30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řízení pod vlivem Neurolu  (Přečteno 5497 krát)

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Řízení pod vlivem Neurolu
« kdy: 05 Dubna 2022, 09:13:17 »

Ahoj, mám předepsaný Neurol a velmi sporadicky ho beru, když mi je špatně.

Jak je to s řízením? Je možné oficiálně nějak řídit? Existuje něco, co mi doktor potvrdí a já mohu řídit?

Na Googlu absolutně nemohu najít informace. Pokaždé jen, že se mám 1-2 dny zdržet řízení. Ale já se necítím ovlivněn.

Dřív jsem ani něvěděl, že se na tom nesmí řídít a asi 3 měsíce jsem na to denně řídil, když jsem to bral každý den. :-D

Kord když už jsem 2 krát nalízal  (v nemocnici nakonec vyšla pravada, že jsem nic neměl), ale už na mě koukají jinak při každém zastavení. Tvrdí, že vidí, že jsem byl 2 krát pozitivní, ale nevidí výsledek z nemocnice.

Děkuji za radu
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2022, 09:48:53 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2022, 09:53:03 »

Viz pribalovy letak
https://zdravi.euro.cz/leky/neurol-pribalovy-letak/



Přípravek může, zvláště na počátku léčby, nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování (např. řízení motorových vozidel, ovládání strojů, práce ve výškách atd.). Tyto činnosti byste měl/a vykonávat jen na základě výslovného souhlasu ošetřujícího lékaře.


Já to četl, ale je mi to nejasné. Ten výslovný souhlas má nějakou formu?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #3 kdy: 05 Dubna 2022, 10:00:38 »

Zajímavé - na jiné adrese je zřejmé úplně jiný příbalový leták: https://nonstop-lekarna.cz/neurol-4643/pribalovy-letak, kde se o obsluze strojů a řízení uvádí něco zcela jiného. Asi budete muset do svojí krabičky....

Ale řešil bych to tvrzení fízlů, že "vidí, že jste byl 2 krát pozitivní". Pokud následné vyšetření potvrdilo, že jste látky v krvi neměl, pak nemá být ve fízlích záznamech cokoliv o vaší pozitivitě. Zřejmě vadný test, navíc pozitivita se neprokazuje testem. Začal bych přes GDPR a zpracování nesprávného osobního údaje.
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #4 kdy: 05 Dubna 2022, 10:11:57 »

Zajímavé - na jiné adrese je zřejmé úplně jiný příbalový leták: https://nonstop-lekarna.cz/neurol-4643/pribalovy-letak, kde se o obsluze strojů a řízení uvádí něco zcela jiného. Asi budete muset do svojí krabičky....

Ale řešil bych to tvrzení fízlů, že "vidí, že jste byl 2 krát pozitivní". Pokud následné vyšetření potvrdilo, že jste látky v krvi neměl, pak nemá být ve fízlích záznamech cokoliv o vaší pozitivitě. Zřejmě vadný test, navíc pozitivita se neprokazuje testem. Začal bych přes GDPR a zpracování nesprávného osobního údaje.


Jo zde:

Neřiďte motorová vozidla ani neobsluhujte složité stroje, dokud si neověříte, že lék na Vás nemá tlumivý účinek (nezpůsobuje Vám ospalost, poruchu koncentrace nebo únavu).


Četl jsem víc létaku a vždy je to nejasné a podle mě dvojsečné. :-D V lékarně mi naopak řekli, že když jsem po tom ok, tak mohu řídit... Doktor mi řekl to samé, ale podle mě ani nevěděl, že na to mají policajti testy :D

Zkusím se ho zeptat.



Jinak k těm pozitivní testům vadným. Kam mám dotaz směřovat nebo kam zajít, když to chci řešit prosím? :)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #5 kdy: 05 Dubna 2022, 11:04:56 »

Neřešte blbosti, ale řešte to, že jste 3 měsíce zobal každý den benzáky. To už fakt není normální medikace.
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #6 kdy: 05 Dubna 2022, 11:15:45 »

Neřešte blbosti, ale řešte to, že jste 3 měsíce zobal každý den benzáky. To už fakt není normální medikace.

Moralizovaní mě nezajímá. Já jsem v klidu  ;)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #7 kdy: 05 Dubna 2022, 11:36:31 »

Myslím, že nejde o moralizování, ani znevažování. Ale o to, že brát zrovna Neurol na pravidelně na denní bázi je dost nebezpečný, neb jednak závislost, jednak depresogenní efekt. That's all your business, sure. Ale zkusil bych si nechat napsat alespoň spíš Lexaurin, nebo ideálně Asentru :P Jinak bych s Neurolem v pohodě řídil, myslím, že jediné riziko je právě ten silný sedativní efekt, po kterém můžete usínat. Pokud neusínáte, IMHO ok.

Nevyžádaný fun fact: Neurol je z mých zkušeností a znalostí snad nejvíce šmelená "droga" mezi vysokoškolskými studenty :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #8 kdy: 05 Dubna 2022, 22:07:36 »

Tak především bych si ukládal ŘP odděleně od ostatních dokladů. Při silniční kontrole, bych ŘP nepředkládal dokud by nedošlo k "lízání" s negativním výsledkem, případně bych ŘP našel ve chvíli, kdy by mi dávali podepisovat protokol, že jsem ŘP neměl a že to jde do SŘ. Každou kontrolu bych od samého počátku nahrával.
Co se týče léků, tak bych se řídil podle toho jak se cítíte.
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #9 kdy: 01 Července 2022, 14:43:02 »

Tak především bych si ukládal ŘP odděleně od ostatních dokladů. Při silniční kontrole, bych ŘP nepředkládal dokud by nedošlo k "lízání" s negativním výsledkem, případně bych ŘP našel ve chvíli, kdy by mi dávali podepisovat protokol, že jsem ŘP neměl a že to jde do SŘ. Každou kontrolu bych od samého počátku nahrával.
Co se týče léků, tak bych se řídil podle toho jak se cítíte.

Tak nějak to praktikuji. Jinak já na tom raději neřídím vůbec.


Mimochodem v jedné skupině jsem četl, že lidi co berou Ritalin a mají na to lékařské osvědčení (od psychiatra), tak je to "legální". Prý když nalížou, tak jim vezmou ŘP (pokud mají u sebe), a potom vrátí bez postihu.


Nemáte někdo zkušenost?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2022, 09:52:07 »

Brát lék Ritalin je legální, ale řídit potom motorové vozidlo už prý legální není.
https://poradna.asociace.org/webova-poradna/?itemID=2939
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #11 kdy: 15 Července 2022, 11:38:35 »

Brát lék Ritalin je legální, ale řídit potom motorové vozidlo už prý legální není.
https://poradna.asociace.org/webova-poradna/?itemID=2939

Teď jsem se bavil s lidma, co mají ADHD a berou Ritalin. Prý když je zastaví, (postup všichni známe), tak jim pak úřad vrátí, že to mají na předpis. Někdo psal, že má nějaká osvědčení od psychiatra.

Může to někdo potvrdit? Má někdo zkušenost?

Právník mi říkal, že nic takového není. Tak jsem celkem zmaten :D


Možná taky záleží kdo a kde jaký úředník to řeší?
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řízení pod vlivem Neurolu
« Odpověď #12 kdy: 15 Července 2022, 11:41:05 »

Zajímavé - na jiné adrese je zřejmé úplně jiný příbalový leták: https://nonstop-lekarna.cz/neurol-4643/pribalovy-letak, kde se o obsluze strojů a řízení uvádí něco zcela jiného. Asi budete muset do svojí krabičky....

Ale řešil bych to tvrzení fízlů, že "vidí, že jste byl 2 krát pozitivní". Pokud následné vyšetření potvrdilo, že jste látky v krvi neměl, pak nemá být ve fízlích záznamech cokoliv o vaší pozitivitě. Zřejmě vadný test, navíc pozitivita se neprokazuje testem. Začal bych přes GDPR a zpracování nesprávného osobního údaje.

Mohu poprosit? Věděl by někdo, kam můj dotaz ohledně smázání záznamů směřovat?
IP zaznamenána