30kmhcz

Poradna => Potřebuji poradit - ostatní => Téma založeno: hrusaq 15 Března 2022, 13:42:44

Název: Říčany - vysokorychlostní kontrolní vážení
Přispěvatel: hrusaq 15 Března 2022, 13:42:44
Dobrý den, máme jako firma čerstvý dopis za průjezd vysokorychlostním kontrolním vážením Říčanech. Jsou tam rovnou obsaženy 3 přestupky, 3 vozy. Včetně otázky na řidiče vozidel a rovnou i zmíněného výpalného pro firmu. S tím že počítám že po bonzu řidičů příjde pokuta i jim. V roce 2019 jsem posílal přes datovku odvolání volnou formu - bez vyhlášek a zákonů a na to už mi nic nepřišlo, ale tam byl jen jeden přestupek a nechtěli ani ztotožnit řidiče - ale bylo to za stejný přestupek - vyšší váhu na nápravu než je povoleno. Máme postupovat stejně i tentokrát - odvolání volnou formou? Nicméně jak jako provozovatel, s vozy vybavenými digitálními tachografy, postupovat co se týče řidiče vozu, kterého musíme ze zákona znát a mít v evidenci (tachograf a jeho pravidelné vyčítání atd). Děkuji všem za rady. Dopis přišel do datovky včera.
Název: Re:Říčany - vysokorychlostní kontrolní vážení
Přispěvatel: hladik 16 Března 2022, 03:40:45
Váhu vždycky platila jak firma, tak řidič, takže udávat řidiče vidím jako zbytečné, kór když už přišlo výpalné na firmu.
Řidiče bych nenahlašoval, na nějaké čtení karet do tachografu bych se vykašlal, pokud vím, tak stále platí judikatura, že tachograf je od toho aby zaznamenával odpočinek/dobu jízdy, nikoliv např. jako důkaz o překročení rychlosti. Ať si to zjistí samy...
Pokud bych chtěl komunikovat, tak bych napsal, že znám totožnost řidičů, ale odmítám vypovídat.