30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah kvůli blokovému čištění  (Přečteno 967 krát)

Ralf Loren

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Odtah kvůli blokovému čištění
« kdy: 26 Dubna 2022, 22:43:04 »

Na začátku měsíce jsem zaparkoval u nádraží, odkud jezdím na studia do jiného, většího města. Před týdnem jsem se ze studií vrátil a auto nikde. Volal jsem 158, že mi auto pravděpodobně někdo ukradnul. Dispečer mě poměrně drze odmítl s tím, že si mám zavolat 156.
Na městské policii mi bylo sděleno, že vozidlo bylo odtaženo kvůli blokovému čištění. Problém je, že jsem o žádném dočasném zákazu stání nevěděl, protože jsem byl samozřejmě pryč. Když jsem tohle sdělil na telefonu městské policii, řekli mi,že jim je to jedno, že si odtah objednal správce komunikace a oni jen asistovali. Došel jsem tedy na odstavné parkoviště, kde moje auto stálo. Protože vím, že kdybych zaplatil na místě, už bych nikdy peníze neviděl, a nikde nikdo nebyl, sedl jsem do auta a odjel. O pár hodin později ke mně domů přišla státní policie, jestli prý mám auto. Když jsem řekl, že ano, zase odešli. Za stěračem byla také úplně promočená výzva od městské policie kvůli spáchání přestupku.

Otázka zní - přijde faktura na zaplacení odtahu? přijde pokuta za přestupek? Jak se případně bránit?
Díky!

Poznámka: auto bylo odtaženo ten den, kdy jsem se později vrátil; jestli tam značka byla týden předem nevím, když jsem přišel ka parkovišti, nic tam nebylo.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Odtah kvůli blokovému čištění
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2022, 21:17:45 »

Jen takový dotaz. V tom vámi zmíněném městě odtahují auta na parkoviště, které je volně přístupné a jde z něj kdykoliv odjet?
Já jen, že něco podobného jsem řešil pár let dozadu, auto stálo na zadrátovaném parkovišti a pokud bych vrátnému nedal circa
2 000 kc, tak me nepusti dovnitr, pokutu za prestupek (300 kc) jsem take neuhradil a uz se neozvali....
IP zaznamenána