30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Říčany - vysokorychlostní kontrolní vážení  (Přečteno 756 krát)

hrusaq

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Říčany - vysokorychlostní kontrolní vážení
« kdy: 15 Března 2022, 13:42:44 »

Dobrý den, máme jako firma čerstvý dopis za průjezd vysokorychlostním kontrolním vážením Říčanech. Jsou tam rovnou obsaženy 3 přestupky, 3 vozy. Včetně otázky na řidiče vozidel a rovnou i zmíněného výpalného pro firmu. S tím že počítám že po bonzu řidičů příjde pokuta i jim. V roce 2019 jsem posílal přes datovku odvolání volnou formu - bez vyhlášek a zákonů a na to už mi nic nepřišlo, ale tam byl jen jeden přestupek a nechtěli ani ztotožnit řidiče - ale bylo to za stejný přestupek - vyšší váhu na nápravu než je povoleno. Máme postupovat stejně i tentokrát - odvolání volnou formou? Nicméně jak jako provozovatel, s vozy vybavenými digitálními tachografy, postupovat co se týče řidiče vozu, kterého musíme ze zákona znát a mít v evidenci (tachograf a jeho pravidelné vyčítání atd). Děkuji všem za rady. Dopis přišel do datovky včera.
« Poslední změna: 15 Března 2022, 14:00:25 od hrusaq »
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - vysokorychlostní kontrolní vážení
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2022, 03:40:45 »

Váhu vždycky platila jak firma, tak řidič, takže udávat řidiče vidím jako zbytečné, kór když už přišlo výpalné na firmu.
Řidiče bych nenahlašoval, na nějaké čtení karet do tachografu bych se vykašlal, pokud vím, tak stále platí judikatura, že tachograf je od toho aby zaznamenával odpočinek/dobu jízdy, nikoliv např. jako důkaz o překročení rychlosti. Ať si to zjistí samy...
Pokud bych chtěl komunikovat, tak bych napsal, že znám totožnost řidičů, ale odmítám vypovídat.
IP zaznamenána