30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ignorování doručovací adresy řidiče  (Přečteno 3154 krát)

drinkANDdrive

 • Příspěvků: 176
  • Zobrazit profil
Ignorování doručovací adresy řidiče
« kdy: 10 Prosince 2021, 12:05:34 »

Vážení,
na jeden milý úřad provozovatel nedávno napráskal spolupracujícího řidiče s doručovací adresou poblíž, aby nemusel řidič jezdit až do svého trvalého, jelikož se to trvalé nachází v Prdelové Lhotě několik hodin cesty daleko. I tak však žádost o podání vysvětlení byla doručena do Prdelové Lhoty, ne na uvedenou doručovací adresu.

Výhodou sice je, že ve Lhotě ji převzala cizí osoba, nicméně v této fázi řešení přestupku to k ničemu moc není (resp. dalo by se to použít až po čase, když úřad chybně odloží, aniž platně doručil výzvu řidiči). Když bude řidič výzvu ignorovat, přestupek skončí ve SPRDELi. Problém je, že v bydlišti sice zásilky přebírá cizí osoba, ale je tu značná časová prodleva před jejich dodáním provozovateli a předpokládám, že se na nějakou může i zapomenout. Reálně tedy nemá řidič kvalitní možnost se ze zásilkami seznámit mimo nahlížení do spisu.

Aktuální přibližné znění práskacího dopisu:
Vážený úřade, vozidlo zmíněné ve vašem dopisu č.j. X, sp. zn. Y, řídila ve vámi uvedené době tato osoba:
Jméno: Franta Lofas
Dat. nar.: 16.6.1966
Doručovací adresa: Vohnoutova 1, 123 45 Radarová Rokle


Jakým způsobem donutit úřad doručovat na doručovací adresu namísto trvalého bydliště Franty Lofase?
 • Uvažuji o tom, že by v prvním práskacím dopisu provozovatel explicitně uvedl, že na trvalém se Franta nezdržuje a pokud bude tam doručovat, tak se nebude mít možnost se seznámit s doručovanými listinami. A protože nechce, aby mu nějaký dopis unikl, tak uvádí doručovací adresu, na které poštu přebírá. Žádá úřad o doručování na doručovací adresu.
 • Dále se Franta aktivně přizná a znovu uvede, že žádá o doručování do Radarové Rokle ze stejného důvodu jako v bodu 1 (to platí i pro současnou situaci).
IP zaznamenána

alo.is

 • Příspěvků: 795
  • Zobrazit profil
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 4 836
  • Zobrazit profil
Re:Ignorování doručovací adresy řidiče
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2021, 14:21:56 »

Nebo datová schránka
IP zaznamenána

drinkANDdrive

 • Příspěvků: 176
  • Zobrazit profil
Re:Ignorování doručovací adresy řidiče
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2021, 19:21:49 »

V původním příspěvku jsem neuvedel, že provozovatel říkal, že udaný řidič s tím nechce mít další práci, tzn. nechce chodit na úřad nebo si zřizovat datovou schránku. Ideálně kdyby vše probíhalo bez jeho účasti (což by vcelku i mohlo, ale doručování dopisů do trvalého do toho háže vidle). Proto jsem se tázal na alternativní možnosti.

U Helmuta je to snadné, u Realmuta složitejší (v tomto případě).
IP zaznamenána