30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Usnesení speeding  (Přečteno 1979 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Usnesení speeding
« kdy: 22 Září 2021, 23:47:48 »

Řeším kamarádovi správko, speeding na 50 naměřeno 58 po odečtu, úsekovkou. Pokuta 600, ignoroval, nenapráskal řidiče. Přišel dopis, rozhodnutí, pokuta 1500. Podán odpor. Dneska přišel další dopis viz příloha. Jaké je dle vás nejrozumější řešení? Ad nahlížení do spisu - je to docela daleko od Prahy, kde dotyčný žije a pracuje. Kdyžtak i SZ, pokud máme nahlížeče v Pošumaví.... Díky.


IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení speeding
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2021, 22:36:48 »

Nikdo nic? Je to prvně,  co jsem se setkal s výzvou doplnit odpor (do 10 dnů) a / nebo podat odvolání (do 15 dnů) v jednom dopisu. Včera jsem zapomněl naskenovat 2. stranu.

Má smysl podávat nyní námitky, nebo rovnou odvolání?
« Poslední změna: 23 Září 2021, 23:06:07 od Otto »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení speeding
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2021, 23:49:42 »

Je to prvně,  co jsem se setkal s výzvou doplnit odpor (do 10 dnů) nebo podat odvolání (do 15 dnů) v jednom dopisu.
Nemá jít o doplnění odporu, ten podle všeho SO akceptoval a pokračuje v řízení. Jde o výzvu k využití práva na vyjádření k podkladům, resp. nahlédnutí do spisu a je stanovena lhůta 10 dní. Odvolání je možné podat proti tomu usnesení, které stanovilo lhůtu (samozřejmě se půjde odvolat i proti rozhodnutí ve věci samé, které teprve bude vydáno).

Jak dál záleží na tom, jaký vlastně máte plán. U proignorovaného sprdele asi nebude moc velký manévrovací prostor jít do toho meritorně, z úsekáče obvykle padají poměrně objektivní podklady. Samozřejmě neuškodí prověřit, kdo ten krám provozuje, pokud MP, zda je místo schválené PČR, zda má platné ověření atd. - ale nejspíš to bude v pořádku. U 58/50 lze zkusit materiální znak, ale SO2 a pravděpodobně i soud si s tím vytře víte co.

Pak tu je řada možností, jak do toho hodit vidle procesně, viz fórum. Není to garantovaná cesta k vítězství, ale stejně už nemáte (resp. kamarád nemá) co ztratit. Pro začátek by šlo požádat o delší lhůtu (§ 39(1) SprŘ) např. z důvodu vyhledání právní pomoci a současně odvolání proti tomu usnesení (sice nemá odkladný účinek, ale nic se tím nezkazí, důvody můžou být stejné jako u žádosti plus třeba to, že výzva je předčasná, pokud SO zatím neprovedl žádné důkazy a neplánuje to udělat ani na ÚJ, které nenařídil, ani mimo ÚJ, o čemž by byl povinen účastníka podle § 51 SprŘ vyrozumět). Také lze požádat o konání ÚJ. Další možná figura je v nějakém okamžiku volba zmocněnce (s trochou štěstí to SO špatně vyhodnotí a bude následně třeba blbě doručovat). Podaří-li se nahlédnout do spisu, lze ověřit, jak to je s OÚO a je-li v tom bordel, nutit SO nejdřív to napravit a pak opakovat úkony, které neprovedla řádně ustanovená úřední osoba. Nepodaří-li se nahlédnout, lze v režimu § 36(2) SprŘ nějaké informace zkoušet získat distančně, třeba právě o těch oprávněných osobách, aby si mohl obviněný posoudit, zda o něm nerozhoduje někdo podjatý. Lze navrhnout změnu příslušnosti někam jinam (sice se tomu SO vysměje a ani jinde nenaleznete zastání, ale zabývat se tou žádostí budou muset). Atd. atp., inspirace je zde dost. Akorát příště, pokud nemáte žádnou ostrou munici, by to chtělo s těmi obstrukcemi začít dřív, reagovat až na sprdelní příkaz je trochu jako jít do bitvy se zlomenou nohou a do té zdravé se střelit.
« Poslední změna: 23 Září 2021, 23:53:34 od hh »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení speeding
« Odpověď #3 kdy: 25 Září 2021, 03:06:41 »

OK dík moc za podněty, zohledním je v dalším řízení. Bohužel jsem to dostal pozdě, resp. včas, ale dotyčný si nenechal poradit a došlo to do SPRDELe... sám jsem poSPRDELní zatím neřešil, neb jsem to nikdy nenechal zajít tak daleko. Zde půjde jen o různé obstrukce a protahování, uvidíme. Třeba to někde vyhnije. Přestupek se stal letos v únoru.
IP zaznamenána