30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu  (Přečteno 4121 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« kdy: 23 Prosince 2021, 10:58:05 »

Zdravím,

v tunelu mi naměřili 70 na padesátce (stalo se 03.11.2021). Výzvu k zaplacení odpustku jsem ignoroval. Ted mi přišla výzva abych udal řidiče. Co je podle vás nejlepší? Udat sebe, udat neexistujícího cizince, popřípadě udat někoho z kovid mafie? Vzhledem k počtu ignorovaných odpustků mi těchto výzev přijde pravděpodobně několik... Jinak pokud udám sebe a v následnem procesu s řidičem řeknu, že jsem neřídil, nehrozí mi ztráta bodů?

Díky všem za odpovědi
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2021, 11:40:43 »

Asi udání spolupracujícího řidiče, který není provozovatel > provozovatel udá sám sebe > Helmut > Deadmuth > Covidová mafie...

Trestné body, které se neztrácí, ale nabývají, nehrozí, pokud se řidič opětovně nepřizná. A BTW zdá se, že i kdyby se v rámci SŘ přiznal, tak už to pomalu přestává stačit jako důkaz toho, že něco spáchal.

Vemte na vědomí, že ve vašem případě úřad jedná velice rychle. Já řeším teď jednomu člověku přestupek za stejné překročení na stejném místě a tam úřad začal něco řešit až půl roku po skutku. U vás po měsíci a něco, času tedy bude dost.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #2 kdy: 23 Prosince 2021, 12:03:38 »

Díky, ještě jedna drobná otázka. Ve výzvě se píše toto: "podal ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení". Je to opravdu tak? Musím udat řidiče v této lhůte?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2021, 12:11:24 »

Není tam 15 dnů?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2021, 12:12:15 »

Tak teoreticky nemusíte nic, ale úředník pak bude mít volné ruce se sprdelizací. Můžete využít práv plynoucích z § 37 odst. 4 SprŘ a podat to emailem a pak následně potvrdit (datovkou, e-podpisem, dopisem). To bych asi i doporučil využívat.

Pozor: na MHMP teď e-podatelna neposílá potvrzení, ale emaily jim normálně doráží a zpracovávají je. Prý tam dostali "nějaké ty nové počítače", ale nikdo s tím neumí a tak "přecházejí zase na ty staré počítače" a po novém roce už to bude asi fungovat. Pan vedoucí (netuším čeho) to slíbil a opětovně zurogval =)

Lafayette > Člověk, se kterým řeším totožný případ tam taky měl 5 dnů.
« Poslední změna: 23 Prosince 2021, 12:16:31 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #5 kdy: 23 Prosince 2021, 12:28:59 »

Lafayete> nn, je tam 5 dnů.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #6 kdy: 23 Prosince 2021, 12:30:22 »

Citace
Můžete využít práv plynoucích z § 37 odst. 4 SprŘ a podat to emailem a pak následně potvrdit (datovkou, e-podpisem, dopisem).

Toto už jsem zde někde viděl, nevíte za jak dlouho je potřeba datovkou potvrdit odeslaný email?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #7 kdy: 23 Prosince 2021, 12:33:37 »

Je to standardní lhůta, jejíž běh počíná dnem následující po dni doručení. To, za jak dlouho je to potřeba potvrdil byste nalezl přímo v tom paragrafu.

Sice jsem tušil, že to tak je, ale nechtěl jsem si chybným pochopením pomoci k trestním bodům a proto jsem nedávno požádal o radu mistra. Dávám sem jeho vysvětlení :)
Citace: Číkus
Ano, je to +5 dní, stejně jako u jiných lhůt. Pokud učiníte podání obyčejným e-mailem v pondělí, vychází pátý den na sobotu, ale jelikož víkendové pravidlo, stačí to potvrdit (doporučeným dopisem, datovkou, podáním na podatelně, e-mailem s uznávaným el. podpisem) v pondělí:
Po -> Po
Út -> Po
St -> Po
Čt -> Út
Pá -> St
So -> Čt
Ne -> Pá
(nepočítám s případnými svátky)
Pokud poslední den padne na víkend, nebo státní svátek, pak se automaticky toto datum posouvá na první možný pracovní den.
Užívejte místní kalkulačku
« Poslední změna: 23 Prosince 2021, 12:35:34 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #8 kdy: 14 Ledna 2022, 11:14:14 »

Zdravím, chtěl bych napsat shrnutí a aktualizaci tohoto řízení.

22.11. přišel odpustek - ignorováno
23.12  přišla výzva abych udal řídiče - udal jsem sebe
7.1.     přišla výzva k doplnění data narození udajného řidice - doplněno
14.1    přišlo předvolání k ústnímu jednání konaného 14.2., dále tam píše, že pokud se nedostavím, tak se zahájí sprdel.


Zdá se mi to nebo mi magistrát věnuje výhradní péči? Jaké další kroky byste mi prosím doporučili?

Mám ještě velkou otázku, vzhledem k tomu, že v tunelech rychlost uplně neřeším a přišlo mi tak přes deset odpustku, tak se bojím, že pokud bude úřad vést zbylé odpustky touto rychlostí, tak se nedoplatím. Máte pro nějaké rady jak tomu zabránit?
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #9 kdy: 14 Ledna 2022, 11:23:02 »

Zdravím, chtěl bych napsat shrnutí a aktualizaci tohoto řízení.

22.11. přišel odpustek - ignorováno
23.12  přišla výzva abych udal řídiče - udal jsem sebe
7.1.     přišla výzva k doplnění data narození udajného řidice - doplněno
14.1    přišlo předvolání k ústnímu jednání konaného 14.2., dále tam píše, že pokud se nedostavím, tak se zahájí sprdel.


Zdá se mi to nebo mi magistrát věnuje výhradní péči? Jaké další kroky byste mi prosím doporučili?

Mám ještě velkou otázku, vzhledem k tomu, že v tunelech rychlost uplně neřeším a přišlo mi tak přes deset odpustku, tak se bojím, že pokud bude úřad vést zbylé odpustky touto rychlostí, tak se nedoplatím. Máte pro nějaké rady jak tomu zabránit?
Chtějte společné řízení o VŠECH přestupcích, které na Vás mají, tím bych asi začal. Flastr (provozovateli) by pak měl být max. 1.5 násobek za ten v sadě nejdražší, plus litr (poplatek za vysilující práci SO).

Dále bych se ujistil, že na proměnlivých značkách v celém úseku byla ta 50.
Přece byste tam nejel 70 úmyslně, kdybyste pirátil, tak by to bylo třeba 85, nicht wahr?

Otázka agility možná souvisí s tím, že si chtějí vyzkoušet práci podle novely zákona. Nebo je ten Váš paklíček tak lákavá suma, že se Vám dostává této speciální péče. Ale to hádám.

BTW není tenhle tunel ten, co přišel o kolaudaci?

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk
« Poslední změna: 14 Ledna 2022, 11:26:18 od Berserk »
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #10 kdy: 14 Ledna 2022, 11:37:26 »

Citace
chtějte společné řízení o VŠECH přestupcích, které na Vás mají, tím bych asi začal.

Děkuji za odpověď, jde mi právě o to jak to udělat. Zatím se mnou bylo zahájeno jenom toto jedno řízení. Pokud bych chtěl to společné řízení, mám se aktivně přiznat a vyjmenovat všechny přestupky, které mi byly poslány jako odpustky? Pokud ano, mám to udělat v této fázi, kdy je se mnou zahájeno řízení jako s řídičem a nebo počkat, až to dojde do sprdele?

Jinak dále se v předvolání píše, ze se lze bezodkladně omluvit s uvedením důvodu. Je někde přesněji specifikováné, co se myslí slovem: "bezodkladně"?
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #11 kdy: 16 Ledna 2022, 02:06:06 »

Jestli to správně chápu, tak nechcete bojovat, ale vyplatit se.

Přiznám se, že jak postupovat ve variantě společné řízení a pak se prát - o který z těch přestupků vlastně? - jsem ještě neřešil, tak neumím poradit.

Ale jestli se chcete jen a pouze vyplatit, tak já jsem to dělal tak, že jsem to řekl na tom ústním.
Výčetku bych neuváděl, řekněte, že chcete řešit všechny přestupky provozovatele, které na Vás a Vaše auto(auta) k danému okamžiku mají.
Má to ten potenciál, když na Vás něco přijde potom, co mělo být zahrnuto, tak dotyčného drzouna můžete vyřvat...

Kdysi jsem takhle byl na Vyšehradě a pan referent mi napočítal asi 9 kusů. Než jsem přišel z bankomatu s keší, tak už to bylo tuším asi 13. Ale gentlemanskou dohodu jsme udělali na stav a ne na počet, takže prachy stačily. Seznam těch čísel jednacích na tom bločku vypadal, jako když ho psal těsnopisem

Ten den si mě tam dali na nástěnku, jako rekordmana. Bohužel ten člověk už tam nepracuje, vypadalo to, že z toho měl vlastně srandu.

Nejvíc mne na tom bavilo to dohadování o ceně. Připadal jsem si jak v Turecku na bazaru. Úředník tvrdí, jak to musí napálit a kolik by to stálo neblokově (nepříkazně místně), já mu tvrdím, že takhle drahý to pak nemá pro mne ekonomický smysl a nemusel jsem tam osobně chodit, takže nakonec se k nějaké ceně doiteruje.

Akorát jak jsem už línej tam chodit osobně, tak holt si s tím dávám práci doma, nad klávesnicí...

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #12 kdy: 16 Ledna 2022, 18:25:02 »

Citace
Jestli to správně chápu, tak nechcete bojovat, ale vyplatit se.

To bych uplně neřekl, spíš nechci platit více než je uplně nezbytně nutné a trošku zaměstnat úředníky.

A podle mého názoru není moc chytrý se vyplatit na ustním jednání, když tam budu jako řidič. Když se přece přiznám, tak dostanu body, že?
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #13 kdy: 17 Ledna 2022, 02:02:01 »

No samozřejmě, že dostanete body a to hromadu :-D
Na tom ústním jsem myslel právě přiznání a blokové vyřešení á la provozovatel.

Anebo nestahovat gatě zbytečně daleko před brodem a zkusit zabojovat o tento první kousek, kde jste nasedl a jezdíte na pařezu...
Možná z pietních důvodů, protože pařez nám asi s novelou zákona, dojezdil, tak bych ho dorajtoval.

Nebudu říkat, co byste měl dělat, protože se ústním snažím obecně vyhýbat (strašný zabiják času s nýmandama, co dělají práci o hovně a nahovno), ale já bych do toho šel tak:
-zkuste se z toho prvního termínu zavčasu omluvit. No, třeba se zjistí, že musíte do karantény, protože jste si vyšťoural něco z nosu, nebo Vás někdo, kdo si sám vyšťoural, naprášil
-až dostanete náhradní termín, tak dokud Vám do něj nic nespadne, tak si tam zajděte, jukněte do spisu, nechte si ho ofotit a řekněte si o lhůtu na vyjádření. Jste vytížený, viděl bych to na 20 dní, minimálně.
-v mezičase jim můžete napsat, nebo se při nahlížení zeptat, jestli na Vás něco dalšího mají, k danému dni. Pak by se vidělo, co má cenu tam vyvádět. Jestli to spojovat celé, nebo tady dojet pařez a ty nové kusy separé. Ikdyž, když byste chtěl spojit tenhle kousek a ty další, tak tady vyvstává zajímavá komplikace, jestli by se pak na to celé vztahovala ta podělaná novela. Já hádám, že ne, ale jsem jen hobby-právník.
-no a pak se může stát leccos, ale to budeme řešit, až jak pochodíte. Nemá cenu holkám z MHMP tady napovídat ;-) Ať jsou taky trošku napjatý...
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Brusnický tunel 70 na 50, přišla výzva od Magistrátu
« Odpověď #14 kdy: 01 Dubna 2022, 10:16:47 »

menší aktualizace:

22.11. přišel odpustek - ignorováno
23.12  přišla výzva abych udal řídiče - udal jsem sebe
7.1.     přišla výzva k doplnění data narození udajného řidice - doplněno
14.1    přišlo předvolání k ústnímu jednání konaného 14.2., dále tam píše, že pokud se nedostavím, tak se zahájí sprdel.
(omluvil sem se přes email, poslal potvrzení datovkou a následně úřad dal nový termín, který jsem ignoroval)
1.4.     přišel příkaz o uložení pokuty (2500,-)

Mám otázku, mám to zaplatit nebo podat odpor? Když podám odpor pomůžu si? Jak to funguje se sloučením přestupků? Když toto zaplatím, nebudou se automaticky řešit přestupky spácháne dříve nebo o to musím speciálně zažádat? Za pár dnů mám předvolání na ustní jednání (jako řidič) ohledně další jízdy v tunelu. Co mám udělat, aby mi toto nepřeklopili na sprdel a nedostal další pokutu, ale aby se to sloučilo?

Díky všem za odpovědi :)
IP zaznamenána