30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zvláštní oznámení o příchozí zásilce  (Přečteno 4067 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Zvláštní oznámení o příchozí zásilce
« kdy: 11 Ledna 2022, 10:11:08 »

Dostal jsem dnes od pošty tohle oznámeni o 3 zásilkách.
Jednak tam vůbec není poučení o právních důsledcích a také chybí označení odesílatele a čísla spisu nebo čísla jednacího.

Může vůbec v tomhle případě nastat fikce doručení?

« Poslední změna: 11 Ledna 2022, 10:21:02 od Lafayette »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zvláštní oznámení o příchozí zásilce
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2022, 10:31:43 »

Tohle mi vhazuje pošta běžně. Jsou to ale (většinou, pokud doručovatelka nezapomene vhodit i zbytek) 3 strany, kde na druhé straně je nějaký blábol o zpracování osobních údajů a na třetí straně seznam zásilek (PSČ podací pošty, data do kdy budou zásilky uloženy, jejich podací čísla a ověřovací kódy pro změnu doručení). Také by k tomu měla být vhozena poučení odtržená z obálek.

Pokud můžete prokázat, že nebyly vhozeny ostatní potřebné náležitosti, fikce uplatnit nezle. Obávám se ale, že pošta bude tvrdit, že bylo vhozeno vše potřebné a úřad bude věřit jí a ne Vám.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Zvláštní oznámení o příchozí zásilce
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2022, 10:38:00 »

Aha, tak já jsem tohle dostal poprvé.
Ano, druhá strana je nějaký blábol o zpracování osobních údajů (nic důležitého) a třetí strana je seznam všech 3 dopisů s podacími čísly, podacími poštami a daty, do kdy budou zásilky na poště uloženy.
Žádná poučení z obálek u toho ale nebyla.


Čili tenhle papír 3x A4 nahrazuje jen ty klasické lístečky s oznámením o příchozí zásilce, ale musí k tomu být standardně poučení odtržené z obálky?
To jsem nedostal, takže uvidíme, jestli po vhození do schránky budou poučení na obálce, nebo jestli je předtím odtrhnou a zahodí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zvláštní oznámení o příchozí zásilce
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2022, 10:42:46 »

Ano, já to chápu tak, že zejména pokud je dopisů více, pošta často místo vhození výzev zvlášť vygeneruje tuhle multivýzvu. Pokud nebudou dopisy vhozeny s neodtrženými poučeními, obávám se, že fikce doručení se bude rozporovat dost těžko.

Ale pozor, na rozdíl od klasických výzev zde není uvedeno, zda bude dopis po uplynutí lhůty vhozen do schránky (pozn.2) nebo vrácen odesílateli (pozn.1). Doporučuji s pomocí podacích čísel a ověřovacích kódů toto ověřit na online sledování zásilek (tlačítko "změnit doručení").

edit: Tam také u většiny dopisů zjistíte, kdo je odesílatelem.
« Poslední změna: 11 Ledna 2022, 10:51:37 od Číkus »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Zvláštní oznámení o příchozí zásilce
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2022, 12:59:57 »

Protože mi tohle teď vhazuje pošta do schránky standardně (při založení vlákna to bylo poprvé), tak už jsem si na to zvykl.

ALE - stává se mi teď, že k tomuhle natištěnému multioznámení nejsou přiložena odtržená poučení. Na dopise pak samozřejmě nejsou, ale na tomhle vytištěném oznámení není zaškrtnuto připojení poučení. (viz kopie multioznámení)
To přece prakticky musí znamenat, že žádné poučení nebylo předáno a tedy fikce doručení nastat nemůže. (předání poučení je nutná podmínka fikce doručení)
« Poslední změna: 26 Května 2022, 13:03:24 od Lafayette »
IP zaznamenána