30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Návrhy funkcí  (Přečteno 7125 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Návrhy funkcí
« kdy: 16 Dubna 2022, 18:34:38 »

Pěkný den,

navrhuji přidat na fórum dvě nové funkce:

1) BB kód [spoiler][/spoiler] - často se přistihnu, že bych k tématu napsal více, ale zároveň mě limitují požadavky na stručnost a přehlednost; funkce, která umožní sbalit text pod tlačítko (kliknutím na "Spoiler" se rozbalí/sbalí obsah, který je v kódu umístěn), jde podle mě naproti oběma stranám nastíněné "rovnováhy".
Pro naší verzi SMF dostupné zde: https://custom.simplemachines.org/index.php?mod=2833


2) Už delší dobu přemýšlím nad nějakou funkcí "hlasování" u jednotlivých příspěvků, která by mohla sloužit místo odpovědí typu "děkuji" nebo "souhlasím"...
Kromě toho se domnívám, že by to mohlo vnést na fórum jakousi druhou vrstvu života, kdy bude možné s jednotlivými příspěvky interagovat nerušivým způsobem a bez plevelení. IMO to představuje zajímavou paralelu k hierarchii fóra, kdy podle počtu "+"/poděkování/whatever by zakladatel vlákna měl možnost hodnotit kredibilitu příspěvků pod jeho vláknem i dle jiných kritérií, než zda je autorem např. stálý člen.
Zároveň bychom tím mohli poskytnout zakladatelům vláken větší míru "jistoty" - kdy jednak dostane větší zpětnou vazbu a jednak když se vžiju do dní, kdy jsem zde na fóru začínal a řešíl zde nějaké svoje kauzy, tak jsem upřímně vždycky nejvíc čekal na odpovědi hardcore, případně stálých členů a nedělám si iluze, že jsem byl jediný. Nikdo ale nemáme čas komentovat plnohodnotně každé vlákno a kromě toho když se ztotožňuji s tím, co už v daném vlákně padlo, tak tam nepřispívám. Za mě je škoda, pokud jsem to četl a souhlasím s dosavadními názory, nenechat tam nedat autorovi nějakou zpětnou vazbu, přičemž "+" považuji v tomto za vhodný kompromis.
Aby to nebylo zneužitelné, hlasovalo by se jen kladně.

Co by to potenciálně přineslo:
+ pro autora větší míra zpětné vazby
+ pro členy možnost vhodným způsobem reagovat
+ větší míra interakce, podpora komunity
+ zvýšení informační hodnoty fóra

Potanciální negativa:
- může to být kontraproduktivní (aby se nám právě všechny ty plnohodnotné reakce nesmrskly jen do hlasování)
- příznivci konzervativního vzhledu by si museli chvíli zvykat
- při letmém prohledání SMF se mi nepodařilo pro naše fórum najít vhodný mod.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2022, 19:51:19 »

Lajky a dislajky na příspěvky by byly super. Rovněž bych se ale přimlouval, aby bylo vidět, kdo lajky/dislajky na příspěvek dal. Když dá lajk na příspěvek moderátor, pak by to přeci jen mělo mít v očích tazatele o něco vyšší hodnotu, než lajk od člověka, který má na fóru 10 příspěvků. (To si IMO může toto fórum dovolit proto, protože všichni aktivní moderátoři co tu vystupují o problematice něco vědí a jejich názor je většinou správný.)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2022, 21:32:57 »

Já jsem pro obojí.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2022, 09:20:06 »

V tapatalku to asi fungovat nebude?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2022, 09:53:30 »

Spoiler zjevně ano (byť to tlačítko není tak minimalistické jako ve verzi pro prohlížeč, což se ale asi dá upravit), u hlasování asi záleží - osobně moc nerozumím provazbě tapatalku na fórum, takže se k tomu nedokážu vyjádřit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2023, 18:48:43 »

Nechceme zrušit tenhle smajlík 8) resp. jeho způsob zápisu? Dělá to neplechu, když chci napsat třeba § 125c(8 ) - když tam nedám tu mezeru, dopadne to takhle: § 125c(8)

Také pro číslované seznamy se závorkou to nefunguje optimálně: 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) 11) 12) 13) 14) 15) 16) 17) 18) 19) 20) - Ha! Proč 18) funguje normálně?
« Poslední změna: 01 Února 2023, 18:50:28 od Číkus »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #6 kdy: 01 Února 2023, 22:41:23 »

já ho mám rád !
 8)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #7 kdy: 02 Února 2023, 07:48:27 »

Ha! Proč 18) funguje normálně?

Chtěl jsem napsat, že ta 18) má hlubší význam a budete označen za neonacistu a pravicového extremistu ;)
ale 28), 38),... 88),... fungujou také
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #8 kdy: 02 Února 2023, 13:30:20 »

Pokud existuje UNICODE, neni duvod pouzivat interni...
 8)  vs 😎
pro predstavu https://apps.timwhitlock.info/emoji/tables/unicode
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2023, 11:25:17 »

@Číkus: Při přidávání příspěvku se volbou pod editačním boxem dají smajlíci vypnout 8) 8) 8)

Rozšířené možnosti...
    ☑ Nepoužívat emotikony
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2023, 16:52:09 »

vvvvvv> Téhle možnosti jsem si nevšiml, děkuji. Tím je můj problém vyřešen.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Návrhy funkcí
« Odpověď #11 kdy: 04 Února 2023, 21:47:43 »

A propos, jako hezčí varianta (kromě plnotučného § 1 odst. 8 ZPPK) mi přijde formát s lomítkem, např. § 1/8/a = § 1 odst. 8 písm. a)
IP zaznamenána