30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce  (Přečteno 3569 krát)

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« kdy: 20 Března 2022, 10:25:57 »

Ahoj přátelé. Přišly mi od magistrátu města Brna 3 výzvy viz obrázky.

Chci se zeptat:
1. Dá se to nějak sloučit do jedné menší pokuty? Mohu být pokutován za 2x stejný přestupek v rámci 12 dní?
2. Jaký doporučíte postup? Helmut?

Díky.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2022, 12:30:37 »

Záleží, jak moc se chcete kočkovat.

U stání v křižovatce bych se třeba zajímal o to, jak to obecní opice změřila. A poptal bych samozřejmě ověřovací list měřidla

U toho stání 2x, bylo to na stejném místě, nebo přibližně na stejném místě? Pak by to mohl být přestupek jeden, ale zjištěný dvakrát.

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2022, 08:33:29 »

Citace
jak to obecní opice změřila. A poptal bych samozřejmě ověřovací list měřidla
To je dobrý :D Je to Tčko křižovatka s velkým zaoblením. V žádném případě jsem netrčel do hlavní, ani nepřekážel na vedlejší, protože vedl. cesta se u křižovatky rozšiřuje dlouhým obloukem. Nicméně, jde vidět okem, že stojím v oblouku. Ale okem je jim to asi prd platné že? Tzn. že ve spisu by měla být informace o měření? Když tam bude jen fotografie vozidla, tak jsem z obliga, i když jde vidět okem, že stojím v oblouku? Do spisu bych se mohl podívat již teď nebo až v pozdější fázi?

U stání < 5m od přechodu: bylo to na naprosto stejné místo.
Citace
Pak by to mohl být přestupek jeden, ale zjištěný dvakrát.
Rozumím. Mohu tvrdit, že jsem neodjel. Dá se to s nimi řešit již hned, že jsem neodjel nebo až v jiné fázi?

Teď mám nabídku zaplatit 3 x 500kč. Když půjdu do kočkování, tak v nejhorším případě to bude zřejmě 3 x 500,- + 3 x 1000,- za správní, nemýlím-li se.
« Poslední změna: 21 Března 2022, 08:35:15 od Driver23 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2022, 16:45:36 »

Pokud máte zájem, měl bych pro Vás existujícího řidiče, který se rád ke všem třem (případně i k nějakým dalším, pokud se ještě urodí) přestupkům přizná.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #4 kdy: 22 Března 2022, 00:11:09 »


Teď mám nabídku zaplatit 3 x 500kč. Když půjdu do kočkování, tak v nejhorším případě to bude zřejmě 3 x 500,- + 3 x 1000,- za správní, nemýlím-li se.

To záleží. Jestli máte cestu kolem, tak tam můžete zaskočit a dohodnout se s nima na místě, namažou Vám to Příkazem na místě, a budete se nejspíš pohybovat někde v intervalu 500-1500. Pokud to chcete odpískat a dělat jen damage control, tak je to cesta.
Hlavně, pokud se tam vydáte, tak doporučuji požadovat uzavření všech přestupků od počátku věků do tohoto okamžiku a za všechna Vaše auta.
Aby Vás po návratu domů nečekala už obálka s pozdravem za něco, co jste vyvedl po spáchání těchto stávajících zločinů, nebo vychcaně hůře - ještě před nima.

Kočkování v plnotučném řízení, kde byste si vydupal společné řízení, je max (tuším) 1.5 násobek největší pokuty z paklu, teoreticky tedy 750,- Kč, plus ten litr za náklady. Ale to jen když prohrajete ;-)

No a níže se Vám nabízí Číkusmut a ten nabízí nejlepší poměr cena/funfactor.

Máte to jako v Matrixu, Vaším největším problémem je teď volba :-D
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2022, 20:48:32 »

U 2/3 pokut už je po 30 dnech. Rozhodl jsem se, že to zkusím po vlastní ose a zároveň moc děkuji Číkusovi  8) Poradíte mi kluci i dál? Teď od úřadu očekávám příkaz.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2023, 17:06:34 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2023, 17:07:56 »

Neskutečný, teď jdu napsat, že ze strany úřadu žádná aktivita a v tom mi zrovna napíšeš  :o Nemohl jsem dohledat od kdy a jak dlouho trvá, než se případ promlčí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2023, 17:13:00 »

Promlčecí doba je jeden rok od spáchání přestupku.

Promlčecí doba se přerušuje (rozuměj restartuje) zahájením správního řízení a/nebo vydáním rozhodnutí o vině.

Do promlčecí doby pro provozovatele se nezapočítává doba, po kterou je vedeno správní řízení s řidičem (po tu dobu se promlčecí doba provozovatele "zapauzuje").
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #9 kdy: 30 Srpna 2023, 17:33:34 »

Děkuji za odpověď. Jak poznám, že je zahájeno správní řízení a rozhodnutí o vině? Podle čeho se to dá poznat? Někdy si úřady hrají se slovíčky.

Příklad z případu zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4286.0 Bylo ve zmíněném případu z odkazu vůbec zahájeno správní řízení? Díky moc. Vše si ukládám jako poznámky pro příště :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #10 kdy: 30 Srpna 2023, 17:37:10 »

Správní řízení je zahájeno doručením oznámení o zahájení správního řízení (může být kombinováno s jiným úkonem, typicky příkazem). Vydání rozhodnutí o vině nepoznáte, pokud se z nějakého důvodu doručení nepodařilo.

Ale pokud je celou dobu ze strany úředního parazita ticho po pěšině, je na 99 % vyhráno.

edit: Ve Vámi odkazovaném vlákně došlo k zahájení správního řízení doručením příkazu a následně k vydání rozhodnutí (předpokládám, že s výrokem "vinen").
« Poslední změna: 30 Srpna 2023, 17:39:19 od Číkus »
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #11 kdy: 30 Srpna 2023, 17:49:52 »

Oznámení o zahájení správního řízení jsem v příkazu v případu na odkazu nenašel. (Pod fotkou je příkaz v PDF). Myslel jsem, že to musí být nějak napsané, aby to člověk poznal.. Třeba oznámení o zahájení správního řízení..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:3 Pokuty: 2x stání u přechodu, 1x v křižovatce
« Odpověď #12 kdy: 30 Srpna 2023, 18:35:59 »

Příkaz byl doručen komu (řidič/provozovatel) a kdy? Byl proti němu podán včasný odpor? Následovalo ze strany úředního parazita něco dalšího?
IP zaznamenána