30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpor odeslán před příkazem  (Přečteno 1615 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Odpor odeslán před příkazem
« kdy: 07 Září 2021, 14:41:53 »

Omylem jsem odeslal odpor ke spisu, v němže byl příkaz vydán až následně. Má to nějaký potenciál alespoň na zmatení úřadu?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Odpor odeslán před příkazem
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2021, 15:40:41 »

To nemá jednoznačné řešení. Jakýsi náznak řešení je u odvolání v § 83(1) SprŘ. Nevím z hlavy, jak se to přesně aplikuje, ale především, i kdyby to fungovalo tak, že předčasné odvolání je nepřípustné, není žádný jednoznačný recept, jestli neexistující obdobnou klauzuli u odporu řešit výkladem per analogiam (tedy že to zákonodárce zamýšlel stejně) nebo a contrario (tedy že chybějící úprava je záměr a odpor lze podat třeba rok před příkazem).

V praktické rovině bude taky záležet na formulaci a na tom, jak byl v odporu jednoznačně identifikován (dosud neexistující) příkaz. Netuším, jaká je celková taktika, ale pokud je aktuálním cílem příkaz zrušit, podal bych odpor znovu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Odpor odeslán před příkazem
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2021, 15:57:31 »

Odpor samozřejmě podán znovu.
Ten původní jsem poslal z nějaké procesní opatrnosti, kdy jsem věděl, že mi byl doručen fikcí nějaký dopis právě z tohoto úřadu, ale neměl jsem ho fyzicky v ruce a věděl jsem, že ho dostanu do ruky až po osmi dnech od doručení fikcí.
Protože jsem věděl, že v této cause hrozí příkaz, tak jsem raději podal odpor. Bylo to ale něco jiného a příkaz byl vydán až za čas.

Odpor jsem podal ve znění "Podávám odpor proti příkazu ve spisu se spisovou značkou ABCD123456/2021", čili ten příkaz který jsem identifikoval značkou spisu skutečně existuje (ale neexistoval v okamžiku podání odporu, ani v okamžiku jeho doručení).

IP zaznamenána