30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)  (Přečteno 4198 krát)

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil

Zdravim vsechny a predem moc diky za komentare,

dnes mi prisla vyzva k podani pisemneho vysvetleni ke 4 prestupkum, ktere se tykaji stani na modre zone.

Historie: Parkoval jsem casto na modre zone na Praze 7. Kdyz prisla vyzva k zaplaceni 500Kc z duvodu spachani prestupku a prislo to na majitele vozu, nahlasil jsem sam sebe jako ridice a tim to skoncilo (takto uz to praktikuji cca 3 roky). Nicmene ted poslali tenhle krasny dopis, kde chteji potvrdit, ze jsem skutecne byl ridic tak, jak jsem jiz drive nahlasil a je torovnou pro 4 prestupky zaroven.

Kladu si otazku, co je ted ten spravny postup - zda potvrdit sam sebe jako ridice a nebo zda to nechat byt (hrozi poradkovou pokutou ve vysi 5000Kc). Pokud nahlasim sam sebe jako ridice, jaky muze byt dalsi postup.

Moc diky vsem!
« Poslední změna: 17 Dubna 2022, 18:28:30 od luke.__13 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2022, 12:08:05 »

Kdy (alespoň řádově) mělo k přestupkům dojít?

Správný postup je určitě na výzvu reagovat a přiznat se. Ideálně v kombinaci s nějakým zdržováním.
IP zaznamenána

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2022, 13:41:23 »

K prestupkum doslo behem cervna - prosince.

Muzu se zeptat prosim jak to mohu zdrzovat? Nasledne predpokladam, ze bude zahajeno spravni rizeni se mnou jako s ridicem?.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #3 kdy: 14 Března 2022, 14:37:34 »

Ad zdržování:
Obsílky přebírejte až poslední den lhůty, využívejte stanovených lhůt, veškerá podání čiňte nejprve obyčejným e-mailem (a následně potvrzujte), pokud máte možnost, posílejte omluvenky.

Následně s Vámi bude zahájeno správní řízení jako s řidičem a Vy se budete snažit, aby toto správní řízení nebylo zastaveno dříve, než uběhne výročí od jednotlivých přestupků.
IP zaznamenána

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2022, 11:52:19 »

Pokud chteji pisemne potrvrdit, ze jsem byl ridic, muzu tohle udelat i emailem na adresu podatelna@praha7.cz nebo musim posilat dopis? Nemate s tim prosim zkusenost? Diky moc!
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2022, 12:10:14 »

V poslední den lhůty můžete podat email a následně musíte do pěti dnů podání potvrdit. Např. datovou schránkou, elektronicky podepsaným emailem/pdf, doporučeným dopisem s podepsaným podáním, na podatelně osobně... mám za to, že by to mělo jít i u úředníka přímo ve spise :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2022, 10:15:42 »

Tak vec pokrocila do dalsiho stadia. Predvolavaji me k ustnimu jednani - celkem jde o 4 prestupky (3 pred letem a 1 na podzim az).

Jak se ted idealne branit? Je to moje prvni spravni rizeni... Ustni jednani jiz mam v nasledujicich dnech. Jeste predtim se chci jit podivat na spis.

Mam k tomu nejake otazky:
1) Nasledne bych rad odlozit ustni jednani, ale precetl jsem si, ze to nemuzu odlozit z beznych pracovnich povinnosti. Jake jsou jine moznosti prosim?
2) Jak spravne vest a odkladat spravni rizeni - co rikat a co nerikat?
3) Za kazdy mi hrozi pokuta 1500-2500 Kc. Mel jsem za to, ze se nejak prestupky slucuji a zaplatim za ten nejzavaznejsi prestupek, ale nemuzu platit za vsechny. Jaka mi hrozi maximalni pokuta?

Diky moc!

EDIT: Fotky v novem prispevku v JPG formatu nize.

« Poslední změna: 17 Dubna 2022, 18:29:25 od luke.__13 »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #7 kdy: 17 Dubna 2022, 18:09:50 »

Můžete to prosím nahrát v nějakém více přívětivém formátu? Např. JPG
IP zaznamenána

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2022, 18:28:09 »

Pardon. Znovu a lepe v jpg.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #9 kdy: 17 Dubna 2022, 18:57:52 »

Já jsem to nakonec otevřel v GIMPu, ale ty .jpg soubory mi prozměnu nejdou otevřít vůbec.

Vypadá to, že by to mohli projednat sice v jednom řízení, ale každý přestupek zvlášť (jakési kvazispolečné řízení bez spojení přestupků), což by mohlo být hodně zajímavé. Udal bych se a uvidíte, jaký bude další vývoj. Pokud máte prostor, šel bych tam osobně.
IP zaznamenána

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #10 kdy: 17 Dubna 2022, 19:11:10 »

Prosto mam, zajit tam muzu. Otazka je, co jim tam presne mam a nemam rict. Kdyz prisly vyzvy k zaplaceni odpustku, nahlasil jsem vzdy sebe jako ridice a pak jsem jim to pisemne potvrdil, ze jsem byl ridic..

Mam k tomu otazky:
1) Co jim spravne rict a nerict, kdyz uz jsem se jednou nahlasil jako ridic pri podani vysvetleni pisemne.
2) Mel jsem za to, ze prestupky musi VZDY sloucit a ne, ze je mohou drzet takto zvlast.. :/

Soubory nahravam jeste jednou, ted uz by to snad mohlo jit otevrit bez problemu
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #11 kdy: 17 Dubna 2022, 20:21:49 »

1) Co jim spravne rict a nerict, kdyz uz jsem se jednou nahlasil jako ridic pri podani vysvetleni pisemne.
Tady vám dlužím omluvu, měl jsem otevřený jen 2. soubor s přestupky, který jsem jako jediný měl stažený v PC ještě v tom předchozím formátu a měl jsem za to, že jste předvolán jen k podání vysvětlení. Teď na ústním jednání už se naopak řidič přiznat nesmí, tím pádem tam ani nemá smysl chodit. Omluvenka se mi momentálně jeví jako optimální varianta, náhlá raní nevolnost bude muset stačit.

2) Mel jsem za to, ze prestupky musi VZDY sloucit a ne, ze je mohou drzet takto zvlast.. :/
To právě musí a pokud to projednají zvlášť, tak je to bonus pro vás, budete mít laciné kolečko odvolání.

Přílohy už vidět jsou.
IP zaznamenána

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #12 kdy: 17 Dubna 2022, 20:30:35 »

Super. Diky moc. Zvolim zatim moznost omluvenky. V dnesni dobe COVIDu a rannich nevolnosti je to obzvlast problem.

1) Mate prosim zkusenost, jak je mohu vyrozumet a pozadat o novy termin? Staci jim napsat email na adresu podatelna@praha7.cz? Nebo jim radeji odeslu doporuceny dopis? Nemam totiz zaruceny elektronicky podpis..
V jejich predvolani se totiz pise: "Nalezitou omluvou se rozumi omluva, ktera je vcasna, ma nalezitosti podani dle spravniho radu (pisemna nebo ustni do protokolu anebo v elektronicke podobepodepsana zarucenym elektronickym podpisem) a jsou v ni uvedeny relevantni duvody, pro ktere se obvineny nemuze na predvolani k narizenemu ustnimu jednani dostavit."

2) V pripade ranni nevolnosti musim mit neschopenku od lekare a nebo jim bude stacit proste moje vyjadreni?

Diky moc jeste jednou.
« Poslední změna: 17 Dubna 2022, 21:05:10 od luke.__13 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #13 kdy: 17 Dubna 2022, 22:35:29 »

Email musíte do pěti dnů potvrdit, např. doporučeným dopisem, datovkou, nebo přímo podáním na podatelně úřadu. (... nicméně někdy, když se jim to hodí do krámu, stačí úředníkům i nepodepsaný email s omluvou, aby se vrhli na provozovatele :D)

Já bych doporučoval do omluvy uvést, že žádáte nařízení nového új, na které se plánujete dostavit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - vyzva ridici k podani vysvetleni (stani na modre)
« Odpověď #14 kdy: 17 Dubna 2022, 22:40:53 »

Vyborne. Ucinim tedy emailem a potvrdim doporucenym dopisem.

Mate prosim jeste zkusenost s tim, zda je potreba neschopenka od lekare?

Dekuji. Budu informovat o dalsim postupu ;)
IP zaznamenána