30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

sepsání odvolání

alkohol
- 0 (0%)
zákaz řízení
- 0 (0%)

Celkem hlasů: 0


Autor Téma: soudní rozsudek zákaz řízení a podmínka za řízení pod vlivem - alkohol  (Přečteno 4425 krát)

Jakub Szabó

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Prosím je tu nějaký právník, který mi pomůže sepsat odvolání k soudu. Nelíbí se mi rozhodnutí soudu o výši trestu a zákazu řízení. Potřebuji se do 8 dnů odvolat.
děkuji Jakub
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil

Mno... Mám takový pocit, tedy, nechci být hrubý, ale místní věštecká koule je stále v opravně, a tak každá odpověď bude jakože tak trochu loterie... Takže já si sázím na Alkohol.

Pokud potřebujete právníka, tak je tu sekce „Komerční služby, advokáti“, tam se porozhlédněte.

P.S. Mimochodem, mám takový neblahý pocit, že toho právníka jste si měl vzít „trochu“ dříve a teď už to moc spravit/vylepšit nepůjde.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Jako první věc by bylo fajn si ujasnit, o jaký aktuálně jde opravný prostředek. Mělo by to být v poučení toho rozhodnutí. Pokud rozhodnutím je trestní příkaz, podává se odpor, pokud jde o rozsudek, bude to odvolání.

Termín 8 dní vás nemusí (až tak) trápit, můžete podat odvolání tzv. blanketní - tj. pouze napsat, že se odvoláváte, jednoznačně označit rozsudek, uvést, zda se odvoláváte proti celému rozhodnutí (tj. včetně výroku o vině), nebo pouze do výroku o trestu, podepsat a doručit správnému soudu. Dostanete pak nějaký čas na doplnění, po který můžete shánět obhájce.

BTW, pokud jste byl u vyhlášení, mohl jste odvolání podat na místě.

Pokud jde o výběr obhájce, jde-li vám čistě o mírnější trest, silně doporučuju nějakého klasického advokáta s generální praxí a malou (klidně jednohlavou) kanceláří působící v místě sídla soudu, který o tom rozhoduje. Znalost lokálních poměrů bude mnohem důležitější než úzká specializace (jinak, chlast za volantem nebude pro nikoho, kdo trestní agendu dělá, nijak zvlášť překvapivá věc, kde by byl potenciál pro nějaký zásadně inovativní přístup).
IP zaznamenána