30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva rovnou do schránky  (Přečteno 8621 krát)

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva rovnou do schránky
« kdy: 18 Března 2022, 16:36:04 »

Dnes jsem v poštovní schránce našel výzvu z Říčan. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale pošťačka se očividně nenamáhala zazvonit, ani vhodit do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky s poučením a rovnou mi tam ten dopis hodila. Žádných 10 dní na poště. Dá se to teď ignorovat s tím, že jsem žádný dopis prostě nedostal?
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2022, 17:12:50 »

to máte číslo zásilky,zkusil bych se podívat jestli je doručena.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2022, 20:17:52 »

Tak za poštu je to podle čísla zásilky doručeno, viz níže. To je teda sviňárna


18.3.2022   Dodání zásilky.   
18.3.2022   Doručování zásilky.   
18.3.2022   Příprava zásilky k doručení.   
16.3.2022   Zásilka převzata do přepravy.   
16.3.2022   Obdrženy údaje k zásilce.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2022, 20:34:01 »

Poučení bylo ze zásilky odtrženo, nebo je na ní stále přítomno?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #4 kdy: 19 Března 2022, 08:21:56 »

neodtržení poučení by bylo jen příjemným bonusem, který nic nemění na tom, že doručeno nebylo.

Doggazz: tracking zásilky si vytiskněte a schovejte. Zásilka Vám prokazatelně nebyla doručena a ani vhozena do schránky.
Pošťačka Vám může doručit zásilku dvěma způsoby:
1) osobní převzetí zásilky oproti Vašemu podpisu a zapsání si čísla Vašeho OP (ověření, že jste to skutečně Vy osobně)
2) po uplynutí lhůty vhozením do schránky
Zde evidentně nenastala žádná z těchto možností, neb jste zásilku osobně nepřevzal (chybí jim Váš podpis) a ani neuplynula lhůta, po kterou bylo možné zásilku vhodit do schránky (viz tracking). (pokud by nebylo odtrženo poučení, mohl by si po nějaké době Váš dobrý soused vzpomenout, že má u sebe zásilku pro Vás, co mu byla omylem vhozena do jeho schránky)
Takže máte velmi dobrou pozici. Zřejmě někdo pirátil Vašim autem v úseku nějaké říčanské rychlostní pasti. V dopise byla zřejmě Výzva k udání řidiče. Ale ten dopis jste nedostal. To Říčany ale neví, paraziti budou přesvědčeni, že jste Výzvu jen ignoroval a rozjedou řízení proti provozovateli.
A to jim shodíte tím, že pro selhání pošty jste neobdržel Výzvu, která Vám nebyla doručena a pošta zfalšovala převzetí zásilky (velmi příjemné by bylo zjištění, kdyby pošťačka tam načmárala Váš podpis na převzetí).
Takže až Vám přijde Zahájení řízení proti provozovateli, dejte vědět a požádejte o přesunutí tohoto vlákna do kryté sekce, pak anonymizujte a naskenujte a hoďte to sem. Podle mého názoru (pokud neuděláte chybu) máte velmi vysoké šance…
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #5 kdy: 19 Března 2022, 12:03:08 »

Poučení bylo ze zásilky odtrženo, nebo je na ní stále přítomno?

Poučení je i nadále na obálce. Jediné co pošťačka odstranila je ten podpisový arch.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #6 kdy: 19 Března 2022, 13:44:17 »

Tak za poštu je to podle čísla zásilky doručeno, viz níže. To je teda sviňárna
To máte ještě dobrý, horší je, když do schránky nevhodí nic.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #7 kdy: 19 Března 2022, 16:20:56 »

„Poučení je i nadále na obálce. Jediné co pošťačka odstranila je ten podpisový arch.“
No to je skvělé, to vypadá velmi nadějně na zfalšování podpisu! :-)
Takže žádný dopis jste nedostal a dejte si pozor, abyste se náhodou neprořekl před parazitem!
Úřad překlopí na provozovatele a protiprávně, protože Vám napřed prokazatelně nedoručil výzvu ke sdělení řidiče. A tím si sám dá šach-mat.
Máte nějakého spolehlivého, ochotného a spolupracujícího souseda? Tím byste mohl příapdně zvýšit svůj fun-factor…
« Poslední změna: 19 Března 2022, 20:29:27 od ViktorN »
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #8 kdy: 19 Března 2022, 21:12:24 »

Nějaký soused by se našel, jen mi nějak uniká jeho možný přínos
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #9 kdy: 20 Března 2022, 10:50:54 »

Vy v jistém okamžiku budete muset vytáhnout ten dopis od správního orgánu (SO), z jehož obálky (na které zůstalo to poučení) bude zřejmé, že i pokud by pošta tvrdila, že zanechala oznámení o uložení zásilky (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p23-4), tak že zcela jistě nezanechala poučení o důsledcích (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p23-5). Tedy že nedošlo k fikci doručení podle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p24-1.

A SO Vám bude argumentovat tím, že pokud pošta rovnou dopis vhodila i s poučením do schránky, tak sice nedošlo k naplnění fikce doručení, ale protože ho máte, tak jste se s obsahem seznámil.

A v té chvíli se bude hodit ten soused, který potvrdí, že ten dopis našel ve své schránce, chtěl Vám ho hned předat, ale pak na to zapomněl, našel ho až třídil sběr, a dal Vám ho až po půl roce, roce, nebo jak bude potřeba.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2022, 09:06:12 »

Nezměnilo se někde něco? Dneska mi psal kolega, který ten den našel lísteček za stěračem stejně jako já, že měl dopis také hned ve schránce. Takže nejde jen o pochybení mojí pošťačky. Byli jsme celkem tři, takže čekám, jak ještě dopadl on. Ale nejde spíš o nějaké účelové jednání ze strany Říčan než o pochybení pošťačky?

Ještě jsem pro jistotu koukal na tu obálku a tam je napsáno: Neukládat, nevracet, vložit do schránky. Dodejka do vlastních rukou. Třeba dopisy z magistrátu tu formulaci mají ve znění: Doporučeně do vlastích rukou. Uložit jen 10 dní, nevracet, vložit do schránky.
« Poslední změna: 21 Března 2022, 10:54:37 od Doggazz »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #11 kdy: 24 Března 2022, 07:00:46 »

Podle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125h-3 je splatnost částky stále vázaná na doručení výzvy. Že by se na tohle doručování nově nějak nevztahoval Správní řád nebo by nebylo třeba ukládat jsem v zákoně nenašel.

Nehledal bych v tom nějakou záludnost SO, je-li to možno uspokojivě vysvětlit šlendriánem. A nebo je ta vaše verze zásilky levnější a yield management SO naznal, že platí tak velké množství oslovených, že není třeba používat dražší variantu dle Správního řádu.

Pravdu ale zjistíte až podle případné následné akce SO po uplynutí 30 dnů od data, které pošta úradu vrátila na dodejce.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #12 kdy: 20 Května 2022, 19:32:44 »

Tak dneska už mi přišel příkaz, tak jak to všichni známe. Po 10 dnech byl ve schránce. V hlavičce dopisu je 4. května. Na obálce výzvy, kterou mi hodili rovnou do schránky je ale datum 18. března. Lhůta 60 dnů na udání řidiče uběhla tedy až 17. května. To by se taky dalo rozporovat ne?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #13 kdy: 21 Května 2022, 07:38:09 »

Ne - ona lhuta 60 dni, po kterou ma urad usilovne patrat po ridici, se pocita od chvile, kdy se urad o prestupku dozvedel.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #14 kdy: 13 Června 2022, 19:31:37 »

Tak jsem podal odpor, týden na to přišla pozvánka k ÚJ. Chtějí se potkat koncem červa, což mám ale dovolenou. Zažádal jsem si o kopii spisu podle InfZ, abych se podíval, jak to tam mají s tím "nedoručeným" dopisem. V příkazu se třeba o výzvě zmiňují, ale už vůbec neuvádějí, kdy byla doručena. Nicméně žádost o zaslání kopie spisu mi zamítli.

Píší:

"Povinný subjekt při posouzení žádosti vycházel ze zákona o svobodném přístupu k informacím, který
je, v obecné rovině, ve vztahu k právu na informace zvláštním právním předpisem. Současně však
akceptoval ustanovení § 38 správního řádu, které upravuje nahlížení do správního spisu a které je dle
ustálené judikatury správních soudů ve vztahu k zákonu o svobodném přístupu k informacím
zvláštním právním ustanovením."


Nemáte někdo mustr, jak si o něj podle toho § 38 zažádat?
IP zaznamenána