30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedání přednosti,neplatný řp  (Přečteno 3260 krát)

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Nedání přednosti,neplatný řp
« kdy: 10 Listopadu 2021, 15:19:13 »

Zdravím,
Tak opět se mi urodilo,nedání přednosti v jízdě,vyjíždím z vedlejší a z leva se sune auto(mám za to ,že bliká doprava) zastavuji na stopce,pak se rozjíždím a jel rovně, no měl jsem počkat,ale takových mi do cesty za týden vjede nejmíň jeden.Jenže za ním pomahači co valili do obchodu pro sváču.Světla a už mě stavěli.
Můj dotaz zní,jestli je vůbec co vymýšlet a podávat do 15.11 odpor.Někdo nápad ?Díky za případné rady

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2021, 15:45:29 »

Podle odůvodnění příkazu je k dispozici video z dashcam fízlů a navíc si úřad opatřil i záznam z kamery sledující křižovatku. Takže moc velký manévrovací prostor tam asi nebude, ale definitivnímu rozhodnutí, zda podat/nepodat odpor, by mělo předcházet shlédnutí těch záznamů. Času do 15.11. je dostatek. Klíčové bude, zda tam je/není vidět, zda to auto dává znamení o změně směru.

Jinak nic ve zlém, ale pokud se vám stává nejmíň jednou do týdne, že auto jedoucí po hlavní kvůli vám musí náhle brzdit, protože jste si myslel, že někam bliká, tak to není úplně normální ...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2021, 15:46:10 »

Podanim odporu nic nezkazite. Drazsi uz to nebude. PCR pise, ze ma k dispozici videozaznam. Tak nahlednete do spisu a mrknete co na nem maji. Treba maji zadokumentovano, ze to vozidlo blikalo. Nebo nemaji zadokumentovano poradne nic. (uz ctu tu kameru z krizovatky)
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2021, 16:31:05 »

hh-
mně vjede někdo do cesty,ne já někomu
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2021, 16:32:24 »

Díky za radu,kouknu na záznamy.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2021, 19:44:38 »

Po podání Odporu to v případě prohry bude dražší o 1000 Kč na nákladech řízení.

Ten řidičák už jste si vyměnil?
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2021, 15:43:25 »

O řidičák už mám zažádané.1000 korun vím,že to bude dražší,ale asi je chci zkusit potrápit,ať si to zaslouží.....
IP zaznamenána

b.o.y

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2021, 18:09:37 »

Zdravím,
Tak opět se mi urodilo,nedání přednosti v jízdě,vyjíždím z vedlejší a z leva se sune auto(mám za to ,že bliká doprava) zastavuji na stopce,pak se rozjíždím a jel rovně, no měl jsem počkat,ale takových mi do cesty za týden vjede nejmíň jeden.Jenže za ním pomahači co valili do obchodu pro sváču.Světla a už mě stavěli.
Můj dotaz zní,jestli je vůbec co vymýšlet a podávat do 15.11 odpor.Někdo nápad ?Díky za případné rady

Na tom nezáleží, jestli blikalo. Když jede po hlavní, musíte mu dát přednost, i když bliká na odbočování a jede rovně.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2021, 18:18:22 »

Také mohlo na hlavní blikat, jako že toho z vedlejší pouští.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #9 kdy: 11 Listopadu 2021, 20:46:57 »

Chtělo by to vidět ty videozáznamy.
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti,neplatný řp
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2022, 19:28:51 »

Tak jsem b...c podal pozdě odpor,3000 a měly by být 4 body,ale ty jse od listopadu pořád nepřipsaly,je portál občana spolehlivý zdroj??Nechce se mi věřit,že by to nedali do karty......
IP zaznamenána