30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doporučení koho oslovit  (Přečteno 9160 krát)

RsT

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Doporučení koho oslovit
« kdy: 08 Listopadu 2021, 11:31:38 »

Dobrý den, ahojte.
Mam problem ohledne zadržení ridicskeho průkazu, kdy mi byl dan orientační test, ktery byl pozitivní. Nasledne jsem dle rady právníka odmítl odber krve. Nyní chci oslovit některou z agentur, které se timto zabivaji a mohli by mi pomoci. Jenze se uz v tom ztracim a nevim, kdo je falt dobrý a důvěryhodný. Mate nekdo prosím nejakou zkušenost nebo doporuceni? Budu moc vděčný
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2021, 12:48:18 »

Podelte se s nami o vice informaci, prosim, pak je vetsi sance na ziskani smysluplnych rad. Proc radil pravnik odmitnout krev, z procesnich duvodu a lepsi pozice do budoucna, nebo hrozilo, ze na krvi se toho najde hodne? Co radil pravnik jako nasledujici kroky?

A zkuste dat do guglu nebo mistniho vyhledavace klicove slovo nezaplatim.cz, ziskate predstavu o dalsim postupu.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2021, 14:10:08 »

Právník Vám poradil odmítnout odběr jo?  A měl jste něco v krvi? Po jaké době od požití Vás zastavili? Co jste měl?

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2021, 14:16:32 »

Chtelo by to vice informaci, orientacni test na co, na alkohol nebo na drogy. Bylo neco podepsano? Je nejaky zaznam? Zni to jako situace, kdy se pro nejrychlejší navrácení ŘO nemá smysl moc bránit. Ale treba to tak neni a pravnikem si zvednete sance na vyhru (at uz za tim vnimate cokoliv) z 0% na vice nez 0,1%.

Pro zacatek rozcestnik zde .. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8820.0
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

RsT

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2021, 14:36:19 »

O vikendu me zastavili policiste a ja lizal. Test byl pozitivni, i kdyz jsem minimalne 24h pred jizdou byl cisty a tak jsem pozadal o druhy test, který ale taktéž vysel pozitivni. Na to jsem volal pravnikovi, ktery mi doporucoval v zadnem pripade nejit na odber krve. Tim padem mi byl ridicak na miste zabaveny s tim, ze to předají do spravniho rizeni. Od policie jsem na místě dostal potvrzeni o odevzdani řidičáku. Podepisoval jsem nejaky dokument ohledně te skutecnosti + potvrzeni o zadržení rp. Zaznam ja z tpho zadny nemam. Jestli policie tak to netusim
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2021, 15:35:56 »

Tak co jste pripadne bral vite vy a nevime co jste rekl pravnikovi,. ale asi bych to resil s nim, kdyz uz vam dal pravni radu.

Co jste podepsal vite jen vy a  z nas u toho nikdo asi nebyl pritomen.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

RsT

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2021, 17:07:27 »

Ja chtel info nebo doporučení na nejakou odbornoy právní agenturu, která se tímto zabývá a s nima bych to samozřejmě detailně řešil. Jen nevím, ktera je opravdu seriózní, profesionální a férova.???
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2021, 18:48:28 »

Nezaznamenal jsem , ze by tu byl nejaky parvnik zabyajici se vyhradne drogovou problematikou.
Papirky - sliny obvykle jdou  do laboratore, z nich soudni znalec udela znalecky posudek... a pokud mate, tak vas z toho zadny pravnik nevyseka.
Pokud nemate, pak jste zbytecne odmitl, takze se na Vas bude mozna koukat i bez znaleckeho posudku, jako byste byl... ani jde nerekl na co jste byl pozitivni.
Proto bych Vam doporucil toho, co Vam prvni zacal davat pravni rady.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #8 kdy: 08 Listopadu 2021, 19:42:58 »

Podle toho, co je zde ve vlákně uvedeno (byl jsem 24h pred jizdou byl cisty) mi přijde, že vám právník poradil správně. Za řízení pod vlivem návykové látky vám hrozí  pouze pokuta 2500 - 20000 Kč, zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok a ztráta 7 bodů. Pokud byste test odmítnul, hrozila by vám pokuta 25000-50000 Kč a zákaz řízení na 1 až 2 roky. Kdybyste šel na krev a vyšly by hodně nepříznivé výsledky, mohlo by to skončit i trestním stíháním, odnětí svobody až na 3 roky, zákaz řízení až na 10 let.
IP zaznamenána

RsT

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #9 kdy: 08 Listopadu 2021, 20:43:19 »

Takže z tech agentur, jako jsou rokbezpokut.cz,12bodu.cz,nezaplatim.cz, atd. S nikym z nich to smysl nema ani zkouset?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #10 kdy: 08 Listopadu 2021, 22:55:39 »

Pokud jste více jak 24 hodin nepožil ( ale taky záleží jak častý jste uživatel)  tak jste spíše prohloupil, protože po 24 hodinách je ´´většinou´´ hladina spíše přestupková. Teď vás čeká trest minimálně 1 rok a 25 000, naopak po krví ten trest mohl bt znatelně menší.

Kdyby to spadlo do trestního, tak nějaké odnětí svobody hrozí teoreticky,v praxi se to vůbec nedává, navíc by to bylo hodně hraniční mezi přestupkem a TČ takže by tam byl znalec a ted by nevýhodně dopočítával hladinu na TČ.  Přestože stále známe minimum informací, tak za mě jste spíše udělal chybu.

Aktuálně jediná Vaše šance je ta, že byste u správního prokázal, že nebyla výzva, ale u odmítačky taháte vždycky za kratší konec.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #11 kdy: 09 Listopadu 2021, 08:03:55 »

NS již stanovil hladiny od kterých je to TČ a není tedy třeba znalce ( link ). Také záleží asi na tom, zda jste v tomto směru již něco nespáchal pokud očekáváte nejnižší možnou sazbu. On ani ten advokát neumí věštit po telefonu výsledek krevních testů.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

RsT

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #12 kdy: 09 Listopadu 2021, 10:56:23 »

Škoda, že nikdo neodpověděl ani jednou na mou otázku 🙄
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #13 kdy: 09 Listopadu 2021, 11:16:13 »

Do trestu to nespadne, protože drugwipe je jen orientační test a neměří hladinu. Takže to bude přestupek tzv. "odmítačka", protože odmítl lékařské vyšetření (pokuta  25 -50 tis + zákaz 1 až 2 roky + 7 bodů)

Pro RsT: Zkuste http://www.obhajceridicu.cz/kontakt
Ale v rámci karmy bych to nechal dotáhnout toho právníka, který Vám po telefonu doporučil učinit tu odmítačku, protože nejít na krev po dvou pozitivních testech od drugwipe je šílenství. Ten test mohl klidně reagovat na léky obsahující paracetamol.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2021, 15:02:09 od Panek »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení koho oslovit
« Odpověď #14 kdy: 09 Listopadu 2021, 12:42:29 »

Řeknu Vám to takhle.... z těch co jste vypsal se dozvíte pohádky, které Vás navnadí. Ještě bych k nim dal zakazrizeni a  obhajobaridice kde se ´´dovíte´´ že pokud výzva na krev není nahrána a nezazní správně slovo od slova, tak Vás z toho vysekají, protože výzva byla nezákonná.

Realita je jiná. V případě odmítačky taháte za kratší konec, kór v takovémto případě. Naděje je vždycky, pokud s tím počítáte, že to nemusí dopadnout a šance na win jsou menší než na lost, jděte do toho. Pokud, ale hledáte jistotu toho, že Vás z toho určitě vysekají, nechte to být. Protože Vám všichni řeknou jo máte 90%, aby měli kšeft.
IP zaznamenána