30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13

Autor Téma: žádost o spis - Brno odmítá :-)  (Přečteno 269338 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #30 kdy: 05 Února 2015, 10:31:39 »

chudák Kupčík, si to mrskne....
to aby si najal asistentku na pořizování kopií

jak tady psal jkraus, jestli je to v Brně samý debil nebo blbeček, jako ve Ztrátě třídní knihy, po odporu třeba získá soudruh sílu a pozve mne na jednání, tak já snad přijedu a celou pravdu mu vyjevím osobně, ale ještě předtím si nahraju celý ten tyjátr, abych vás tady mohl pobavit. Je málo 100% vyhraných případů předem - samozřejmě v tomto případě shodou okolností a neschopností úředníka, kdy se můžeme pobavit takto on-line.  ( a na počátku by lístek za stěračem že v noci na liduprázdném okraji brna stálo moje auto pod stromem v obytné zóně - mimo komunikaci na blátě - tedy ani ne na trávě. A ve 02 hod v noci tam někdo poslal strážníka a ten to vyřídil.)

Tenkrát jsem byl ještě naivní a SPRDEL začínala a napsal jsem jim na magistrát slohovku co si o tom a o nich myslím a to je kapánek nadzvedlo. Tak dostali myslím Japonce, nechali to rok a půl odležet a teď se snaží... . Blbé pro ně je, že já teď řeknu - s rizikem že to tady národní výbor z Brna čte  :)kdo řídil, dokonce ho přivedu za flígr, ale přestupek je promlčen. Ale kdo jim dal toho Japonce netuším, asi moje dcery, nebo mi kamarád vzal poštu z Brna a rozjel vlastní aktivitu....
IP zaznamenána
Concorde

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #31 kdy: 05 Února 2015, 11:05:10 »

Tak zatím pouze generovaná odpověď, uvidíme co dál.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #32 kdy: 05 Února 2015, 11:40:39 »

Žádost odeslána datovkou.
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #33 kdy: 05 Února 2015, 11:48:57 »

To potvrzení o doručení a přijetí mi přišlo včera večer taky, celkem dva maily. Díky němu jsem si všiml, že v samotné žádosti je požadováno odeslání emailem, ale v názvu přílohy zůstalo "poštou". Což je sice fuk, ale kdyby se náhodou blbě začali kroutit... Prostě mi vypadlo slovíčko elektronickou  ;D
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #34 kdy: 05 Února 2015, 11:55:03 »

Tak to vypadá, že ouředníci dostali nějaké školení dnes mi přišlo toto z Plzně:
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #35 kdy: 05 Února 2015, 12:01:06 »

s judikátem NSS se KÚ neztotožnil, protože se jedná o jedinělý názor.... no ty vole
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #36 kdy: 05 Února 2015, 13:17:18 »

v této souvislosti mne napadá, jestli bychom neměli nějak podporovat rozumné soudce na NSS a US. jejich význam ruku v ruce s vzrůstající demencí poslanců a vlády poroste a budou poslední záchranou v této době.

těžko ale říct jak, aby to nebyl úplatek - nemyslel jsem peníze nebo kurtizány, spíš projev uznání a případnou pomoc v hledání pravdy - třeba nějakým reportem reality.... kterou oni mají jen ze spisů. A k nim se dostane promile úřednických harakiri. My si odnášíme mnohem více  :P
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #37 kdy: 05 Února 2015, 14:11:38 »

Tak to vypadá, že ouředníci dostali nějaké školení dnes mi přišlo toto z Plzně:

Jiný kraj, jiný mrav. Někde bez řečí pošlou a někde se holt brání zuby nehty. Nezbývá, než opakovat frontální útoky přes opakované žádosti kohokoliv, kdo se bude chtít na vymýcení odporu úřadů podílet ;)
Jeden magistrát mě překvapil odpovědí na žádost podle 106, když uvedl, že se nemusím kopie spisu domáhat přes 106, když na kopii mám jako účastník právo, a proto mi jí posílají :D
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #38 kdy: 05 Února 2015, 14:22:42 »

Co tady o tom čtu, tak je většinou argument úřadu, že jste účastníkem řízení a proto na to podle 106 nemáte nárok, čili řešení je zkrátka takové, aby to vždycky poslal někdo jiný a mělo by to být v klidu. Navrhuji založit nové téma "Registr žádostí o spis"  ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #39 kdy: 05 Února 2015, 14:36:04 »

Co tady o tom čtu, tak je většinou argument úřadu, že jste účastníkem řízení a proto na to podle 106 nemáte nárok, čili řešení je zkrátka takové, aby to vždycky poslal někdo jiný a mělo by to být v klidu. Navrhuji založit nové téma "Registr žádostí o spis"  ;D

A když jim vadí žádost o celý spis tak bonus:
První člověk požádá o seznam dokumentů ve spisu a následně přijde hromada žádostí kde každý člověk bude chtít jeden dokument  :)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #40 kdy: 05 Února 2015, 14:36:45 »

Co tady o tom čtu, tak je většinou argument úřadu, že jste účastníkem řízení a proto na to podle 106 nemáte nárok, čili řešení je zkrátka takové, aby to vždycky poslal někdo jiný a mělo by to být v klidu. Navrhuji založit nové téma "Registr žádostí o spis"  ;D
Aby to bylo úplně košer, tak se vypořádat s tím, že nespecifikujeme, co vlastně chceme, tak bych chtěl - Obsah spisu, Oznámení přestupku, Úřední záznam přestupku, Ověřovací list měřicího zařízení, výpis z karty řidiče. Ostatní pak už máme z korespondence. Tím je specifikováno jasně, co chceme, není to celý spis a nemají to na čem otáčet.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #41 kdy: 05 Února 2015, 14:51:18 »

Co tady o tom čtu, tak je většinou argument úřadu, že jste účastníkem řízení a proto na to podle 106 nemáte nárok, čili řešení je zkrátka takové, aby to vždycky poslal někdo jiný a mělo by to být v klidu. Navrhuji založit nové téma "Registr žádostí o spis"  ;D
Aby to bylo úplně košer, tak se vypořádat s tím, že nespecifikujeme, co vlastně chceme, tak bych chtěl - Obsah spisu, Oznámení přestupku, Úřední záznam přestupku, Ověřovací list měřicího zařízení, výpis z karty řidiče. Ostatní pak už máme z korespondence. Tím je specifikováno jasně, co chceme, není to celý spis a nemají to na čem otáčet.

No jo ale může tam pak náhodou být něco o čem nemáme páru a co nám pak bude vadit........
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #42 kdy: 05 Února 2015, 14:53:29 »

To je právě problém, podle nich účastník řízení nemá právo na vlastní spis a cizí osoba ano. Paradoxně má účastník právo nahlížet a pořizovat kopie, proto by mu měl být spis poskytnut i na obyčejnou žádost o kopii např. z důvodu ekonomičnosti, když bydlím v Praze a měl bych jet nahlížet do Brna, výsledek je stejný, účastník bude mít kopii v ruce a nemůže obstát argument, že toto právo je spojeno pouze s fyzickou účastí, protože na místě je osoba ztotožněna přes OP a na poště přes doporučený dopis taky, u DS je to samozřejmost. Není žádný důvod, proč by to nemohli udělat, snad kromě poštovného.
Zasloužili by si pravidelnou administrativní masáž 8)

Při další příležitosti zkusím naopak poslat obyč žádost o nahlížení do spisu podle § 38 SŘ odůvodněnou ekonomickými důvody, pak stížnost, a pak další, co na to bude říkat odvolací orgán. To by bylo, aby nevydali nějakou metodiku :)

Možná bychom mohli vytvořit seznam úřadů, kde dělají problémy, a kde ne. Pak se bude moct každý připravit na budoucí potíže a přizpůsobit tak strategii.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #43 kdy: 05 Února 2015, 14:57:10 »

Co tady o tom čtu, tak je většinou argument úřadu, že jste účastníkem řízení a proto na to podle 106 nemáte nárok, čili řešení je zkrátka takové, aby to vždycky poslal někdo jiný a mělo by to být v klidu. Navrhuji založit nové téma "Registr žádostí o spis"  ;D
Aby to bylo úplně košer, tak se vypořádat s tím, že nespecifikujeme, co vlastně chceme, tak bych chtěl - Obsah spisu, Oznámení přestupku, Úřední záznam přestupku, Ověřovací list měřicího zařízení, výpis z karty řidiče. Ostatní pak už máme z korespondence. Tím je specifikováno jasně, co chceme, není to celý spis a nemají to na čem otáčet.

No jo ale může tam pak náhodou být něco o čem nemáme páru a co nám pak bude vadit........

Přesně tak, potřebujeme celý spis, nemůžeme předpokládat jaké důkazy jsou ve spise a taky musíme vědět, jak orgán postupoval, tak abychom mohli hledat chyby v procesu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #44 kdy: 05 Února 2015, 15:02:25 »

To je právě problém, podle nich účastník řízení nemá právo na vlastní spis a cizí osoba ano.

Pokud budete někdo potřebovat (krom Prahy, Středočeského kraje , Východočeského kraje a Vysočiny kde se pohybuji a nechci se provařit )hoďte mi do SZ údaje (plnou adresu úřadu, číslo datové schránky, číslo jednací a spisovou značku) a já si o Váš spis zažádám a přes SZ Vám ho pošlu.
POkud toho nebude 10 denně, tak s tím nemám problém.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13