30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost D0 Říčany - srpen21  (Přečteno 1520 krát)

William

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Rychlost D0 Říčany - srpen21
« kdy: 13 Října 2021, 19:16:09 »

Zdravím,
ke konci srpna jsem byl změřen na D0 směr D1 a přišla mi z Říčan výzva na 1000Kč do 15 dnů. (lhůta mi končí 19.10.), nebo udání někoho. S Říčnama nemám žádné zkušenosti, tak nevím, do čeho se pouštět. Na udávání se sám nemám moc povahu, asi bych to pak neuhrál, už s tím mám blbé zkušenosti, a spolupracujícího řidiče nemám moc koho.
Nenašel by se někdo, kdo by rád byl popotahován Říčanským úřadem?
Ještě mě napadá: Nehrozí nějaký postih za přečin křivého udání, pokud někoho napráším a on to neudělal?
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost D0 Říčany - srpen21
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2021, 00:11:43 »

Naprášit někoho random, kdo následně nepotvrdí, že byl řidič nemá smysl, protože pak se to vrátí zpět k provozovateli.
Nejlepší by bylo před uplynutím 60ti denní lhůty od doby, kdy se úřad dozvěděl o přestupku nahlásit řidiče a pak se uvidí co dál.
Říčany tu řeší více lidí včetně mě a zatím registruji spíše pozitivní zprávy, ohledně jejich disciplíny ve vymáhání, pro nás pyráty.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost D0 Říčany - srpen21
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2021, 09:55:00 »

Když to jsou fakt termíny: "koncem srpna, někdy v létě, loni, atp."
Kdybyste třeba napsal, že Vaše auto bylo konkrétní den (např. 23.8.21) změřeno, tak byste mohl nahlásit mne. Já bych to nechal běžet na rovině pachatele a pak bych si vzpomněl, že jsem byl v ten čas hospitalizován v nemocnici a doložil to dokumenty. A byl by šmitec.
IP zaznamenána

William

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost D0 Říčany - srpen21
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2021, 18:23:41 »

To Panek: Nebylo by ale pak riziko nějakého postihu v případě, že byste doopravdy dolžil, že jste vozidlo nemohl řídit, jakože z křivé výpovědi při podání vysvětlení?
Jinak termín termín jsem neuváděl přesně, jelikož mě přijde, že obecně není vhodné zde zmiňovat konkrétní informace o konkrétní události.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost D0 Říčany - srpen21
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2021, 06:17:12 »

Padání křivého vysvětlení? To se většinou úředníci a policisté snaží navodit takový dojem, že za "nepřesnosti" uvedené při podání vysvětlení může být nějaký postih. Křivě svědčit může ale jen svědek, přesněji poučený svědek.
K tomu nesdělení termínu. Hned na úvod bych chtěl uvést, že jste uvedl, kdy Vám končí lhůta, kde jste byl změřen včetně směru jízdy, což mimochodem je strašně moc identifikačních prvků. Přesto Vás uklidním SO to může být úplně jedno. Protože i kdyby dopředu tušili, že se na ně chystá czechmut s neprůstřelným alibi, neudělají nic. Maximálně budou hnusní při prodání vysvětlení, čemuž se dá předejít písemnou komunikací. Příště stačí: Mám tu Říčany z 23.8., lhůtu mám do 17.10. a v reálu by byla třeba 19.10., když už chcete být tajemný.
Napište mi SZ, kdy to bylo, kouknu do kalendáře.
IP zaznamenána