30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rychlost Holandsko  (Přečteno 2294 krát)

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
rychlost Holandsko
« kdy: 23 Února 2022, 21:58:26 »

dobrý den, v příloze je pokuta za rychlost z NL radar .
co stím ?
Děkuji
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:rychlost Holandsko
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2022, 11:00:39 »

Jak přišlo?
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:rychlost Holandsko
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2022, 15:45:51 »

Našel jsem to  ve schránce .. Ale já mám  ds...
« Poslední změna: 09 Března 2022, 09:57:31 od Pospik2705 »
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:rychlost Holandsko
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2022, 09:57:53 »

Jak přišlo?

Mohl byste mi poradit ? děkuji
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:rychlost Holandsko
« Odpověď #4 kdy: 09 Března 2022, 17:58:42 »

Dotaz kolegy Lafayette byl spíše na to, jestli dopis dorazil běžnou poštou, nebo doporučeně. Zahraniční úřady datové schránky v ČR zatím používat neumí :)

Zkusím poradit, ale předem varuji, že problematika přeshraničního pokutování je poměrně nová a různé úřady v různých zemích používají různé postupy. Podrobný návod co dělat a jistotu jak to dopadne Vám tu tedy nedáme. Problém má dva rozměry - vymahatelnost "sankce" u nás a vymahatelnost na místě, pokud by Vás kontrolovala policie někde v Holandsku.

Pokud vím tak stále platí, že uložené pokuty se přes hranice nevymáhají. Alespoň mi není známo, že by se o to někdo úspěšně pokusil. Navíc pokud dopis dorazil nedoporučeně, v klidu jej zahoďte, obhajoba by měla být triviální i pokud by to někdo zkusil.
Pokud do Holandska jezdíte často, existuje (zatím IMHO malé, ale s postupem digitalizace a propojení různých fízlích databází rostoucí) riziko, že si Vás všimne místní Policie a buď jim rovnou vyskočí k RZ nezaplacená "pohledávka" (toto jde mitigovat změnou auta nebo jenom RZ), nebo to zjistí při lustraci jména při náhodné kontrolní kontrole. To by znamenalo problém typu požadavku na okamžité zaplacení nebo dočasné zabavení auta, a to bez ohledu na to, jak a jestli vůbec Vám dorazil nějaký dopis.

Tedy možnosti jsou dvě - dopis ignorovat a dál se tím netrápit (optimální, pokud do Holandska nemusíte jezdit často), nebo zaplatit.
IP zaznamenána