30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ivančice: Šach-mat  (Přečteno 5422 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
[WIN] Ivančice: Šach-mat
« kdy: 30 Listopadu 2021, 22:03:41 »

04.10.2020 změřen motocykl pana provozovatele A v Ivančicích (99/96/50)
23.10.2020 panu A doručena výzva k podání vysvětlení (40+ v obci, nelze sprdelní výzva)

Jelikož byla široká parazitka rychlá jako průjem, stálo za to nahodit návnadu:

29.10.2020 podáno podání vysvětlení. Široká parazitka se chytila na háček:
05.11.2020 doručen příkaz. Povšimněte si, že neuběhlo 60 dní od přestupku. Šach-mat.
13.11.2020 podán odpor ve kterém pan A zároveň udal mne.

(dlouho nic)

22.11.2021 podána žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti
30.11.2021 doručeno usnesení (WIN). Povšimněte si, že široká parazitka blekotá něco o promlčení a vymlouvá se na koronavirus, ale taktně zamlčuje, že správní řízení bylo zahájeno v rozporu se zákonem, když věc odložili předčasně.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2021, 01:29:45 »

Krásná práce!

(V posledním usnesení není anonymizováno jméno)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2021, 09:00:10 »

IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2021, 10:31:16 »

Odvolání na kraj podáte, pane Číkusi?
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2021, 19:32:33 »

Tak tohle se mně velice líbí, ale nevím proč, mám z takových věcí stres jaxvina. Zkouším se přepnout na mod Číkus a rochnit si v tom, ale mně to prostě nejde. Gratulace pane.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2021, 19:54:12 »

Lafayette> Anonymizace opravena, děkuji.

Kokrhel123> Já bych byl pro, uvidíme, jak se k tomu postaví A.

Šmarjá Josef> Stres z retardovaných úředních parazitů? To je zbytečné. Správní řízení není důvodem ke stresu, bývá často zábavné.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2021, 10:39:05 »

Je škoda, že tohle si asi rychle předají tamtamy a za chvíli se tak chytat nebudou, ale fakt krásná práce. Nebo že by jejich žravost byla silnější a skočí na udičku i tak? :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #7 kdy: 04 Prosince 2021, 02:09:57 »

Až teď jsem si všiml, že široká parazitka v příkazu vlastně vůbec neuvedla, podle jakého § se měl A dopustit přestupku.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #8 kdy: 19 Května 2022, 07:18:54 »

je v tomto případě (+40kmh v obci) nutné podávat vysvětlení po doručení výzvy k zaplacení určené částky, nebo to můžu vzít zkratkou přes les (výzvu ignorovat, počkat na příkaz a poslat prostý odpor)? Čistě teoreticky stíhám ještě podat vysvětlení spolu s odporem (přestupek řidiče odložili dříve než 60 dní od zjištění a vymlouvají se na KS Praha č.j. 44 A 9/2020-23). Leč nerad bych udával řidiče, pokud by to mohlo být nějakou skulinkou kontraproduktivní. Zatím jdu cestou nejmenší pracnosti - prostý odpor.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #9 kdy: 19 Května 2022, 08:01:18 »

Jak pan Číkus zmínil v úvodu, za 40+ v obci (50+ mimo obec) není možno uložit Příkaz na místě, a proto ani není zasílána Výzva k uhrazení určené částky.

Pokud jste tedy Výzvu dostal, nejedná se o tento případ.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #10 kdy: 19 Května 2022, 10:14:55 »

tarmara> To zní velice zajímavě. Můžete prosím vložit anonymizované podklady? Pak by bylo vhodné Váš případ oddělit do nového tématu, jelikož je živý. Rozdělení tématu zajistím, zvolte si, prosím vhodný název tématu.

Pokud to chápu správně:
- speeding v obci o 40+
- výzva k uhrazení určené částky
- předčasný příkaz provozovateli

Odpor samozřejmě podejte včas. Podle dostupných informací bych ale zároveň doporučil udat včas řidiče. Pokud nemáte vhodného řidiče, můžete udat mne.

V právním státě by mělo pro výhru stačit podat odpor, neboť bylo odloženo předčasně a správní řízení s provozovatelem bylo zahájeno protiprávně. Obávám se ale, že odvolací orgán (a možná i následný soud) to klidně podrží s tím, že sice k nějakému pochybení došlo, ale toto nebylo natolik zásadní, aby to způsobilo protiprávnost rozhodnutí o vině provozovatele.

Pokud se jednalo o přestupek, který nelze řešit na místě, byla sprdelní výzva poslána v rozporu se zákonem. Něco podobného se již řešilo s Židlochovicemi. Ani na tohle bych ale úplně nespoléhal.

Jako optimální se mi jeví udat včas řidiče, na něj už ale bohužel nemohou, takže se může v klidu přiznat. Šach-mat.

Ten bod 13 rozsudku KS Praha 44 A 9/2020-23 je pěkná prasárna. Navíc mi moc není jasné, proč to tam soud vyblil, s projednávanou věcí to IMHO vůbec nesouvisí. A to vyřízení nákladů je taky na pár facek. Jinak je ale potřeba Mikepána pochválit, hezky to zahrál.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #11 kdy: 24 Května 2022, 10:31:55 »

Čikus> odpor odeslán, řidiče už jsem nestihnul udat. Posbírám doma v papírovém kompostu výzvu a rozhodnutí/příkaz a co nejdříve to sem vložím jako samostatné téma. A ano, ta posloupnost speeding40+>výzva>předčasný příkaz platí. Díky.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« Odpověď #12 kdy: 26 Května 2022, 16:40:14 »

IP zaznamenána