30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: odpovědnost provozovatele za provoz mimo čr  (Přečteno 1632 krát)

duben

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
odpovědnost provozovatele za provoz mimo čr
« kdy: 28 Února 2022, 17:10:03 »

Přišla nám výzva na platbu 200E z itálie - stacinárního městského radaru. jen oznámení, žádné foto nic.
Dopis doporučený v češtině a bylo bohužel  podepsáno přijetí.
S tím že přestupek byl v létě 20.
Auto bylo prodané v listopadu 20.
Chtějí zaplatit nebo na formuláři uvést řidiče.

Takže mi vrtá hlavou jestli má cenu posílat cokoli a žádat dokumentaci ke spisu když tam s tím autem již od nás nikdo nepojede.
Jde mi o to aby  naříklad při budoucí kontrole v I neměl někdo při předložení TP stejného vlastníka problém kvůli tomu tomuto přestupku.

díky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:odpovědnost provozovatele za provoz mimo čr
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2022, 02:45:39 »

Pokud k údajnému přestupku došlo v létě 2020 a něco jako pokuta přišlo až teď, je to promlčeno. Pokud si správně pamatuji, ten jejich Codice della Strada má u obdoby naší sprdele (tj. solidární odpovědnosti vlastníka resp. provozovatele za některé delikty řidiče) prekluzivní lhůtu 360 dní. Tedy je to složitější, protože je to 90 dní pro osoby s IT adresou a 360 pro zahraniční, což samo o sobě smdí nekompatibilitou s EU právem, ale tím není třeba se trápit, jste-li bezpečně přes tu delší lhůtu.

Tedy bych si pečlivě přečetl, co přesně přišlo a jakou to má formální povahu - jestli to je už rozhodnutí (či nějaká jeho zjednodušená forma typu našeho příkazu/bloku), které pokud nabyde právní moci, ukládá vám konkrétně povinnost někomu něco platit, nebo pouze nějaká nabídka (kde se z toho stane titul třeba jen v případě souhlasu adresáta se spácháním deliktu a se způsobem jeho řešení, který lze projevit např. i zaplacením).

V případě Itálie by asi vcelku s lehkým srdcem šlo ignorovat cokoliv (zejména pokud už auto neprovozujete), ale pokud by náhodou šlo o variantu, že v případě pasivity se z toho doručeného lejstra stane pravomocné (a teoreticky vykonatelné) rozhodnutí, tak tam zcela jistě bude i nějaké poučení o opravných prostředcích (něco jako odvolání k prefektovi), asi by mi to stálo za drobnou investici do poštovného. I když velký fun factor bych nečekal, jakýsi dávný průjezd ZTL, kde hotel blbě do systému zadal moji RZ, jsem s vidinou exotického zážitku dotáhnul dokonce k soudu, a dodnes (10+ let) mi nedorazila ani reakce na žádost o ustanovení advokáta.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:odpovědnost provozovatele za provoz mimo čr
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2022, 08:11:54 »

Autorem/odesilatelem vyzvy je kdo? Mesto/stat/policie anebo nejaka vymahacska firma/kancelar?
IP zaznamenána

duben

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:odpovědnost provozovatele za provoz mimo čr
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2022, 11:33:50 »

Ted koukám co jsem napsal, uplně jsmem popletl rok, stalo se to v loňském roce tedy 2021, omlouvám se... ::)

Pro info přikládám milostný dopis co poslali..

Ještě si pamatuju to místo dlouhá rovná silnice, jel jsem tam tak předpisově že čert za mnou s kamionem mě předjel ještě na mě k.... troubil, a pak mi pošlou tohle....


IP zaznamenána