30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost .. platba špatný VS  (Přečteno 2780 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Rychlost .. platba špatný VS
« kdy: 17 Května 2021, 20:58:39 »

Známý mne požádal o radu..
v březnu na  úsekovce v Jihlavě pirátil 82 na 70. V dubnu přišel odpustek 1000,-Kč, který zaplatil,
ale napsal špatný VS ( prohodil dvě poslední číslice) Vrátilo se mu to na účet. Následně to tedy zaplatil znovu
se správným VS ,ale už 1 den po lhůtě...Přišlo mu psaní z úřadu, že bylo zaplaceno pozdě a že úřad platbu vrací a do
5 dnů má sdělit řidiče. Jelikož se však od té doby  na trvalém bydlišti trvale  nezdržuje,tak to nezjistil včas a  promeškal lhůtu 5 dní na bonz řidiče a navíc platba se vrátila zpět úřadu ( nevybrána složenka).

Jaký by byl vhodný postup?
Jelikož jde o agilní úřad, tak patrně Příkaz mu dojde co nevidět .. hraní se lhůtama tedy nehrozí..
Helmuta už promeškal..  úsekovka po technické stránce moc napadnout nejde...
Příkaz bude min. na částku 1500..

přinejhorším je možné nějak uhrát chybu VS, že to mohl SO spárovat,když znal jméno a větší část VS?


IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2021, 01:09:38 »

Do 60 dnů ještě stihne udat řidiče, ne? Jestli to byla druhá půlka března, tak ještě je čas. A jestli začátek března, tak by to ještě taky mohlo vyjít.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2021, 08:42:24 »

Bylo to někdy první týden v březnu, ale zajistím od něj vše co má ..
Vycházel jsem z toho, že jsem četl ( tuším vlevo dole), že úsekovky
předávají data každý den automaticky SO... tzn datum , kdy se to SO dozví je téměř totožné
s datem přestupku ...
Opravte mne, jestli to tak není ..

EDIT:  tak jsem dohledal to "vlevo dole" ..  jen oprava - není tam napsáno každý den,

"Data z kamerového systému MÚR jsou přenášena na policejní úložiště v podobě datových vět a následně jsou automaticky přenášena na úložiště pověřené obce.

https://www.policie.cz/clanek/zverejnene-informace-2020-usekove-mereni-rychlosti.aspx
« Poslední změna: 18 Května 2021, 08:56:30 od sennheiser »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2021, 08:53:57 »

Ridic by mel byt udan hned a vzapeti by se melo nahlednout do spisu. Tim se jednak zjisti, kdy se organ o domnelem prestupku dozvedel a druhak se zajisti, ze organ nemuze antedatovat pripadne preklopeni na sprdel. Podle toho, jak ja to chapu se organ udanim musi zabyvat at se o nem dozvi kdy chce, pokud se o nem dozvi drive nez preklopi na sprdel. Tech magickych 60 dni organ MUSI hledat ridice nez MUZE preklopit na sprdel.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2021, 10:28:59 »

Přesně jak píše  🐻.
Udat a nahlédnout do spisu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2021, 10:39:26 »

.. druhak se zajisti, ze organ nemuze antedatovat pripadne preklopeni na sprdel...

Nevím já mám pocit, že to vlastně chceme....pokud orgán prokazatelně obdrží udání řidiče před uplynutím času T+60 , tak může odložení klidně antedatovat protože případná SPRDEL započatá v čase menším než T+60 bude neplatná a bude to mít ten bonus, že již nebude možno zahájit s řidičem. Nahlédnutím to můžeme zhatit a vlastně vůbec nic nezískáváme.
Nebo se pletu ?
« Poslední změna: 18 Května 2021, 10:43:01 od pk202 »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2021, 11:37:22 »

Spíš jde o to, že by orgán obdržel udání po 60 dnech a zfalšoval by datum zahájení sprdele na čas mezi T+60 a T(udání).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #7 kdy: 18 Května 2021, 11:40:48 »

Bylo to někdy první týden v březnu, ale zajistím od něj vše co má ..
Vycházel jsem z toho, že jsem četl ( tuším vlevo dole), že úsekovky
předávají data každý den automaticky SO... tzn datum , kdy se to SO dozví je téměř totožné
s datem přestupku ...
Opravte mne, jestli to tak není ..
Protiargument:

SO se o tom dozvěděl těsně před odesláním sprdelní výzvy, neboť sprdelní výzvu přeci v souladu se zákonem zasílá výzvu bezodkladně po zjištění nebo oznámení přestupku.

pk202> Problém je, že neznáme T0.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #8 kdy: 18 Května 2021, 11:53:30 »

to Číkus:  v právním státě ano, ale tady jsme v ČR a třeba zemanovský výklad termínu "bezodkladně" znamená i několik měsíců.

Napsal jsem mu at pošle co má a uvidíme dál..

« Poslední změna: 18 Května 2021, 12:02:42 od sennheiser »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #9 kdy: 18 Května 2021, 21:53:37 »

Tak T0 ke dnešku je 19.3.2021 - takže pokud se přestupek stal před tímto datem je lhůta uplynulá a je nutno jít pro spis. Jinak je to ještě OK.
Jinak ještě v případě že T0 je menší než 19.3 nesouhlasím s postupem 1-udat řidiče 2-jít pro spis podle mne to má smysl pouze obráceně nebo najednou protože pokud dříve než získáte kopii spisu dostane parazit na stůl udání řidiče u případu kde je lhůta prošvihlá, počítám že automaticky ihned antedatuje odložení. Následné nahlížení již nic neprokáže.
Takže asi udání vzít sebou k nahlížení, zjistit stav a pokud nebude odloženo, tak si při odchodu nechat potvrdit udání na podatelně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #10 kdy: 18 Května 2021, 22:07:59 »

T0 není čas přestupku, nýbrž okamžik, kdy se SO o přestupku dozvěděl. To se mu bude antedatovat špatně o něco hůř.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #11 kdy: 18 Května 2021, 23:17:52 »

Tak samozřejmě, ale rozhodně datum přestupku plus 60 dní je jistota i bez nahlížení do spisu. Pravé "T0" se dozvíme jedině ze spisu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost .. platba špatný VS
« Odpověď #12 kdy: 15 Října 2021, 09:16:41 »

Jak to pokračuje?
IP zaznamenána