30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výslech svědků - policie, městapo  (Přečteno 28391 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Výslech svědků - policie, městapo
« kdy: 05 Února 2015, 09:55:09 »

po několika zkušenostech bych rád nahodil jedno, docela všední téma, ovšem se zajímavými konsekvencemi.

Každý zažil situaci, kdy u 99% prvních podání vysvětlení nebo ústního jednání se svědci údajného přestupku nevyslýchají. A je to proto, že, nevím jak velké procento, ale vysoké, to obviněný neví, nerozporuje a pak nakonec prohraje a zaplatí. A hlavně správní orgán si to ulehčuje, je to pro něj násobně lehčí, než dělat logistiku svědkům....

Karta se ale bude obracet, kupříkladu jakmile správní orgán cítí že protivník není ovce, svědky předvolají a nastaví vyšší level. (nám uberou jeden z důležitých bodů odvolání, naštěstí jich nadále dost nechávají  :))

Teď si představte situaci, kdyby to dělali u 100% jednání . Výsledkem by byla potřeba zdvojnásobit počet policistů a strážníků, protože polovinu své pracovní doby by četníci šlapali silnici, tu druhou by posedávali jako svědci na magistrátech. Nepředpokládám, že by chodili svědčit ve svém volnu, to by je nutně sralo.

Mimo jiné další následky, které tady mohou vyplynout v diskusi mám jednu radu, zkušení borci fóra vědí, nováčci zbystřete ! : chcete-li mít první jednání bez policajtů, nedělejte obstrukce, nedávejte omluvenky, prostě tam přijděte, dělejte hodné, kývejte, nic jim neříkejte - ostatně oni vás pozvali, ať se ptají a jen si to třeba nahrávejte, piště poznámky a nechte je rozhodnout. Jakmile tam ti policajti nejsou, máte to v kapse, smějte se tiše v sobě. A pamatujte na to, že jim tu nudu a potupu vrátíte příště i s úroky.

O výslechu svědků můžeme pojednat v samostatném fóru, já mám vždy připravený souhrn otázek s cílem je znevěrohodnit, zjistit rozpory mezi výpověďmi,... a vzhledem k IQ většiny svědků se to podaří. navíc ani policie ani městapo vytrvale nedodržuje dekorum a všichni něco porušují, nebo nezvládají.

tož tak
« Poslední změna: 05 Února 2015, 09:58:29 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2015, 10:11:24 »

Citace
Jakmile tam ti policajti nejsou, máte to v kapse, smějte se tiše v sobě. A pamatujte na to, že jim tu nudu a potupu vrátíte příště i s úroky.

mno, mé zkušenosti se s tímto poznatkem naprosto míjejí... orgáni na absenci výslechu serou jak na placatej kámen a v kauzách, co mám pod rukama s tím odvolačky nemají sebemenší problém
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2015, 10:23:54 »

to je zvláštní, přemýšlím, jestli nejste nastrčený agent - to berte s rezervou  :), výslech svědků je naprosto klíčová záležitost, a jestli někdo na kraji (nbo MD) to kvůli absenci výslechu nevrátí, tak buď je to špatně napsané v odvolání a nebo je to na žalobu, bez vteřiny váhání.
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2015, 10:52:22 »

Jakmile tam ti policajti nejsou, máte to v kapse, smějte se tiše v sobě. A pamatujte na to, že jim tu nudu a potupu vrátíte příště i s úroky.

Při volbě takového postupu bych byl opatrný, protože tohle se nedá použít obecně na všechny případy, viz rozudek NSS 4 As 118/2013.
NSS nepovažoval výslech policistů za nutný a současně mu nevadí ani vypuštění hodnocení materiálního znaku přestupku.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2015, 11:04:10 »

no samozřejmě v odvolání napíšu vážné důvody, proč je potřebuju vyslechnout. A zpravidla to velmi výrazně mění výsledek správního řízení. Typicky policajt neviděl, byl jinde, prokazatelně lhal,....  a neměl jsem s odvoláním problém.
IP zaznamenána
Concorde

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2015, 11:19:35 »

agent? mám se urazit? :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #6 kdy: 05 Února 2015, 11:55:23 »

No jsou tu, nepochybne. Ale nebudu paranoidni  :)
IP zaznamenána
Concorde

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #7 kdy: 05 Února 2015, 12:04:43 »

není ozázka, zda jste paranoidní, ale zda jste paranoidní dostatečně ;)

pouze pro pořádek - optaj se na mou osobu pánů JJ, D-Fense a jiných, znají mě již řádku let osobně ;)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #8 kdy: 05 Února 2015, 12:48:39 »

No jsou tu, nepochybne. Ale nebudu paranoidni  :)

To není paranoia, ale realita.
Mám potvrzeno, že někteří magistrátní úředníci to tu čtou, ačkoliv na kvalitě jejich práce to není poznat. Dokonce si stěžují, že servery D-Fens a 30kmh maří jejich úřední práci a že by stát s tím měl už něco dělat…

IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #9 kdy: 05 Února 2015, 13:13:19 »

až to jednou nastane a stát bude omezovat taková to fóra, lze na to říci pouze jedno - zatím co oni jsou vysoce organizovaní, šijí si zákony na míru, pořádají školení, vydávají si metodiky a navzájem se podporují a my jim to ještě všechno platíme ze svých daní, tak my, jako přirozená protistrana ve sporech nemáme ani 10% jejich možností. Doposud vítězili jen proto, že to byl obr proti trpaslíkům. Ale já být vladař, netěšilo by mne, že přestupková agenda funguje hlavně proto, že lidi nevědí a nebo jsou utlučeni systémem. To přirozeně zvyšuje na jedné straně stádnost - což u současných EU vlád chápu že vítají, na druhé straně generuje zanedbatelné % rebelů - což se vládám hodí, aby mohli jednou za čas utáhnout šroub s titulkem "aby piráti nezlobili, nebo vůbec a by nebyli, nejlépe .

ale to by bylo na článek k D-Fensovi, ne sem...

a co se týče paranoie - na dubnovém setkání klidně budu chodit v tričku s Concordem - pokud ho ještě najdu. Jinak budu v tričku Corvette. A rád se seznámím se spolubojovníky.
IP zaznamenána
Concorde

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #10 kdy: 05 Února 2015, 13:30:26 »

nj, ale co s takovým materiálem, na ukázku teď píšu odvolání k jedné zde zveřejněné kauze, kde ouřada v části o sankci dí:

"V otázce druhu a výše uložených sankcí je třeba vzít v úvahu, že příslušnými orgány Policií ČR, případně dalšími, zákonem zmocněnými subjekty, je vyvíjena maximální snaha o potírání velmi nebezpečného a nežádoucího společenského jevu jakým je nedodržování maximálně dovolené rychlosti"

a podobným způsobem argumentuje i materiální aspekt  :x
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #11 kdy: 05 Února 2015, 13:52:04 »

nj, ale co s takovým materiálem, na ukázku teď píšu odvolání k jedné zde zveřejněné kauze, kde ouřada v části o sankci dí:

"V otázce druhu a výše uložených sankcí je třeba vzít v úvahu, že příslušnými orgány Policií ČR, případně dalšími, zákonem zmocněnými subjekty, je vyvíjena maximální snaha o potírání velmi nebezpečného a nežádoucího společenského jevu jakým je nedodržování maximálně dovolené rychlosti"

a podobným způsobem argumentuje i materiální aspekt  :x

Tak oni výměru sankce neumějí odůvodnit, nemají na to žádnou univerzální šablonu, tak to musí nějak vymýšlet sami, no a pak do dopadne třeba takhle :)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #12 kdy: 05 Února 2015, 13:55:51 »

to je jasný, ale pak by jeden brečel, když takovou píčovinu rozstřílí v odvolání a kraj to podrží... to je pak 10x :x
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků - policie, městapo
« Odpověď #13 kdy: 05 Února 2015, 14:31:00 »

Dokonce si stěžují, že servery D-Fens a 30kmh maří jejich úřední práci a že by stát s tím měl už něco dělat…

V tom s nimi souhlasím, ale asi se neshodneme na tom co by s tím měl stát dělat  :)
"Nastavit rozumně zákony a zabránit úřadům udělovat pokuty jen kvůli penězům" asi není to co si představují  :)

Ale já být vladař, netěšilo by mne, že přestupková agenda funguje hlavně proto, že lidi nevědí a nebo jsou utlučeni systémem.

Zdejším vladařům asi stačí že to sype.
IP zaznamenána