30kmhcz

Vzkazy administrátorům => Vzkazy uživatelů administrátorům => Téma založeno: IZS 16 Dubna 2022, 18:34:38

Název: Návrhy funkcí
Přispěvatel: IZS 16 Dubna 2022, 18:34:38
Pěkný den,

navrhuji přidat na fórum dvě nové funkce:

1) BB kód [spoiler][/spoiler] - často se přistihnu, že bych k tématu napsal více, ale zároveň mě limitují požadavky na stručnost a přehlednost; funkce, která umožní sbalit text pod tlačítko (kliknutím na "Spoiler" se rozbalí/sbalí obsah, který je v kódu umístěn), jde podle mě naproti oběma stranám nastíněné "rovnováhy".
Pro naší verzi SMF dostupné zde: https://custom.simplemachines.org/index.php?mod=2833 (https://custom.simplemachines.org/index.php?mod=2833)


2) Už delší dobu přemýšlím nad nějakou funkcí "hlasování" u jednotlivých příspěvků, která by mohla sloužit místo odpovědí typu "děkuji" nebo "souhlasím"...
Kromě toho se domnívám, že by to mohlo vnést na fórum jakousi druhou vrstvu života, kdy bude možné s jednotlivými příspěvky interagovat nerušivým způsobem a bez plevelení. IMO to představuje zajímavou paralelu k hierarchii fóra, kdy podle počtu "+"/poděkování/whatever by zakladatel vlákna měl možnost hodnotit kredibilitu příspěvků pod jeho vláknem i dle jiných kritérií, než zda je autorem např. stálý člen.
Zároveň bychom tím mohli poskytnout zakladatelům vláken větší míru "jistoty" - kdy jednak dostane větší zpětnou vazbu a jednak když se vžiju do dní, kdy jsem zde na fóru začínal a řešíl zde nějaké svoje kauzy, tak jsem upřímně vždycky nejvíc čekal na odpovědi hardcore, případně stálých členů a nedělám si iluze, že jsem byl jediný. Nikdo ale nemáme čas komentovat plnohodnotně každé vlákno a kromě toho když se ztotožňuji s tím, co už v daném vlákně padlo, tak tam nepřispívám. Za mě je škoda, pokud jsem to četl a souhlasím s dosavadními názory, nenechat tam nedat autorovi nějakou zpětnou vazbu, přičemž "+" považuji v tomto za vhodný kompromis.
Aby to nebylo zneužitelné, hlasovalo by se jen kladně.

Co by to potenciálně přineslo:
+ pro autora větší míra zpětné vazby
+ pro členy možnost vhodným způsobem reagovat
+ větší míra interakce, podpora komunity
+ zvýšení informační hodnoty fóra

Potanciální negativa:
- může to být kontraproduktivní (aby se nám právě všechny ty plnohodnotné reakce nesmrskly jen do hlasování)
- příznivci konzervativního vzhledu by si museli chvíli zvykat
- při letmém prohledání SMF se mi nepodařilo pro naše fórum najít vhodný mod.
Název: Re:Návrhy funkcí
Přispěvatel: johncreek 16 Dubna 2022, 19:51:19
Lajky a dislajky na příspěvky by byly super. Rovněž bych se ale přimlouval, aby bylo vidět, kdo lajky/dislajky na příspěvek dal. Když dá lajk na příspěvek moderátor, pak by to přeci jen mělo mít v očích tazatele o něco vyšší hodnotu, než lajk od člověka, který má na fóru 10 příspěvků. (To si IMO může toto fórum dovolit proto, protože všichni aktivní moderátoři co tu vystupují o problematice něco vědí a jejich názor je většinou správný.)
Název: Re:Návrhy funkcí
Přispěvatel: pk202 16 Dubna 2022, 21:32:57
Já jsem pro obojí.
Název: Re:Návrhy funkcí
Přispěvatel: alo.is 17 Dubna 2022, 09:20:06
V tapatalku to asi fungovat nebude?
Název: Re:Návrhy funkcí
Přispěvatel: IZS 17 Dubna 2022, 09:53:30
Spoiler zjevně ano (byť to tlačítko není tak minimalistické jako ve verzi pro prohlížeč, což se ale asi dá upravit), u hlasování asi záleží - osobně moc nerozumím provazbě tapatalku na fórum, takže se k tomu nedokážu vyjádřit.