30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepředložení ŘP – MÚ Beroun  (Přečteno 988 krát)

adolf

 • Příspěvků: 68
  • Zobrazit profil
Nepředložení ŘP – MÚ Beroun
« kdy: 06 Května 2022, 21:25:45 »

Na Velikonoční pondělí jsem byl zastaven opicemi-ženami v Králově Dvoře (preventivní kontrola). Doklady potřebné k provozu MV jsem předložil, doklad potřebný k řízení však ne. Nabídku na 200 Kč jsem zdvořile odmítl, jinak jsem spolupracoval a podepsal se k tomu, že jsem byl seznámen s první stranou oznámení přestupku.

Nováková z MÚ Beroun, kam přestupek spadá, poslala na základě úředního záznamu příkaz a myslela si, že jsem nespolupracoval, a to, že jsem údajně nepodepsal, použila jako přitěžující okolnost. Nováková taky prý neměla sebemenší důvod zpochybňovat, co opice vyplodily. Musel jsem znát obsah spisu, tak jsem zmocnil uživatele jakubb, který si s sebou k nahlížení vzal další osobu. Nováková si uživatele jakubb ztotožnila, prý mu předala část spisu (bez obalu, soupisu a příkazu), na vyzvání mu pak předala i obal s prázdným soupisem a příkaz. Jakubb to vše předal té osobě, kterou si vzal s sebou na nahlížení, aby to osoba nafotila. Osoba si však po chvíli uvědomila, že jí jede vlak, a jednání musela opustit.

Když jakubb při sepisování záznamu o nahlížení požádal, aby v něm bylo uvedeno, že spisový materiál byl zpřístupněn neztotožněné neznámé osobě, Nováková prohlásila, že jakubb a osoba „jsou teda docela zajímavá dvojka“.

Pokračování bude jistě zábavné.
« Poslední změna: 06 Května 2022, 22:20:01 od adolf »
IP zaznamenána

johncreek

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 1 296
  • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP – MÚ Beroun
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2022, 00:28:43 »

Ty poslední 2 odstavce na druhé stránce jsou solidní WTF. Jako vím, že se v tomto duchu správní orgány vyjadřují, nicméně tohle má z nějaké šablony, kterou snad ani nečetla. Nehledě na to, že tam má duplicitu. Celkově mi přijde, že to nedává moc smysl  :D Zvlášť část, kde hovoří o příčinné souvislosti, kde samozřejmě machruje odborným termínem. Chápu, že z formalistického hlediska je to asi OK, ale hovořit o ohrožujícím následku a společenské nebezpečnosti je pro tuto situaci tak brutálně nepřiléhavé, až to skoro vede k myšlenkám, že by taková ptákovina vůbec neměla být přestupkem :D
« Poslední změna: 07 Května 2022, 00:36:27 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

adolf

 • Příspěvků: 68
  • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP – MÚ Beroun
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2022, 10:34:50 »

Obecně ty její texty nedávají moc smysl, jede hrozný čárkový freestyle a občas blbě skloňuje a časuje. Třeba první věta v záznamu z nahlížení zní „…se dostavil Miloš Zeman ověřeného dle cestovního pasu…“. To něco-jako-poučení (poslední odstavec příkazu) je určitě CTRL+C,CTRL+V, přímo z toho srší, že je to napsané pro živnostenský odbor.

A úplně všude píše jména, ideálně v každé větě. V tom záznamu z nahlížení je každý černý obdélník krom prvních tří jméno toho, kdo nahlížel, v příkazu jsou zase skoro všechny moje jméno. Asi aby se to blbě anonymizovalo.
« Poslední změna: 07 Května 2022, 10:39:11 od adolf »
IP zaznamenána

jakubb

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 517
  • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP – MÚ Beroun
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2022, 20:17:49 »

Jo ten příkaz je perla za perlou. Je vidět, že část věcí je převzatých z jiného příkazu, ani se neobtěžovala změnit ženský rod na mužský, část věcí nedává smysl atd.

Pro názornost přikládám anonymizovaný výsek zvukového záznamu záznamu z nahlížení: nahlizeni-funpart.mp3

Nevím, zda se dá vyrobit něco efektivního z toho, že nespolupráci s PČR uvedla jako přitěžující okolnost – spíš jsem názoru na to neupozorňovat a nechat to být v naději, že pokud danou věc dostane do Rozhodnutí, tak to poslouží jako jeden z nábojů do odvolání.

Zatím bych šel úspornou cestou, kde se obviněný v rámci podání stížnosti vyjádří velmi obecně ve smyslu, že zjištěné skutečnosti neodpovídají realitě a pokud bude i tak vydáno Rozhodnutí, tak v odvolačce argumentovat důkazem úředním záznamem v situaci „tvrzení proti tvrzení“ (3 As 231/2017- 49)
IP zaznamenána

adolf

 • Příspěvků: 68
  • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP – MÚ Beroun
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2022, 21:23:29 »

Včera v pozdní odpoledne (poslední den lhůty) podán odpor.
IP zaznamenána