30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lustrace úředníka ŘP  (Přečteno 5424 krát)

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Lustrace úředníka ŘP
« kdy: 14 Listopadu 2021, 00:24:35 »

Kolegové, před pár dny jsem si všiml, že ve výpisu z registru obyvatel mám cca 2-3 týdny zpět záznám o lustraci

A1046 - Agenda řidičů 66003008 - Ministerstvo dopravy 1000 ŘP - žádost:

důvod zde uveden není, nikde jsem na žádném úřadě aní nebyl a o nic nežádal.
Dnes večer jsem se dozvěděl, že můj známý, začal před pár týdny pracovat na lokálním MěÚ odboru dopravy na ŘP a pomalu začínám nabývat dojmu, že lustraci provedl on.
 
Trochu mě irituje aby relativně cizí  člověk měl přístup k mým informacím.
Co mohu provést proto abych zjistil za jakým účelem byla lustrace provedena a jak mohu případně dotyčného úředníka potrápit?

IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2021, 00:43:46 »

Rozumím a chápu, že bez dotazu na zodpovědný orgán to nepůjde,

ale jde mi především o rady (template žádosti) + info co je vhodné do žádosti zahrnout a jak případně mohu daného úředníka potrápit.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2021, 02:06:41 »

https://portal.gov.cz/formulare/zadost-o-vypis-o-vyuziti-udaju-z-registru-obyvatel

Nejdřív zkuste zjistit konkrétní informace k provedené lustraci.
Trápení ouřady nechte na další krok.
IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2021, 09:29:28 »

Zde je výsledek stejný bez udání důvodu

A1046 - Agenda řidičů 66003008 - Ministerstvo dopravy 1000  ŘP - žádost:


Co nyní? Poslat přes datovku na lokální odbor dopravy žádost dle 106/1999 Sb. o info kdo a proč lustraci provedl? 
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #5 kdy: 14 Listopadu 2021, 11:27:48 »

Dejte dotaz primo na Ministerstvo dopravy, pozadujte jmeno konkretniho cloveka a duvod. Opravdu tam nemohlo byt nic souvisejiciho napriklad s ridicakem, vypisem bodu, kontrolni kontrolou na silnici?
IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #6 kdy: 14 Listopadu 2021, 18:03:48 »

Ok večer pošlu.

Ee žádná kontrola od PČR, žádost o výpis bodu či návštěva přímo na úřadě neproběhla.

IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2021, 21:32:37 »

Update k včerejšímu dni.

Včera do DS dorazilo sdělení od MDČR, že nikdo z jejich zaměstnanců vstup do centrálního reg.řidičů neprovedl,
vstup byl na základě mých osobních údajů ve zmíněný den a čas pouze ze strany odboru dopravy v místě kde pracuje pochybný úředník a s informaci ať pro další informace se obrátím přímo tam.

- Odeslal jsem žádost na místní úřad s obdobným požadavkem jako na MDČR (jméno úředníka, důvod vstupu a lustrace mojí karty řidiče)
- Fyzicky jsem se reálně v uvedený čas kdy byl vstup proveden nacházel pracovně mimo ČR a cca 4h-5h jízdy od adresy odboru dopravy (možno doložit GPS + potvrzení o ubytování atd.)

Předpokládám, že skutečně vítr vane odkud si myslím.
Co můžu následně udělat, až zjistím jméno?

IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #8 kdy: 03 Prosince 2021, 13:23:27 »

Dobré odpoledne,

dostal jsem informaci z místního MěÚ odboru dopravy, nakonec to na pochybného úřednika nevypadá.

Pouze jeho pochybná kolegyně dle vyjádření vedoucí odboru dopravy kontrolovala správnost údajů dopravně psychologického vyšetření, které proběhlo cca v období 04/2021 kvůli zřmv, kdy bylo v měsíci 06/2021 odpušteno od zbytku.

Je normální aby 8 měsíců po doložení posudku o dopravně psych.vyšetření ještě něco kontroloval? Mě se to nějak nezdá..
Vidí tady někdo nějakou možnost fun fuctoru, či jaké kroky podniknout dále?

IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #9 kdy: 03 Prosince 2021, 14:23:17 »

Me se podobna vec povedla u policie, jejich pozdejsi vysvetleni vypadalo z pohledu statni spravy celkem verohodne, osm mesicu je dost, ale v principu ten pripad byl stejny. Chtel jsem nejakou informaci, pozadal jsem emailem, oni odpovedeli. Za par mesicu ve vypisu z vyuziti osobnich udaju byla lustrace krajskou policii. Pri dotazu na duvod priznali, ze jednou za cas vezmou papiry ze stolu a vse to musi nadatlovat do nejakeho interniho systemu, kde vykazuji cinnost, a az v teto fazi bylo provedeno "ztotozneni" osoby. V mem pripade tam odpovidala i spisova cisla a zaroven jsem byl taktne upozornen, at se nezacyklim, ze muj dotaz na ztotozneni osoby vyvola casem dalsi ztotozneni v systemu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #10 kdy: 03 Prosince 2021, 15:02:57 »

Je normální aby 8 měsíců po doložení posudku o dopravně psych.vyšetření ještě něco kontroloval? Mě se to nějak nezdá..
Neumím odpovědět, zda to je normální (subjektivně mi na libovolném obecním úřadu připadá nenormální valná většina jejich činností). Rozhodně to není obvyklé. Posudek je podkladem pro obnovu ŘO, je-li toto řízení pravomocně ukončené, není důvod se k němu vracet. Muselo by se jednat o nějakou kontrolu - dovedu si představit kontrolu zaměřenou na konkrétní úřednici, na danou agendu, na toho posudkového psychouše. Ale v žádné variantě moc nedává smysl, proč u posudku použitém v řízení dělat crosscheck proti ROB. Samotné řízení vedou se ztotožněnou osobou (ve spisu nějaké lustrum je založeno), tedy smysl by mělo porovnat tyto údaje (zda byl předložen skutečně posudek žadatele a ne třeba jeho jmenovce), nikoliv kontrolovat psychoušovi, zda náhodou nemá překlep v PSČ.

Hanlonova břitva radí, že to spíš bude lemplovství či zabíjení času, než nějaký zlý plán. Ale není vyloučené, že to je jen zametání stop, ve skutečnosti si vás někdo prostě vylustroval nezákonně a teď se narychlo hledalo uvěřitelné vysvětlení (když nenašli nic aktuálnějšího, tak tvrdí, že kontrolovali posudek z jara).

Zkuste se doptat, proč se správnost údajů v dopravně-psychologickém vyšetření kontroluje nikoliv před vrácením ŘO, ale x měsíců poté v uzavřené věci. A pokud se mělo jednat o kontrolu, čeho přesně se týká, kdo o ní rozhodl a pod jakým označením (sp.zn., č.j.) je vedena. Pokud nebudou reagovat na neformální dotazy, tak klidně jako infožádost.
IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #11 kdy: 04 Prosince 2021, 09:41:29 »

Je normální aby 8 měsíců po doložení posudku o dopravně psych.vyšetření ještě něco kontroloval? Mě se to nějak nezdá..
Neumím odpovědět, zda to je normální (subjektivně mi na libovolném obecním úřadu připadá nenormální valná většina jejich činností). Rozhodně to není obvyklé. Posudek je podkladem pro obnovu ŘO, je-li toto řízení pravomocně ukončené, není důvod se k němu vracet. Muselo by se jednat o nějakou kontrolu - dovedu si představit kontrolu zaměřenou na konkrétní úřednici, na danou agendu, na toho posudkového psychouše. Ale v žádné variantě moc nedává smysl, proč u posudku použitém v řízení dělat crosscheck proti ROB. Samotné řízení vedou se ztotožněnou osobou (ve spisu nějaké lustrum je založeno), tedy smysl by mělo porovnat tyto údaje (zda byl předložen skutečně posudek žadatele a ne třeba jeho jmenovce), nikoliv kontrolovat psychoušovi, zda náhodou nemá překlep v PSČ.

Hanlonova břitva radí, že to spíš bude lemplovství či zabíjení času, než nějaký zlý plán. Ale není vyloučené, že to je jen zametání stop, ve skutečnosti si vás někdo prostě vylustroval nezákonně a teď se narychlo hledalo uvěřitelné vysvětlení (když nenašli nic aktuálnějšího, tak tvrdí, že kontrolovali posudek z jara).

Zkuste se doptat, proč se správnost údajů v dopravně-psychologickém vyšetření kontroluje nikoliv před vrácením ŘO, ale x měsíců poté v uzavřené věci. A pokud se mělo jednat o kontrolu, čeho přesně se týká, kdo o ní rozhodl a pod jakým označením (sp.zn., č.j.) je vedena. Pokud nebudou reagovat na neformální dotazy, tak klidně jako infožádost.


Děkuji za odpověď kolego, je např možné žádat úřad o zaslání printscreenu ze systému že opravdu v uvedený čas byl vstup proveden zmíněnou úřednicí?
Já začínám nabývat dojmu, že skutečně vše plyne od mého ´´známého´´ a teď se snaží všechno jenom přikrýt a zahladit viz jejich odpověď.


IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #12 kdy: 12 Prosince 2021, 10:26:27 »

Dobré dopoledne kolegové,

v pátek jsem dostal odpověď na moje dotazy, kdo kontrolu nařídil atd atd.

- Zajímavé je odpověď na bod4. kdy se uřednice zcela sama zničeho nic po 8 měsících rozhodla pro kontrolu údajů  :D
- Začerněný údaj v bodě 5 se váže na spis a vrácení řo z června 2021.


Vidí tu někdo ještě nějakou možnost jak pokračovat, nebo to již nemá smysl?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #13 kdy: 12 Prosince 2021, 14:18:28 »

Vysvětlení je asi v bodě 1, v té době to zařadila do spisu řidiče, tím asi myslí Evidenční kartu řidiče a ne přestupkový spis.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Lustrace úředníka ŘP
« Odpověď #14 kdy: 12 Prosince 2021, 21:28:34 »

No podle mne to byl bezesporu Váš "známý", který se dotázal prostřednictvím kolegyně a teď to jenom zakrývají.
Nicméně myslím, že jste jim svojí aktivitou nahnal strach a minimálně ta kolegyňka už vašemu "známému" bílého koníka dělat nebude.
IP zaznamenána