30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuty Ukrajincům za parkování policie nedává, nemá jak ověřit majitele  (Přečteno 4723 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

Pokuty Ukrajincům za parkování policie nedává, nemá jak ověřit majitele

Otázkou je, zda je lepší po zaparkování na vozidlo umístit ukrajinskou RZ a nebo "ubytovat" uprchlíka a auto mu půjčovat.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Pokuty Ukrajincům za parkování policie nedává, nemá jak ověřit majitele

Otázkou je, zda je lepší po zaparkování na vozidlo umístit ukrajinskou RZ a nebo "ubytovat" uprchlíka a auto mu půjčovat.

Ukromuth?  8) ;D
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

podle mně je to opět novinářský a úřední žvást-co vím a platilo před lety (a myslím, že nedošlo ke změně), tak oni nemohou ani v rámci unie do cizích rejstříků kvůli parkování. ten systém (tuším eucaris) dovoloval dotázání do zahraničí pro 8 potenciálních přestupků (rychlost, červená, telefon atd), ale výslovně se netýkal dopravy v klidu. tedy ani frantík nemůže být dožádaný kvůli parkování. tak to bylo a žiju v domění, že stále je. u úkáček je spíše výhoda, že tam nelze dožádat provozovatel ani za ostatní domělé přestupky.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Ukrajince z Donbasu jsem před lety použil a vyhrál, nicméně dnes to překlopí na sprdel, protože se nepodaří doručit. A spolupracující ubytovaný Ukrajinec je na tom stejně jako spolupracující Čech. A pro eltodo autíčko si člověk koneckonců může dát na auto značku jakou chce nebo ji zakrýt čím chce.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

@jan novák: nějak se nechytám, kdo by kam co doručoval, když je známé auto a rz, ale není ani řidič a ani nelze doslídit provozovatele?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

Jan Novák> Pokud má doručovací adresu v ČR, tak by s tím doručením nemusel být problém. A vzhledem k aktuálnímu počtu Ukrajinců v ČR by to mohlo být i uvěřitelné.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Číkus>To je pravda, ale neskýtá to žádnou další výhodu oproti komukoli
Hra je stejná, leda by na Ukrajince vyhlásili nějaký pardon. Nemyslím si, že by úřad byl shovívavější jen proto, že je historka o ubytovaném cizinci uvěřitelnější, zejména pak u lidí, kteří dlouhodobě ubytovávají doma a půjčují auto půlce Evropy :-)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

To jsou problémy fakt. Stačí založit s.r.o. na virtuální adrese a jako jednatele napsat třeba Afghánce. Firma bude provozovatelem auta a sprdelní pokuty platit nebude. Co jí vezmou?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Akorát, že tu máme judikaturu, dle které je legitimní v ojedinělých případech, kde má správní orgán za zjevné, že daný provozovatel byl zvolen účelově, vymáhat odpovědnost provozovatele po majiteli.

Nevím, jak moc jsou s tím obeznámeni úřady v Horní Dolní, ale předpokládám, že díky Kocourkově výkvětu to všechny větší správní orgány (MHMP, MMB...) znají a používají. ...na druhou stranu, slyšel jsem v okolí o tom, že v Kolíně operuje nějaký bezdomovec-provozovatel a zatím to tam funguje bravůrně :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Tak přepsat v registru i majitele na s.r.o.?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

To už se dostáváte ale na úplně jinou úroveň. O soukromém právu toho vím ještě větší prd, než o veřejném, nicméně afaik nemůžete jen tak z plezíru přepsat auto na právnickou osobu.

Co jí vezmou?
Tak přepsat v registru i majitele na s.r.o.?

A co třeba kdyby jí vzali to auto? :D Jehož vlastníkem se stala.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

_jk

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

A byl by takovy prepis vubec k necemu?

Prece od letos ucinne novely plati, ze policie muze po ridici vymahat pokutu, kterou nezaplatil provozovatel vozidla, jinak muzou zabavit SPZ, popr. nandat boticku. Koneckoncu o tech letosnich zmenach vysel pocatkem roku clanek na road-fensu.

Nebo mi neco unika?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil

Domnívám se, že tudy cesta nevede. Pokud bude nahlášen ukrajinecmut, SO si zamne svýma hnusnýma pařátama, mlsně se olízne a hbitě to překlopí na provozovatele…
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

podle mně je to opět novinářský a úřední žvást-co vím a platilo před lety (a myslím, že nedošlo ke změně), tak oni nemohou ani v rámci unie do cizích rejstříků kvůli parkování. ten systém (tuším eucaris) dovoloval dotázání do zahraničí pro 8 potenciálních přestupků (rychlost, červená, telefon atd), ale výslovně se netýkal dopravy v klidu. tedy ani frantík nemůže být dožádaný kvůli parkování. tak to bylo a žiju v domění, že stále je. u úkáček je spíše výhoda, že tam nelze dožádat provozovatel ani za ostatní domělé přestupky.
V tom případě by bylo ŕešením zaregistrovat své vozidlo na sebe v jiném státé než ČR. Možná by stačilo Slovensko? Ale to by tam člověk asi musel nejdříve získat trvalý nebo přechodný pobyt?
« Poslední změna: 14 Dubna 2022, 03:16:55 od alo.is »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

u mně je to jednodušší, mám služebák z jiné země eu se zahraniční značkou, proto jsem to psal. mám to odzkoušené. ale netvrdím, že se mezitím úřední hydra nezmohla na nějaký bugfix, aby jim neutíkala kořist. ale pokud to stále platí, je nesmysl psát o překlopení na provozovatele-toho oni neznají a nemají jak se na něj dostat (parkovat není důvod pro dožádání do zahraničí). ale jak píšu, to platilo, já tak funguji a zatím ok. ale mohlo se něco změnit. třeba je tu někdo, kdo ví více
IP zaznamenána