30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 10 zábor a rovnou poslání příkazu  (Přečteno 1920 krát)

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Praha 10 zábor a rovnou poslání příkazu
« kdy: 05 Března 2022, 18:59:08 »

Zdravím, tak v prosinci jsem prý zabral veřejné prostranství  5 odst. 1 písm. g) zákona č. 251/2016 Sb.,. Soudruh z odboru dopravy mi poslal rovnou příkaz.. Měl jsem si to vyzvednout do 28.2. a do schránky hozeno 3.3. Mám jen dotaz ohledně lhůty. Odpor musím podat do úterý 8.3. nebo do pátku 11.3. Asi zatím jednoduchý a stížnost na jeho jednání si nechám později, co myslíte?  Btw soudruh je činný ještě v jedné firmě. Možná by se na ní mohli úřady podívat, co Vy na to? Děkuji za pomoc
« Poslední změna: 05 Března 2022, 19:08:33 od xx99 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 zábor a rovnou poslání příkazu
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2022, 19:15:46 »

P10 jsou strašný kurvy, sám jsem v jednom zcela totožném případě pomáhal a nechtěli se toho moc pustit, jednali totálně obstrukčně. Ale nakonec to 100% vyhrajete.

Vzhledem k tomu, že vám nejde o natahován lhůt, odpor podejte klidně hned. Vyhrajete to na důkazní nouzi, nikoliv na promlčení. Je víceméně jedno, jestli do odporu uvedete, že jste vozidlo na místo nezaparkoval. Ačkoliv by to slušnému úřadu stačilo a řízení by zastavil, Praha 10 to bude ignorovat a tvrdit, že neexistují žádný důvod v řízení nepokračovat.

EDIT: Pro zajímavost, Praha 10 jsou takoví umrdanci, že jsou schopni tvrdit, že tu presumpci viny provozovatele aplikovali proto, aby vám ušetřili čas a náklady. Jsou to takoví diletanti, že jsou schopni tvrdit, že tam provozovatel zaparkoval vozidlo vědomě a tedy spáchal přestupek úmyslně. Málo který SO zaslouží tak moc šikanu, jako P10...
« Poslední změna: 05 Března 2022, 19:18:30 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 zábor a rovnou poslání příkazu
« Odpověď #2 kdy: 16 Března 2022, 09:52:17 »

Já má také zkušenosti, že P10 za zábor hnedka zasílá příkaz, nicméně po podání "blanketního odporu" se nikdy nic dalšího nestalo.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 zábor a rovnou poslání příkazu
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2022, 16:52:27 »

Díky, za info a můžete se mi, prosím, podívat na rychlost. Přišel mi příkaz a potřebuji poradit, co s tím.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 zábor a rovnou poslání příkazu
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2022, 16:14:15 »

Zdravím, tak tentokrát je Bc. právník Van...  aktivní a poslal mi předvolání k ústnímu jednání.  Vzhledem k tomu, že je to dle přestupkového zákona. Tak se tam jen dostavím a nebudu vypovídat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 zábor a rovnou poslání příkazu
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2022, 16:22:13 »

Pokud tam chodit vyloženě nechcete, tak nemusíte. Můžete být buď zcela pasivní, nebo zaslat vyjádření souhlasu s konáním ÚJ ve vaší nepřítomnosti + sdělní, že jste vozidlo na místo neparkoval.

Chodit tam IMO nemá moc smysl. Leda, že byste si chtěl užít zábavu a nějak je v tom pogrilovat. To by ale vyžadovalo nějakou úroveň skillu a sebevědomí.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.