30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hádka s řidičem v úzké ulici a MP  (Přečteno 3071 krát)

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« kdy: 18 Prosince 2021, 21:48:06 »

Ahoj dnes se mi stala taková Nekola věc , vjel jsem se svoji 6 metrovou dodávkou do ulice které je obousměrná  ale na obou stranách parkuji auta a nelze aby projeli dvě auta vedle sebe - nicméně jsem vjel do ulice z hlavní silnice kde vzadu v ulici stalo auto na blikackach přímo ve prostřed , s tím ze jsem tedy dojel cca 4 metry k němu a vyžadoval jsem aby uhnul , na obou stranách měl shodou okolnosti parkovací místo takže bez problému mohl jen zacouvat cca 1 metr a zajel mi na parkovací místo , přičemž pan odmítl s tím ze budu couvá já se svoji dodávkou až nahoru do ulice přímo do křižovatky , což jsem odmítl . Zavolal tedy MP s tím ze nechci uhnout , přijeli vzali nám doklady a ze oznámí na správní orgán aby zahájil řízení proti mě protože jsem měl já na svoji straně překážku , přičemž si myslím ze vedle stojící auta nebyla taková překážka jako on přímo uprostřed silnice čekal na manželku , chci se zeptat co teď , co říct na správním orgánu ? Nic mi nedali ani podepsat jen ze to mají nahrané jak zvuk tak fotky z místa , všimli si ze mám palubní kameru a jestli mám záznam na což jsem řekl ze možná jo možná mě tak mi řekli ze ho budou chtít vidět na úřadě . Díky z rady jak se z toho vymluvit . Příkladam foto :)
https://ibb.co/0Vz5c0b
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2021, 21:51:58 »

Zůstaňte v klidu a čekejte, jestli něco přijde z úřadu. Pokud ano, anonymizujte to a nahrajte sem. Pokud to proběhlo, jak popisujete, tak o tom dost pochybuji. A pro všechny případy si záznam z kamery stáhněte a uchovejte.
IP zaznamenána

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2022, 12:56:54 »

Ahoj tak přišla nějaká výzva ( je to ono , je to od Města xxx nic jsem nepřebíral , jelikož na adrese nebydlim, za 10 dni hodí do schránky . Ale druhá věc je ta ze mám datovou schránku a pokud vím tak jsou povinni mi to doručit tam ne ? Jaký mám zvolit tedy postup ?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2022, 13:02:31 »

Pozor na správnost datové schránky... Auto je soukromé? Je DS fyzické osoby? Nebo je do toho nějak zapletené podnikání?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2022, 13:26:52 »

Těžko říct, co přesně chce MěÚ řešit, ale pokud je to (podezření) z nějakého přestupku řidiče podle ZPPK, nebo třeba nějaký generický přestupek proti občanskému soužití, tak to by měl vždy doručovat fyzické osobě, bez ohledu na její podnikací status (jedinou výjimkou je, pokud by se řešilo něco s provozovatelem, tam by se to mělo řídit tím, jak je auto zapsané v registru).

Tedy klasika - pokud máte DS a chcete mít jistotu, aby byl orgán skutečně povinen do DS doručovat (a když to neudělá, abyste to mohl ve finále využít ve svůj prospěch), je třeba v případě podnikajících fyzických osob mít DS_FO i DS_PFO. Jen DS_PFO nic moc neřeší. Jen DS_FO je o chlup lepší varianta, ale i zde mohou nastat nejenoznačné situace. Je to jako s chovem koček - když už se o nějakou staráte, tak je vcelku jedno, zda o jednu či o dvě. A se dvěma je větší sranda.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2022, 16:19:31 »

A ještě tu nezanělo to, že pokud se dvě auta nemohou vyhnout, tak couvá ten, pro koho je to snažší. Což v tomto případě je snad jasné. Osobák vs 6m dodávka.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2022, 16:28:56 »

Pokud se nemohou vyhnout, ale on tvrdí, že se vyhnout mohli, kdyby to menší vozidlo uhnulo na vedlejší parkovací místo.
IP zaznamenána

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2022, 18:57:46 »

Auto bylo firemní , ale doklady od nej nechtěli , chtěl pouze můj op a řidičák jinak nic , ano auto se mohlo vyhnout vedle na parkovací místo kde bylo cca 5 míst na každé straně , já bych couval do křižovatky na hlavní kam sem samozřejmě neviděl , navíc on měl spolujezdce takže samozřejmě je to pro nej bezpečnější .

Datovou schránku mám na sebe , jako fyzická osoba . A pokud by něco poslali na firmu tak bych o tom něco věděl :)  díky z rady
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2022, 02:27:26 »

A jak to tedy skončilo na místě? Kdo se komu uhnul, kdo před kým vycouval? Nebo tam proti sobě stále ještě stojíte a hádáte se?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #9 kdy: 11 Února 2022, 06:51:02 »

Hele já nechci být sprostý, ale tady je jasné, že ten imbecil z osobáku volal MP, protože tam má známé. Za ním jsou místa, kam mohl uhnout, a on volá městapo?
A jestli tohle úředník posvětí, tak tam chci být osobně.
§ 20 ZPPK - Řidiči protijedoucích vozidel se vyhýbají vpravo, včas a v dostatečné míře. Nemohou-li se bezpečně vyhnout, musí dát přednost v jízdě ten, na jehož straně jízdy je překážka nebo zúžená vozovka. Musí-li jeden z nich couvat, učiní tak ten, pro něhož je to snazší nebo méně nebezpečné. Není-li možno se vyhnout protijedoucí tramvaji vpravo, vyhýbá se jí vlevo.

« Poslední změna: 11 Února 2022, 07:11:15 od Panek »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #10 kdy: 11 Února 2022, 15:58:06 »

Jako co si budeme povídat, už jen to, že zastavil na silnici a čekal na manželku, čímž nenechal volný jízdní pruh, je asi nějaký dopravní přestupek. Tuhle situaci vyvolal protiprávním jednáním a pak ještě bonzoval na jiného? Jestli to tak tedy opravdu bylo, protože známe verzi pouze jedné strany sporu.
« Poslední změna: 11 Února 2022, 16:00:00 od alo.is »
IP zaznamenána

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #11 kdy: 15 Února 2022, 12:59:59 »

Ahoj posílám co mi přišlo do datovky , bohužel jsem ji poprvé nezkontroloval a tohle už je opakovaná výzva .

http://imgway.cz/s/d52k
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #12 kdy: 15 Února 2022, 13:27:26 »

Za mě ignorovat. Až zahájí, zajděte pro spis.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #13 kdy: 15 Února 2022, 15:54:00 »

Buď ignore a počkat na řízení, nebo klidně můžete zajít do spisu nahlédnout už teď (zejména co tam nablábolila MP, případně zda už podal vysvětlení druhý řidič). Pokud v té verzi, kterou prezentujete zde, není nějaké "ale", tak můžete klidně i podat vysvětlení písemně - podle reality, ale v maximálně stručné verzi.
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Hádka s řidičem v úzké ulici a MP
« Odpověď #14 kdy: 23 Února 2022, 22:28:34 »

Ahoj posílám co mi přišlo do datovky , bohužel jsem ji poprvé nezkontroloval a tohle už je opakovaná výzva .

Doporučuji nastavit upozornění nových zpráv v datovce do emailu. Popřípadě to stejné dělá aplikace Mobilní klíč eGovernmentu, která slouží pro přihlášení do DS a jiných státem zřízených aplikací.
IP zaznamenána