30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu  (Přečteno 5540 krát)

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« kdy: 26 Ledna 2022, 08:09:16 »

Nevím, jestli se to tu někde už neprobíralo, ale obec Zašová v rámci "bezpečnosti" nechala u sebe kasírovat parazity z ValMezu úsekovým měřením rychlosti. Budiž. Kdo to zná, tak se tam stejně v provozu dá jet tak max. 40 km/h.

Akorát, že paraziti si tam na tajňačku nainstalovali i měřák aktuální rychlosti a začli rozesílat výzvy. Takže chudáci, co vyjíždějí z bočních cest a přidají, tak jsou hned změřeni.

https://www.facebook.com/nezavislivalasskemezirici/posts/2094938253994576

Jak je to z hlediska zákonnosti ? Pokud má obec jen smlouvu na úsekovku tak měření aktuální rychlosti by mělo být nezákonné, je tak ?
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2022, 09:20:34 »

Není to odpověď na Vaši otázku, ale pročetl jsem tam diskuze (FB Obec Zašová - ofic. stránky).

Paní prý jela do porodnice a zkoušela se lidsky domluvit telefonem :-)
Samozřejmě paní může maličko kecat, ale i přesto se vždy strašně naséru na ty parazity.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2022, 11:32:49 »

Není to odpověď na Vaši otázku, ale pročetl jsem tam diskuze (FB Obec Zašová - ofic. stránky).

Paní prý jela do porodnice a zkoušela se lidsky domluvit telefonem :-)
Samozřejmě paní může maličko kecat, ale i přesto se vždy strašně naséru na ty parazity.

Lidsky se domluvit s parazitem ? Kor z té prdele u Dezy ? Nemožné  ;D

Na ně se musí s kanónem a nebo s maestro Číkusem v zádech  :)
« Poslední změna: 26 Ledna 2022, 13:41:52 od KWB »
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2022, 12:37:32 »

Přikládám smlouvu o nájmu mezi obcí Zašová a ValMezem.

Je tam výslovně uvedeno, že to pronajímají za účelem "úsekového měření."
Je tento rozpor podle vás důvodem k nezákonnosti měření okamžité rychlosti? Dokázal by se k tomu vyjádřit někdo zkušenější na základě paragrafů?
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2022, 12:50:25 »

Odpovím si sám. Předpokládám, že to Valmezu projde, protože meření schvaluje Policie, viz příloha.
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2022, 12:53:31 »

Zrovna minulý týden mi přišla od VM žádost o výpalné ze Zašové. Kurvy. Asi to zaplatím, zatím nemám jak rychlost udolat. Jednou jsem to zkoušel s nezaplatim.cz a ti to projeli na celé čáře.
Jak funguje číkusmut teď po poslední novele s nezapočítáváním lhůty?
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2022, 13:22:38 »

Já mám na stole 2kousky, oba z noci za banální překročení...
Jestli ta novela plati (nezkoumal jsem), tak číkusmut fungovat nebude. Jeho smyslem byla prave a jen ta lhuta. S nezaplatim.cz jsem mel dobrou zkusenost jen na zacatku, skoncil jsem s nimi po 2 velmi spatnych (projetych) pokusech.
« Poslední změna: 03 Února 2022, 13:45:56 od xmartjan »
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2022, 15:10:51 »

Mám to stejně - 2 celkové pokusy z nezaplatim, 2x prohráno (dušovali se, že je to skoro 100% výhra v obou případech). Nikdy více, nemůžu doporučit.
Nicméně - pokud máš na stole 2 kousky od VM, máš nějakou taktiku se kterou by ses chtěl podělit? Zbývá mi cca ještě týden, pak budu muset zaplatit výpalné.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #8 kdy: 03 Února 2022, 16:11:45 »

Jde o pár drobných, asi to zaplatím, ale mám ještě čas nad tím přemýšlet. Nicméně nevylučuji jednoho krásného večera výlet vnoci do Valmezu s krompáčem :-D
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #9 kdy: 03 Února 2022, 16:14:34 »

Jako nejlepší varianta se mi jeví využít někoho spolehlivého (rodinu) ze slovenska. V podstatě z něho udělat existujícího Helmuta, nechat proběhnout správko a ... nezaplatit. Vymáhání ze Slovenska = 0.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #10 kdy: 03 Února 2022, 23:13:27 »

jen jim pak nepůjčujte svoje auto - tady v CZ
náhodou potkají orgána
a jste bez RZ....
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #11 kdy: 04 Února 2022, 14:14:08 »

Přikládám smlouvu o nájmu mezi obcí Zašová a ValMezem.

Je tam výslovně uvedeno, že to pronajímají za účelem "úsekového měření."
Je tento rozpor podle vás důvodem k nezákonnosti měření okamžité rychlosti? Dokázal by se k tomu vyjádřit někdo zkušenější na základě paragrafů?
Těžko říct. Tohle je jen soukromoprávní nájemní smlouva. Jak víme podle judikatury NSS, i ta může hrát roli, ale AFAIK jádro argumentace vždy nějak souviselo se zainteresovaností, zejm. ekonomickou, některého z těch smluvních subjektů na výsledku měření. Tady sice nájemce podle všeho porušuje nájemní smlouvu tím, že překračuje sjednaný účel smlouvy - to má nějaké následky do vztahu mezi nájemcem a pronajímatelem (který by se mohl domáhat nápravy, náhrady škody, v krajním případě smlouvu vypovědět či od ní odstoupit), ale sama o sobě ta smlouva a její ne/plnění nevyvolává účinky mimo její účastníky. A nevznikají ani žádné toxické motivace srovnatelné s těmi schématy, kdy měl pronajímatel procenta z pokut či něco podobného.

Zda lze takový důkaz považovat za nezákonný ve smyslu § 51(1) SprŘ těžko říct, ale spíš ne. Už proto, že nejde o rozpor s právními předpisy, ale jen se smlouvou. A taky je ta případná nezákonnost dost daleko od samotné podstaty pořízeného důkazu. Analogická situace by byla, kdyby třeba ta MP vedla spor s dodavatelem o výši faktury za zakoupené měřící zařízení.

Zkuste spíš zapátrat ještě po jednom dokumentu. Zatím máme nájemní smlouvu a schválení měření PČR. Musí ale ještě existovat veřejnoprávní smlouva mezi těmi obcemi o působnosti MP ValMez na území obce Zašová - a kdyby i tam bylo výslovně uvedeno, že bude prováděno úsekové měření, tak je to jiný kafe, protože tím by MP při pořizování důkazu překročila pravomoc.
« Poslední změna: 04 Února 2022, 14:17:12 od hh »
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #13 kdy: 04 Února 2022, 19:24:50 »

Zvukovy zaznam.
Ze schvalovani. Vzdy se mluvi o usekovem mereni.
https://www.valasskemezirici.cz/assets/File.ashx?id_org=17636&id_dokumenty=46489
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Aneb když se spolčíš s parazity z ValMezu
« Odpověď #14 kdy: 04 Února 2022, 19:28:15 »

Zde dokumet zameru:
je zde zmineno i mereni aktualni rychlosti.

https://www.valasskemezirici.cz/assets/File.ashx?id_org=17636&id_dokumenty=46354
IP zaznamenána