30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost - D0 Říčany  (Přečteno 8300 krát)

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
[WIN] Rychlost - D0 Říčany
« kdy: 29 Června 2021, 14:45:42 »

Dobrý den,

ví se, jak pan Thomson pokročil v případu? Řeším totiž totožnou věc.

7.6.  -změřen v úsekovce na D0, 77 km - 78 km, ve směru k D1
25.6. -úřad splácal výzvu
28.6. -notifikace z datovky
29.6. -výzva (bohužel z důvodu neznalosti majitele DS) vyzvednuta

Přemýšlím jaký postup zvolit. Na fóru jsem našel několik příspěvků staršího data, kdy pyráti řešili Říčany Helmutem, ale nevím, zda je Helmut i v dnešní době aktuální variantou?
Co se týče verze spolupracující řidič, tak mě jímají mdloby, když čtu, že úřad Říčany na to nereflektuje a překlápí na SPRDEL.

Na žádost autora rozděleno a přidán odkaz na původní téma. // Číkus
« Poslední změna: 03 Října 2021, 16:41:39 od Číkus »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #1 kdy: 29 Června 2021, 15:00:18 »

Kontaktni Helmut je stale pouzitelna varianta, pokud vsak nejde o body, je ve hre i - a asi i vhodnejsi - varianta spolupracujici ridic.

Pokud Ricany nedostatecne prosetri udaneho realneho spolupracujiciho ridice a preklopi na 'Sprdel', je to pro provozovatele plus. Velke plus. Slovy pana Cikuse sach-mat (nebo mi zase neco unika?)

Je-li to, co z DS bylo vyzvednuto, vyzva k uhrazeni urcene castky anebo napraskani ridice, vhodnou strategii je pockat do konce cervence a potom oznamit totoznost ridice (dle situace pouzit Helmuta nebo spolupracujiciho ridice). Oznameni totoznosti ridice musi SO obdrzet do 60 dni ode dne, kdy se o udajnem prestupku dozvedel.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #2 kdy: 29 Června 2021, 15:01:31 »

29.6. -výzva (bohužel z důvodu neznalosti majitele DS) vyzvednuta

V této situaci je to jedno, protože výzva vám garantuje 15 denní lhůtu na udání, nicméně PřesZ Vám nepřímo garantuje (ve skutečnosti to přikazuje úřadu) 60 denní lhůtu ode dne, kdy úřadu byl přestupek oznámen. Úřadu by se tedy měl na stůl naservírovat řidič (ať už Helmut nebo spolupracující řidič..) k 7.8.21. Alternativně, ale je to asi v tomto případě zbytečný, můžete nahlédnout do spisu a zjistit přesný den, kdy úřadu bylo oznámeno, abyste využil lhůty na maximum. Ve Vašem případě to je opravdu potřeba, protože úřad je poměrně aktivní.

Ještě mě napadá, že by provozovatel (a nebo spíš ještě lépe nějaká třetí osoba, klidně mě můžete použít) mohl podat InfZ žádost o tuto konkrétní informaci ze spisu. InfZ musí být vyřízena do 15 dnů a to se ve Vašem případě bezpečně stíhá.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2021, 15:48:43 »

Dobry den, predne dekuji za rychlou reakci a omlouvam se, ze odpovidam az nyni.

Za body by to byt nemelo, pokud je mi dobre znamo, body je mozne brat pouze pokud nas pomahac ztotozni pri prestupku. Ve svetle tohoto, je ale zajimava veta na vyzve k uhrazeni odpustku:
“Pokud nezaplatite celou urcenou castku, urad bude dale pokracovat v setreni prestupku. Castka, kterou budete muset uhradit muze byt 1500 - 2000 kc. Navic ridici mohou byt pricteny body v ramci bodoveho systemu.”

Jeden by rekl, ze pokud nezaplatim ted, tak mi nasledne sahnou i na body, ale nevim jestli to neni pouze “kladivo na carodejnice” (?)

Dekuji za upresneni toho, jak funguji lhuty. Chci urcite bojovat, jen ted zvolit spravnou taktiku. Nabidka pana “johncreeka” milerad vyuziju, pisu SZ, dekuji.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2021, 16:59:03 »

Pokud udáte řidiče, který se na výzvu k podání vysvětlení úřadu přizná, že řídil, pak se s ním zahájí správní řízení. Pokud se opětovně v běžícím řízení přizná (např. na ústním jednání, či nějakém vyjádření), pak skutečně dostane pokutu i body. Samotné podání vysvětlení jako důkaz nestačí (§ 137(4) SprŘ). Výjimka by byla, kdyby se řidičovi podařilo dokázat, že se přestupek nestal. S tím bych ale nepočítal. Cíl spolupracujícího řidiče (nebo Helmuta) je protáhnout řízení do doby 1 roku ode dne následujícího po spáchání. Pak už nemohou na provozovatele a současně bez přiznání ani na řidiče. Mrkněte na případy uživatele Číkus, tomu se tato strategie daří v poslední době jak na běžícím páse.

InfZ s Vámi vykomunikuji v SZ, obálčičku od Říčan ještě ve sbírce nemám. Mimochodem, vzhledem k tomu, že je Sakhal nakloněn boji, asi by stálo za to vlákno pro jeho případ oddělit :)
« Poslední změna: 01 Července 2021, 17:05:31 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2021, 14:36:54 »

Informace o tom, kdy správní orgán obdržel oznámení předána Sakhalovi, který má nyní ještě cca měsíc a něco na bonz.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2021, 22:10:15 »

Dobrý den,

ví se, jak pan Thomson pokročil v případu? Řeším totiž totožnou věc.

7.6.  -změřen v úsekovce na D0, 77 km - 78 km, ve směru k D1
25.6. -úřad splácal výzvu
28.6. -notifikace z datovky
29.6. -výzva (bohužel z důvodu neznalosti majitele DS) vyzvednuta

Přemýšlím jaký postup zvolit. Na fóru jsem našel několik příspěvků staršího data, kdy pyráti řešili Říčany Helmutem, ale nevím, zda je Helmut i v dnešní době aktuální variantou?
Co se týče verze spolupracující řidič, tak mě jímají mdloby, když čtu, že úřad Říčany na to nereflektuje a překlápí na SPRDEL.

Dobrý den, dovolím si přidat aktualizaci v případu:

* 7.6.  -změřen v úsekovce na D0, 77 km - 78 km, ve směru k D1
* 25.6. -úřad splácal výzvu
* 28.6. -notifikace z datovky
* 29.6. -výzva (bohužel z důvodu neznalosti majitele DS) vyzvednuta
* V průběhu srpna oznámen spolupracující řidič
* Na konci srpna přišlo spolupracujícími řidiči psaníčko, které ke konci lhůty vyzvedl.

Jedná se o "výzvu k podání vysvětlení". Městský úřad mne "žádá o potvrzení, zda skutečný řídil domnělý řidič".
Vysvětlení chci podat písemně. Mohu poprosit o radu jaký postup zvolit a co ke konci lhůty ouředníkům napsat? Děkuji

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2021, 22:41:44 »

Spolupracující řidič by se měl ve lhůtě přiznat. Doporučuji tak učinit obyčejným emailem a do 5 dnů potvrdit (viz. § 37 odst. 4 SprŘ). Co třeba takto?

"Vážený orgáne veřejné správy,

tímto reaguji na Váš dopis vedený pod č.j. XXX-XXX, který mi byl doručen X.X.21, a podávám vysvětlení řádně a včas písemně:

K dané věci uvádím, že jsem byl řidičem, který dne X.X.X v XX:XX řídil vozidlo RZ 12 3456. Žádného přestupku jsem se však nedopustil, což dokáži v případném správním řízení.

S pozdravem,
Spolupracující Řidič,
nar. X
trvalým bydlištěm: xxxx"


Podtržená věta je tak trochu nadbytečná a být by tam nemusela, případně by mohla být jinak formulována. Ono záleží přesně jak formulují svoji otázku v onom dopise, nicméně toto by mělo fungovat prakticky univerzálně. BTW s případem byste si asi měl založit vlastní vlákno, kde můžete klást další dotazy.
« Poslední změna: 05 Září 2021, 23:21:49 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #8 kdy: 06 Září 2021, 00:20:33 »

Děkuji, nevěděl jsem, jestli není zapotřebí vymýšlet něco sofistikovanějšího... ale asi není potřeba vymýšlet znova kolo  ;D ;D :D

Netuší někdo ze zdejších diskutujících jaká bývá další reakce z Říčan, jestli po nevoli škubaného letí spis do koše a vrhnou se na jiného hejla nebo moštárna jede dál na plné obrátky?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #9 kdy: 06 Září 2021, 10:00:29 »

O Říčanech se říká, že zábava končí po podaném odporu, ale asi to nelze brát univerzálně. Příkaz bych ještě očekával.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2021, 21:30:04 »

Ano, Říčany to málokdy dotáhnou k rozhodnutí.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #11 kdy: 12 Října 2021, 18:24:00 »

Děkuji panu Číkusovi za rozdělení tématu.

Nyní k věci. Jen pro připomenutí nástřel toho, jak to vše probíhalo.

1) červen - změřen
2) srpen - provozovatel udal řidiče a následně potvrdil DS
3) pár dní od nahlášení řidiče přišel provozovateli obyčejný email z Říčan, kde bylo něco ve smyslu:" noo, díky za
    nahlášení řidiče, ale pokud to nezaplatí obrátíme se znova na vás.."
Na to provozovatel nijak nereagoval.
4) v září přišla řidiči výzva, řidič využil lhůt na maximum a ke konci září podal vysvětlení, že je tím hledaným
    hříšníkem
5) pár dní na to podobná situace jako v bodě 3) opět obyčejný email se sdělením typu": jelikož jste se uvedl jako řidič, tak zaplaťte a věc bude uzavřena"

Překvapuje mě tato iniciativa, která jde dle mě nad rámec zákonné povinnosti úřadu. Díky informacím od pana kolegy Johncreeka již vím, že není potřeba na tyhle cancy v emailu reagovat.
Ale otázka zní dá se nějak této iniciativy využít? Můžu si s úředníkem zalaškovat a vytěžit z toho něco užitečného?
Děkuji za informace
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #12 kdy: 12 Října 2021, 21:33:23 »

Zdravím vespolek, můj přestupek z 15.3.2021 v Řiťanech zatím v poklidu. Zmohli se na Výzvu a Příkaz. Po Odporu zaslali ještě na mou žádost kopii spisu a dále žádná sranda z jejich strany. Řeší to Bc. Tancibudková. A tak jsem se těšil na boj   :)  a nic    :'(   Třeba se zalekla
No snad někdy.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #13 kdy: 15 Listopadu 2021, 16:49:55 »

Poté co provozovatel oznámil řidiče a řidič uvedl, že auto skutečně řídil, nyní po kratší odmlce přišel provozovateli do DS příkaz.
Nemá úřad případ řešit s řidičem, když řidič komunikuje a ke skutku se doznal?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - D0 Říčany
« Odpověď #14 kdy: 16 Listopadu 2021, 10:23:51 »

No a nesnažil se úřad marně něco doručit řidiči? Jste si tím jistý?

Pokud ano, tak je to chyba, že řidič nepřevzal/nereagoval -> musíťe zabojovat ve SPRDELI. Pokud nic neposílali, tak máte velmi slušně nabito do odvolání.

Takže v každém případě bych poslední den lhůty podal odpor, zajistěte spis a anonymizujte sem. Uvidíme, co tam je.
IP zaznamenána