30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zavineni autonehody s ublizenim na zdravi?  (Přečteno 3024 krát)

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 134
  • Zobrazit profil
Re:Zavineni autonehody s ublizenim na zdravi?
« Odpověď #30 kdy: 23 Června 2022, 01:20:02 »

Pokud by skutečně oba řidiči něco porušili, bylo to v příčinné souvislosti se způsobením zranění, a bylo to skutečně zhruba 50/50, tedy ani u jednoho by se nedalo říct, že to ke vzniku zranění přispělo jen nepatrně, pak by korektním řešením podle zákona bylo, že dostanou trest oba (a to buď za TČ ublížení za zdraví z nedbalosti, nebo za příslušný přestupek dle ZPPK, podle závažnosti zranění). Ovšem v obou případech by stíhání pana Romana bylo podmíněné souhlasem poškozeného, jde-li o osobu blízkou (§ 163 TŘ, § 125c(10) ZPPK).

Tolik teorie. V reálu sice není nijak vzácné, aby policie rozdala pokuty více účastníkům nehody, ale jde-li o něco komplikovanějšího, co se nevyřešilo na místě, je s tím plno papírování, motá se tam hafo lidí, tak obvykle fízlí instinkty směřují k tomu najít si jednu "oběť", kterou bude nejjednodušší "udělat". Ve vašem případě to bude samozřejmě kamarád - tam je nějaké porušení vcelku zjevné, zabývat se zároveň tím, zda tam nemohlo být nějaké spoluzavinění druhého řidiče (který má nějaké svědky-spolujezdce, co samozřejmě budou vypovídat v jeho prospěch), už fízlům nepřináší žádné dodatečné body, jen komplikuje čistě a jednoduše "objasněný" případ.

Ve vašem případě (tedy pardon, "kamaráda", BTW nechcete s tou habaďůrou už přestat?) bych doporučil zaměřit se skutečně na to, zda by to náhodou nešlo na fízlárně uzavřít bez toho pochybného zranění, a pokud ne, tak vaším úhlavním nepřítelem je spolujezdec-simulant, nikoliv řidič. Jestli za to taky do nějaké míry může vám/kamarádovi nic neřeší.
IP zaznamenána

cocomoon

 • Příspěvků: 661
  • Zobrazit profil
Re:Zavineni autonehody s ublizenim na zdravi?
« Odpověď #31 kdy: 23 Června 2022, 07:19:11 »

Ještě k tomu zranění krku.
Sedačku, kde seděl asi nikdo nevyfotil, že? Dost často mají lidé špatně nastavené opěrky hlav. Takže defakto takovému zranění jdou naproti.
IP zaznamenána

zapomnelJSEM

 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
Re:Zavineni autonehody s ublizenim na zdravi?
« Odpověď #32 kdy: 26 Června 2022, 23:12:05 »

 :'(
IP zaznamenána

zapomnelJSEM

 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
Re:Zavineni autonehody s ublizenim na zdravi?
« Odpověď #33 kdy: 21 Července 2022, 20:28:35 »

Tak jen opozdene update. Pred par tydny sem byl na ty fizlarne. Tam se to uzavrit nepodarilo, protoze vysetrujici filz byl zronva na vyjezdu a ten co me vyslychal pry na to nemel "kompetenci".
« Poslední změna: 22 Července 2022, 01:00:50 od zapomnelJSEM »
IP zaznamenána