30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přehled moravskoslezsko  (Přečteno 1040 krát)

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 14 Září 2021, 18:30:26 od Moto007 »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Přehled moravskoslezsko
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2021, 21:59:30 »

To je ale náhoda, takže si neodpustím krátký rant :)

V neděli jsem měl po několika letech zase cestu z Ostravy přes Olomouc do Brna. Z Ostravy jsem vyjížděl se čtvrtkou nádrže a naplánoval jsem si cestu po víceméně hlavním mimodálničním tahu, že si cestou natankuju a pak třeba najedu na menší okresky. Do auta totiž tankuju podle manuálu výrobce 98 oktanů benzín a někdy je trochu problém ho sehnat. Dojel jsem bez možnosti tankování až do Hranic, kde už začala být situace vážnější, protože to nevypadalo, že mi bude benzin stačit do Olomouce. Cestou Shell, OMV, Benzina - všechno staré pumpy s jedním benzinem a naftou. Tak jsem to otočil na Valašské Meziříčí, kde mi navigace ukazovala další benziny a OMV. Dojedu tam, samozřejmě nic ani u jedné stanice. Tak jsem nabral trochu 95 a namířil si to do Přerova, větší město, že - objedu tam 2 benziny, nic. Tím jsem měl dost. Musel jsem zavolat přítelkyni a nechat si přes internet najít nejbližší pumpu s 98, jinak tam asi kroužím doteď. Taková pumpa nakonec byla v Kojetíně. Proč zrovna tam? Nevím, asi místní dopravní uzel.

Nicméně, při své tour de pumpy jsem narážel na radary skoro na každém rohu. Jenom namátkou co si vzpomínám tak Ostrava, Odry (tam prosím v jednosměrce přes náměstí), Hranice, Valašské Meziříčí.. Takže (abych nebyl sprostý) zapadákov hrozný, o lepší benzin tam člověk nenarazí a pumpy jsou z dob krále klacka, ale veškerý vývoj je asi neminul, protože na radary zjevně zbylo.

Cesta tedy byla taková zkouška na nečisto, jak se mi asi v budoucnu bude jezdit s elektromobilem. Každopádně před příští cestou mezi Moravou a Slezkem si dám pozor, abych si natankoval předem v civilizaci, a cestu naplánuju po silničkách 2. a 3. třídy, po kterých se tam jezdí docela příjemně. Třeba okolo prostoru Libavá. Pokud nebudete cestovat po D1, doporučuji vám udělat to samé ;)
IP zaznamenána