30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polský benzín  (Přečteno 7119 krát)

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Polský benzín
« kdy: 09 Února 2022, 00:25:19 »

Od 1.2. v Polsku došlo ke snížení daně i u benzínu a ten teď stojí i méně než 28kč/l a obdobně i nafta.
Každý občan v rámci EU může převážet 110l paliva, ale zároveň je limit na max. 20l v rezervní nádrži.
Platí tedy pro malé auto jen třeba 45l + 20l v kanystru?
A když cestují 2 dospělé osoby stejným autem, tak mohou převážet kolik?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2022, 00:30:52 »

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2022, 04:41:39 »

IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2022, 08:00:17 »

To Číkus - s tím naprosto souhlas.
ale pro obyvatele příhraničí, kteří to mají dejme tomu 10-15 minut k nejbližšímu obchodnímu domu a benzince, to je asi jasná volba...tam už se to za úsporu třeba 300-400 Kč na nádrži vyplatí :-)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2022, 08:31:48 »

Kdybysme tuhle kalkulaci použili na pokuty tak všichni platěj. Já bych tam tankoval už jen abych neplatil takovou daň z principu. Nehledě na to že když tam člověk jede (pokud to má blízko), tak nekupuje jen PHM ale i tamní lepší nebo výhodnější produkty. Jinak nevim jak je to s převážením, ale vzhledem k tomu že to kontrolujou češi a né poláci tak bych si vzal doklad z naší benzínky a tvrdil že jsem palivo natankoval v ČR, nasrat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2022, 15:32:52 »

Cikus: Ja mam v aute ted malou nadrz, ale i tak to pro me dela rozdil nejakych 400 korun na plne nadrzi. A to uz je bohuzel vic nez moje hodinovka. Z Brna kvuli tomu do Polska nepojedu, ale casto jsem v Krknonosich nebo Orlickych horach, takze pri 10 min zajizdce si klidne pro levnejsi benzin dojedu. Jak se pise vyse. Klidne uz jen z principu (a taky tam maji na benzinkach super parky v rohliku :D )
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2022, 18:33:32 »

Sice tam z HK nepojedu jen kvůli benzínu 100km tam a zpět, ale víkend ve Wroclawi spojený s nákupy už dává smysl.
S tím převozem maximálně nádrž +20l to můžu v Náchodě u kamaráda v garáži zaparkovat cisternu. A vždy se otočit na pumpě v Kudowě vzít plnou 90l + 20l kanystr a jet 10km (tam a zpět) přečerpat a znovu za čáru? A až bych to převážel z Náchoda, tak se celníkům prokážu 20ti účtenkama po 110ti litrech?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2022, 18:42:47 »

Sounds like a plan, třeba tedy garáž u hranic + 1000l nádrž(e) + dodávku + 20l kanystr. A 15 účtenek od českých stanic. Když mě chytnou při přejezdu, jsem v limitu, když poté budu tvrdit že se jednalo o český benzín (a doložím účtenky). Hrozí prakticky něco pokud je to pro vlastní potřebu? Teoreticky je mi jasný jak to je, ale prakticky mi to asi nedokážou. Při 1000l je to úspora 10k minus náklady a čas, to už by dávalo smysl.

Me by prakticky zajimalo jaky to melo dopad na resale value garazi a 1000l nadrzi u polskych hranic. :D
« Poslední změna: 09 Února 2022, 18:56:03 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2022, 19:24:24 »

 ;D tak úspora asi nehraje roli. A až teď co jsem si to po Vás přečetl, jsem si uvědomil, že nic neušetřím.
Mám si odečíst plnou DPH v ČR nebo sníženou v Polsku. 😂😂
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2022, 21:48:47 »

jsou tam i bezpečnostní prvky
třeba kolik se smí převážet pohonných hmot mimo nádrž, jak má takový prostor pro přepravu vypadat atd.

proč jsou z toho celníci tak nadšení ?
když bude celé pohraničí tankovat za čárou, tak se tu nevybere to DéPéHá a z čeho je pak chudák vnitrozemský stát má platit  8)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #13 kdy: 10 Února 2022, 13:26:32 »

Rozdíl je přepravě nebezpečných věcí podle ADR na území státu a v tom, co se smí převážet přes hranice. Tam je limitováno veškeré zboží, na které se uplatňuje spotřební daň, tj. kouření, alkohol, paliva. Přes hranice max 10 litrů benzínu v kanystru mimo nádrž, podle ADR po území státu v podlimitu je to výrazně víc.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #14 kdy: 10 Února 2022, 13:48:26 »

Takže ani pasažér nemůže mít ve svém příručním zavazadle trochu větší kanystr než jen 10l ? A jestli má pasažér 10l, tak řidič už nemůže mít nic ?
IP zaznamenána