30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost v obci, nestihl jsem lhůty, určení viníka, nebyl jsem ztotožněn  (Přečteno 1372 krát)

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil

Jelikož jsem po napsání přípěvku zjistil, že už uplynula i lhůta 14dní od doručení, zeptám se tedy jednouše:

Přišel příkaz, ztotožněn jsem ovšem nebyl (doklady jsem neměl u sebe, chtěli je jen nadiktovat a dál si to neověřili). Vzhledem k tomu, že už lhůty uplynuly, zbývá mi to už jenom zaplatit? To by mi ve finále ani nevadilo, ale nerad bych aby se to bralo jako přiznání, navíc bych dostal body... 
« Poslední změna: 05 Května 2022, 18:50:34 od Brno500 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 10+ (Trucam) neztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2022, 18:37:51 »

Bez osobních urážek, ale to co jste napsal je spíš vyjadřovací průjem.

Chápuli to správně, tak jste v minulosti jste měl nějakej případ kde PČR měřila u cedule, vy jste failnul odpor, příkaz nabyl právní moci.

Teď ovšem v tomto vlákně řešíte nějakou výzvu k uhrazení určené částky, nebo nějakou výzvu k podání vysvětlení od policie, která měřila? Tam by totiž dávala smysl debata o Helmutech.

Zřejmě jste v jednom odstavci spojil dva případy, přičemž u toho prvního ani nevím, jakou má s tím druhým jakoukoliv souvislost. Nejdřív to na mě působilo tak, že jste failnul odpor proti naměřenému případu, ale teď nechcete body a chcete udat Helmuta...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 10+ (Trucam) neztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2022, 18:45:02 »

Napsal jsem to trochu nešťastně.
Že jsem to všechno prosral jsem zjistil až po přidání příspěvku, upravím to.

Jde mi ve finále jen o to, jestli se teda zaplacením přiznám, či nikoliv.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 10+ (Trucam) neztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2022, 18:53:39 »

Pokud hovoříme o tom správním řízení, které začalo a skončilo příkazem, pak je úplně jedno přiznání/nepřiznání, protože uplynutím lhůty pro odpor toto rozhodnutí nabylo právní moci - jste uznán vinným. Budete muset uhradit pokutu (to je myslím většinou do 30 dní od nabytí právní moci, mělo by to tam být v poučení) a budou vám připsány body.

Jediné, co se s tím dá dělat je podat žádost o přezkumné řízení, nicméně tento nástroj málo kdy vyjde ve prospěch obviněného. Pokud máte datovku/epodpis, určitě bych do toho šel, protože vás to nic nestojí. Nemám s tím osobní zkušenosti, nicméně se domnívám, že by muselo dojít k naprosto evidentnímu a zásadnímu porušení zákona ze strany správního orgánu, aby to mělo nějaký pozitivní výsledek. Aby to mělo nějakou úroveň, bylo by potřeba mít dostupný spis. Jestli by se to dalo "uhrát" na to, že jste byl ztotožněn pouze ústně, netuším. Tipoval bych ale, že ne. Vše je to však jen tipování a spekulace, dokud opravdu nevíme, co je ve spisu a na základě čeho správní orgán rozhodoval.
« Poslední změna: 05 Května 2022, 19:01:39 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 10+ (Trucam) neztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2022, 20:18:32 »

Jde mi ve finále jen o to, jestli se teda zaplacením přiznám, či nikoliv.
Nikoliv. De iure jste se "přiznal" už tím nepodáním odporu proti příkazu. Body vám budou připsány - dělá se to manuálně (úředník, který zpracovává přestupek, to musí postoupit úřadu, který vede vaši kartu řidiče, což i v případě, že to je v jednom baráku, obvykle dělají různá oddělení), takže je tam určitá prodleva, a nějaká malá šance, že k tomu díky šlendriánu nedojde. Proti bodům lze podat námitky, kde ale (zpravidla) nelze čekat úspěch, aniž by bylo zvráceno samotné rozhodnutí o přestupku.

Placení pokuty je teď už jen finanční transakce mezi vámi a cílovou obcí. Prakticky už naprosto nezáleží na tom, co je jejím původním titulem - jestli dlužíte za pokutu za dopravní přestupek, jiný přestupek, nebo třeba poplatek za popelnici, psa ... Zaplacením se rozhodně k ničemu nepřiznáte (viz výše, to už se stalo), neplacením riskujete, že to bude obec vymáhat exekučně.

Proti samotnému příkazu teď máte formálně zhruba 3 možnosti, jak bojovat - 1) můžete opožděně podat odpor a zároveň žádat o prominutí zmeškání úkonu (z nějakého závažného důvodu, např. že jste byl zrovna služebně na Antarktidě, nebo ležel v bezvědomí na JIP), případně zpochybnit datum doručení příkazu, 2) podat podnět k přezkumnému řízení a 3) žádost o obnovu řízení. Moc velkou šanci nemá nic z toho - má-li být vaším klíčovým argumentem to, že skutek se (asi) stal, ale řídil někdo jiný, vy ani vaše doklady na místě nebyly a někdo si přivlastnil vaši identitu, tak nejlépe sedí ta obnova řízení. U varianty 1) byste musel prokazovat ty důvody (a SO to obvykle hodnotí přísně), u verze 2 jste vydán na milost úřadu (pokud se rozhodne přezkum nezahájit, nemusí to nijak odůvodňovat a není to dále přezkoumatelné). U obnovy musí někdo rozhodnout o žádosti, je to dvoustupňové, a musíte sice taky dodat nějakou krycí historku, proč jste ty důvody nemohl uplatnit hned po obdržení příkazu, ale je tam nižší laťka než u toho prominutí zmeškání odporu.
IP zaznamenána