rychlosti, dopis ve schránce
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2022, 09:12:05 »

No, není to v souladu ani s jejich právem, protože prostě nemají prokazatelně doručeno. Na jednu stranu se snaží s překladem, ale celé si to zhatí obyčejným dopisem… :-)
Zatím…
Pokud se nemýlím, tak v Rakousku byla prodloužena promlčecí lhůta na dopr. přestupky z 6 měsíců (2013) na 12 měsíců. Během této doby ale mohou pokutu vymáhat třeba i na letišti, kde člověk nemá čas a možnost se účinně bránit (například že pokuta byla uložena v rozporu s právem pro nedoručení zásilek a pod.), takže je zapotřebí být v té nenávštěvě Rakouska po tuto dobu důsledný a nebo být připraven případně pokutu na místě zaplatit a pak dodatečně vymáhat její vrácení spolu s případným odškodněním za neprávný úřední úkon.
IP zaznamenána