30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva "zdarma"  (Přečteno 4115 krát)

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva "zdarma"
« kdy: 12 Září 2021, 01:54:24 »

Bylo, nebylo. Za sedmero horami a sedmero řekami ležel hluboký les městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Jeho obyvatelé zde žili parkovali v míru, v pohodě a navzájem si pomáhali. Ale jak už to tak v pohádkách bývá, i tady se objevil někdo, kdo klid v lese narušoval. Byl to zákeřný a mazaný skřítek Magisrát, který žil v malé jeskyňce, kde střádal své podlé plány. A jednoho dne poslal tuhle výzvu...

Nějaké tipy, jak s touto výzvou nejlépe naložit?
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva "zdarma"
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2021, 07:24:56 »

Chcete mi říct, ze tam vážně místo částky uvedl úředník jen rovná se? Toto skrývá si myslím celkem zajímavý FunFaktor (jak by řekl Číkus).
IP zaznamenána

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva "zdarma"
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2021, 10:11:50 »

Pár poznámek:

  • l_oupi> a taky VS, datum... kupodivu ale adresáta se vyplnit podařilo, takže to do černé díry nespadlo.
  • Pokud se přestupek stal opravdu 22.6., neměla by výzva být odeslána trochu dříve než 23.8.?
  • Přesně měsíc od přestupku (22.7.), jsem požadoval nahlédnutí do všech spisů na moje jméno a žádné oznámení o přestupku na 22.6. tam nebylo.
  • Nejsem si jestli jist, zda byl toho data i pozdrav za stěrač nebo už začali šetřit papírem – podívám se.
  • Pro zábavu mě napadá kombinací všech VS zjistit opravdovou částu na jejich portálu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva "zdarma"
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2021, 12:10:00 »

IMHO asi největší potenciál by to mělo, pokud by SO zahájil s provozovatelem sprdelní řízení, aniž by si té chyby všimli a poslali opravenou výzvu. K tomu by mělo stačit v této fázi ignore. Možná by to šlo i nějak urychlit, např. sdělením, že využíváte svého práva k osobě řidiče nepodávat vysvětlení. Ale ignore je jistější, cokoliv se v té věci stane atypického, včetně reakce, která není ani zaplacením, ani bonzem, zvyšuje pravděpodobnost, že si někdo chyby všimne.

Na druhou stranu, jelikož podle všeho nejde o žádnou silniční vegetaci, a i kdyby, tak přinejhorším se stejně asi případy budou projednávat ve společném řízení, takže jeden navíc nehraje roli, není nutné na této chybě stavět obranu, a klidně si z nich můžete udělat libovolnou legraci.
« Poslední změna: 12 Září 2021, 14:50:22 od hh »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva "zdarma"
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2021, 12:11:03 »

Citace
Pokud se přestupek stal opravdu 22.6., neměla by výzva být odeslána trochu dříve než 23.8.?
Výzvu by měli vypravit bezodkladně, ale nic nebrání tomu ji zaslat klidně 3/4 roku po spáchání. To je to pak skoro jistý win :) Ve vašem případě je to podle mě naprosto OK a nic vyčnívajícího.

Citace
Přesně měsíc od přestupku (22.7.), jsem požadoval nahlédnutí do všech spisů na moje jméno a žádné oznámení o přestupku na 22.6. tam nebylo.
Je více možností. Městská policie (nebo kdo to oznamoval) to mohl mít někde v pořadníku a ještě s tím správní orgán nestihl obeslat. Nebo to měl někde v pořadníku správní orgán a ještě to ani nestihl přijmout a založit plnohodnotný spis (byť by to formálně měli udělat asi jako první...).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva "zdarma"
« Odpověď #5 kdy: 12 Září 2021, 12:31:47 »

A co jim poslat 1 haléř? Došlo by tím k uhrazení určené částky, když někdo pošle víc než požadují?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva "zdarma"
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2021, 12:44:37 »

Když někdo pošle víc, musí to vrátit. Kdyby tazatel něco posílal (řekněme něco jiného, než se očekává), upozornil by na chybu (úřednice by otevřela spis) a stihla by komfortně zaslat opravenou výzvu. A výhoda by byla v řiti
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva "zdarma"
« Odpověď #7 kdy: 08 Srpna 2022, 22:50:46 »

Za další sadu domnělých přestupků na stejné téma bylo zahájeno nové řízení a čirou náhodou v tu samou dobu byla doručena i opravená výzva. Správní úřednice byla tedy bohužel při zahajování důkladná a tento přestupek do společného řízení nezahrnula :-(

Na fun factor dotazy proč chcou zase 500 Kč, když minulou výzvu na 0 Kč už jsem považoval za vyřešenou nakonec nezbyl čas.

Opravená výzva byla doručena cca 11 měsíců od přestupku, v poklidu ignorováno a dodnes ticho. Takže WIN a pět set ušetřeno, díky všem :-)
IP zaznamenána

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva "zdarma"
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2022, 12:17:53 »

hh> Téma prosím přesunout do vyřešených. Děkuji.
IP zaznamenána