30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 110 mimo obec, ztotoznen  (Přečteno 6455 krát)

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #15 kdy: 28 Prosince 2021, 14:40:45 »

Prisel mi dalsi pozdrav - Vyzva k vyjadreni se k podkladum pred vydanim rozhodnuti.
Pisou ze mam 8 dni od doruceni vyzvy (prevzal jsem 27.12.) na seznameni s obsahem spisoveho materialu a naslednemu vyjadrovani/navrhovani.

Predpokladam ze nejlepsi bude zajit si nafotit spis co nejdriv aby byl cas na naslednou reakci. Nebo muzu nahlednout do spisu az posledni den lhuty a pak pozadat o primereny cas na vyjadreni?
IP zaznamenána

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #16 kdy: 31 Prosince 2021, 11:47:02 »

Byl jsem se podivat do spisu a nechal si udelat kopii. Konkretne obsahuje:
  • Oznameni prestupku od prislusniku - obrazek z LaserCam 4 + protokol z mista + overovaci list rychlomeru + shrnuti napsane v kanclu
  • Pozdeji je tam i original protokolu z mista a CD s videozaznamem kde mi ukazuji protokol a vcelku nic se tam nedeje.
  • Mimo nejakych administrativ (historie dokumentu a opravnena uredni osoba) tam urad pridal vypis z karty ridice (a hlaseni do EKR, ktere ma pak napis storno).
  • Z naseho dopisovani je tam pak Prikaz -> Odpor -> Vyzva k seznameni se spisem.
Cekal jsem mozna i nejake vyslechnuti svedku nebo nakres situace mereni rychlosti.

Zaroven jsem se zacal prokousavat spravnim radem a prochazet pripady z minulosti tady na foru. Ziskal jsem pocit ze vetsina vyhranych pripadu je diky prekluzi, ale mozna by se u mne naslo i neco konkretniho, na cem by se slo tocit. Muzu nafotit dokumenty, ale to uz by asi bylo lepsi neverejne?

Zatim laicky vidim dve moznosti
  • Do ctvrtka se vyjadrit ke spisu. Navrhnout vyslech svedku, pozadovat situacni nakres, podjatost, materialni aspekt, a tak dal a tak podobne.
  • Nedelat nic, pockat az vydaji rozhodnuti a proti tomu se odvolat.

Co byste doporucili?
IP zaznamenána

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #17 kdy: 24 Ledna 2022, 19:48:35 »

Prislo mi rozhodnuti a trochu me zaskocili odignorovanim meho vyjadreni.
Dopis s vyzvou k nahlednuti do spisu (a zaroven se vyjadrit, coz jsem na miste s diky odmitl) mi fikci dorucili 27.12. A dali mi 8 dni cas.
Poslal jsem nejake namitky (zadne velke sousta, ale kdyby hltali tak aby jim i male mohlo zaskocit) 6.1. Napriklad jsem zadal o ustni jednani s vyslechnutim svedku, coz by tusim ignorovat nemeli.

V ramci rozhodnuti je pak dokonce datum uz 4.1. Jestli si to ctvrteho urednice pripravila a poslala to az nekdy koncem tydne (prvni pokus o doruceni byl 10.1.), to nevim.
Pak by celkem davalo smysl, ze se s mymi namitkami z budoucnosti nemohla vyporadat.

Nebo je mozne, ze vyjadreni se k podkladum v papirove forme neberou? Napsane je to tak, ze mam pravo se dostavit na urad, seznamit se a vyjadrit. Ale prece se muzu seznamit a vyjadrit az dodatecne, coz?

Predpokladam, ze ted je na poradu dne podani odvolani na kraj. Uvital bych rady co a jak. Muzu to psat sam nebo uz je na to treba nekdo kdo ma razitko a umi psat v pravnicine? Co bych mel konkretne na svem pripade rozporovat?
Diky

P.S.: tisicovka za praci urednika ve spravnim mi prijde jako dost nadsazena, vzhledem k tem copy-paste co evidentne pouzivaji. Proti tomu se da nejak branit?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #18 kdy: 25 Ledna 2022, 14:02:24 »

Ano, nyní je na řadě odvolání. V podstatě není jediný důvod, proč to neudělat - nijak to nezvýší náklady, nemůžete si pohoršit. Není nutné psát nějakou kvalifikovanou právničinou ani mít zástupce.

K vyjádření. Ano, samozřejmě se úřad musí zabývat i písemným vyjádřením. Zřejmě jste se s úřednicí minuli, ale z vašich dat není jednoznačné, zda je to chyba úřadu. Pokud dal úřad lhůtu 8 dní (tj. do 4.1.), nemohl už 4. vypravit rozhodnutí. Neměl by to dělat ani 5., protože by měl počítat s možným písemným vyjádřením, které se bere za učiněné ve lhůtě, je-li poslední den aspoň odesláno (tedy úřad by neměl jet "na krev").

Den vypravení rozhodnutí by měl být na něm vyznačen, pokud není, koukněte na obálku (nebo tracking pošty). U věci doručované poštou rozhoduje okamžik předání poště (tedy kdy to opustilo sféru vlivu úřadu). Pokud vám doručovala pošta v pondělí, odešlo to nejspíš v pátek, možná ve čtvrtek. Pokud vy jste vyjádření poslal ve čtvrtek a bylo to taky poštou, nejdřív to na úřad přišlo v pátek. Tedy v pro vás nejpříznivější variantě se to tam potkalo v pátek a bylo by dost složité prokazovat, co bylo dřív.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #19 kdy: 25 Ledna 2022, 15:43:56 »

P.S.: tisicovka za praci urednika ve spravnim mi prijde jako dost nadsazena, vzhledem k tem copy-paste co evidentne pouzivaji. Proti tomu se da nejak branit?

Náklady řízení v případě uznání viny jsou pevně dané, na 99,9% s tím nenaděláte nic. § 79 odst. 5 SprŘ sice připouští možnost snížení paušálu v případech hodných zvláštního zřetele, ale to v praxi připadá v úvahu jen u lidí v nějaké té hmotné nouzi.
IP zaznamenána

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #20 kdy: 26 Ledna 2022, 09:09:14 »

Pokud dal úřad lhůtu 8 dní (tj. do 4.1.), nemohl už 4. vypravit rozhodnutí.
Nenapsal jsem to presne, urad uvedl ze mam 8 pracovnich dni. Proto jsem take posilal az sesteho.
Neni to vhodny duvod k odvolani?  :)
IP zaznamenána

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #21 kdy: 01 Února 2022, 17:22:46 »

Zacal jsem pomalu zjistovat jak se pise odvolani, ale narazil jsem u toho na pojem blanketniho odvolani.
Je to skutecne zadarmo jedna dalsi otocka s uradem? Nebo muzou prudit a treba zadat doplneni osobne na uradu?
Aby bylo rozhodnuti blanketni, mam uvest jen udaje o sobe a ze se odvolavam proti rozhodnuti?

K tem duvodum odvolanim jako takovym pak mam dalsi otazku - chapu paragraf 82/4 spravne tak, ze vsechny namitky musim pouzit najednou?
Klidne bych jim to davkoval postupne, ale s tim asi zakonodarce pocital...
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #22 kdy: 01 Února 2022, 22:26:10 »

Zacal jsem pomalu zjistovat jak se pise odvolani, ale narazil jsem u toho na pojem blanketniho odvolani.
Je to skutecne zadarmo jedna dalsi otocka s uradem? Nebo muzou prudit a treba zadat doplneni osobne na uradu?
Aby bylo rozhodnuti blanketni, mam uvest jen udaje o sobe a ze se odvolavam proti rozhodnuti?

K tem duvodum odvolanim jako takovym pak mam dalsi otazku - chapu paragraf 82/4 spravne tak, ze vsechny namitky musim pouzit najednou?
Klidne bych jim to davkoval postupne, ale s tim asi zakonodarce pocital...

Vždy a pokaždé, jako první odešlete blanketní odvolání = Vážený úřade, podávám odvolání proti rozhodnutí spis. značka xxxxxxxxx - pak jen počkáte na výzvu k doplnění, nic to nestojí, jen to zabíjí čas ve Váš prospěch, když patřičně využíváte lhůt.

Do odvolání musíte uvést všechny námitky, neexistuje žádné dávkování.
IP zaznamenána

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #23 kdy: 25 Února 2022, 02:47:29 »

Po blanketnim odvolani prisla vyzva k doplneni do 5 dni. Prvni pokus o doruceni udelali 11.2. a nasledne byla tuto stredu vyzvednuta ze schranky.
Takze mam vikend na sepsani odvolani. Mam par veci ktere bych chtel uradu vytknout, ale stejne ocenim rady a komentare.

Nejprve (i pro sebe) shrnuti jak to dosud probihalo.
10.10.2021 v 11:16 pirateni zde.
19.11.2021 fikci dorucen 08_prikaz.pdf (prvni pokus o doruceni 9.11.)
29.11.2021 doporucene poslan 10_odpor.pdf
27.12.2021 vyzvednuta na poste 11_vyzva_k_vyjadreni.pdf.
30.12.2021 navsteva uradu a vyzadani kopie spisu. Spis obsahoval:
  • seznam, fotku, overovaci list radaru a protokoly od policajtu - spis_1.pdf
  • nejakou byrokracii a vypis z karty - spis_2.pdf
  • vyse vzpominany prikaz
6.1.2022 doporucene poslano 11a_Vyjadreni_k_podkladum.pdf
20.1.2022 fikci doruceno 12_rozhodnuti.pdf
4.2.2022 doporucene poslano odvolani. Mozna zbytecne brzo, ale pocital jsem 15 kalendarnich dni misto pracovnich, kdyz v rozhodnuti psali obecne o 15 dnech.
21.2.2022 fikci dorucena 13_vyzva_k_doplneni.pdf

Co mi jako laikovi prislo jako nejvetsi nedostatek je jak se vyporadali s mym vyjadrenim k podkladum ve spisu - a to sice nijak. Ze jsem na miste pri kopirovani spisu nic uvadet nechtel je moje vec a postou jsem jim to poslal vcas.
Urednice ma v Prikazu datum 4.1., podle trackingu ho poslala 6.1. Ja jsem posilal svoje vyjadreni take 6.1. a na urad to dorazilo 7.1.
Ja to chapu tak ze nedodrzela lhutu kterou mi sama dala na vyjadreni se.
Nevim, jestli mam v odvolani znovu vypisovat jednotlive namitky, nebo jen napsat ze se s tim nevyporadali a proto by meli rozhodnuti zrusit.

Druha vec ktera mi prijde odvolanivhodna je cast Oduvodneni (v Prikazu i v Rozhodnuti, cele je to copy paste), kde argumentuji nebezpecnosti meho jednadni vuci cyklistum:
Je třeba zdůraznit, že překročení nejvyšší dovolené mimo obec má zásadní vliv na délku dráhy potřebné k zastavení vozidla, kdy rychlost jízdy je určujícím faktorem rozsahu následků v případě způsobení dopravní nehody, což platí nejen ve vztahu k osobám cestujícím ve vozidle či jiným účastníkům silničního provozu, ale zejména např. k chodcům, cyklistům apod.
Zvyrazneno mnou. Ja z teto formulace jasne chapu, ze me jednani je v dusledku potencialniho ohrozeni cyklistu tak zavrzenihodne, ze je treba nemit slitovani a pres vsechny polehcujici okolnosti mi ulozit sankci nikoliv minimalni, ale uprostred zakonneho rozsahu. Problem je, na dane komunikaci (ctyrproudovka) nemaji chodci a cyklisti co delat, primo jim to zakazuje znacka na miste. Podle meho laickeho chapani prava je tak vyse trestu neprezkoumatelna.

Jako drobne perlicky jsou pak chyby vznikle pri kopirovani a pouzivani sablon. Napriklad pisou ze pri zvazeni odchylky meridla do 100km/h (3km/h) jsem jel 110. Spravne by meli uvest 3%, o kterych navic sami o par radku vyse pisou. Nebo uvadeni spatneho roku pro expiraci overeni radaru (v overovacim listu je to spravne, tam takovi amateri nejsou).

Posledni veci je materialni znak prestupku, se kterym se oni vyporadali nejakou floskuli. Ale realne se jedna o maximalne bezpecne misto. Pri pohledu do databaze nehod to musi byt kazdemu jasne. Ma smysl k tomu vytvorit nejaky sloh a drbat se s extrahovanim cisel nebo to taky shodi ze stolu podobnou formulkou?

Dopredu diky

« Poslední změna: 02 Května 2022, 12:40:27 od ferdinand »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #24 kdy: 25 Února 2022, 10:11:30 »

S tím doplněním odvolání spěchat nemusíte. Když to nepošlete včas, tak oni budou chvíli čekat a pak to pošlou na SO2. Dokud SO2 nerozhodne, máte pořád čas na poslání důvodů odvolání. Můžete je poslat i rovnou na SO2 (pokud třeba nechcete, aby SO1 věděl, co tam píšete), ale klidně zároveň na SO1 i SO2.
Pokud vám jde o čas, tak naopak tímhle můžete nějaký získat.
IP zaznamenána

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #25 kdy: 27 Února 2022, 17:39:21 »

Vzhledem k tomu ze uz jsem u odvolani, na prekluzi to nejspis uhrat nepujde a tedy o cas asi zase az tak nejde.
A odhadovat jak rychle si to poslou a zacnou se tomu venovat se mi moc nechce...

Sesmolil jsem odvolani, neni asi nic svetoborneho, ale treba to zafunguje.
Inspiroval jsem se u par odvolani tedy na foru. Jen ted nemuzu najit na zaklade ceho se mam dozadovat aby mi SO1 dal vedet. Muzete nekdo linknout?

Odvolani v priloze. Zitra ho poslu, ale kdyby mel nekdo navrhy na vylepseni, tak je urcite zapracuju.
IP zaznamenána

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #26 kdy: 11 Dubna 2022, 10:21:01 »

SO2 odvolani zamitl. Uznal nektere z mych namitek ale adresoval je sam, aniz by to vracel na SO1.

1) Ted uz asi musim poslat odpustek, ze (a pripadne se soudit o jeho vraceni)?
2) Pro placeni zustavaji v platnosti nalezitosti uvedene v puvodnim rozhodnuti SO1? Jako napriklad lhuta?
2a) Puvodni rozhodnuti obsahovalo i slozenky na 2000+1000, ty ale ted nejsou pouzitelne (minimalne jedna). Je OK poslat jim az 30. den zadost o novou slozenku, nebo po uplynuti lhuty muzou rozjet nejakou aktivitu?
3) Vidi nekdo zasadni nedostatky v rozhodnuti SO2? Muselo by to byt dost silne, aby se mi chtelo to hnat vys :)

F.
IP zaznamenána

ferdinand

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:110 mimo obec, ztotoznen
« Odpověď #27 kdy: 24 Května 2022, 14:51:25 »

Tak odpustek jsem zaplatil. Neco jsem se naucil, priste to bude lepsi :)
V podstate jsem dosahl dilciho uspechu (vyber zneprijmenit), ale technicky je mozne oznacit pripad jako LOST

F.
IP zaznamenána