30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: D0 v úseku 78,305 - 77,155 km  (Přečteno 5597 krát)

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #15 kdy: 31 Srpna 2021, 15:29:55 »

Zajímal by mě taky názor místních znalců, jestli je vlastně vůbec možné omezit rychlost dočasnou značku přímo ze 130 km/h na 80 km/h? Všude, kde jsem v poslední době viděl na dálničních komunikacích omezení rychlosti na 80 km/h tomu omezení předcházelo nejprve omezení na 100 km/h. Totéž je vlastně i na té D0 na několika místech. Např. před vjezdem do Komořanského tunelu, kde je 80 km/h, je opět nejprve značka 100 km/h a po dalších pár set metrech teprve značka 80 km/h.
Podobně při tom sjezdu z okruhu, tedy hned za tím měřeným úsekem je opět nejprve značka 100 km/h a pak teprve 80 km/h. Pokud by chtěli omezit rychlost na úseku 78 km až 77 km nějakou rozvícenou značkou na tom mostu u Herinku, tak by vznikla celkem paradoxní situace, kdy by se ze 130 km/h muselo náhle na 78.km prudce brzdit na 80 km/h, načež hned po 1 km by byla rychlost opět 100 km/h (díky pevné značce) a následně po 200m zase 80 km/h (díky pevné značce).
Není v nějakém předpisu něco o nutnosti předřadit při větších sníženích rychlosti (ze 130 na 80) nejprve ještě i "mezirychlost"?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #16 kdy: 31 Srpna 2021, 17:01:59 »

Aniz bych se citil byt znalcem, dovolim si ocitovat ze Zasad pro dopravni znaceni na PK:

9.2.3.21 Nejvyšší dovolená rychlost (č. B 20a)
Značky č. B 20a se užívá v případech, kdy je nutno s přihlédnutím k místním podmínkám stanovit
hranici nejvyšší dovolené rychlosti jízdy odlišně od rychlostních limitů stanovených v obecných
ustanoveních pravidel provozu. Snižování hranice nejvyšší dovolené rychlosti značkou č. B 20a se
provádí postupně, zpravidla po 20 km.h-1, nejvýše po 30 km.h-1. Při snižování rychlosti mimo obec se
jako první umísťuje značka č. B 20a s číslem 80, na dálnici a SMV 100.
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #17 kdy: 31 Srpna 2021, 17:57:11 »

Takže mně z toho plyne, že i kdyby na mostu k Herinku bylo na elektronické tabuli omezení na 80 km/h (což stejně nebylo), tak by stejně ještě někde museli mít umístěno omezení na 100 km/h. A to mi není jasné, kde by to mohlo být.

Taky mě zaujalo, že ve výzvě k provozovateli mají uvedeno:

Citace
Přestupek byl spáchán v místě, kde provoz na pozemní komunikaci podléhá tzv. liniovému řízení dopravy, pomocí něhož je možné za
účelem zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu operativně stanovit pomocí proměnných příkazových značek nejvyšší dovolenou
rychlost v místě, přičemž nejvyšší dovolená rychlost byla v daném případě příslušným dopravním značením č. B 20a stanovena na 80
km/h.

Ale ve výzvě Helmutovi píšou:

Citace
V daném úseku pozemní komunikace je nejvyšší dovolená rychlost stanovena na 80 km/h.

Což není pravda. Dá se toho pak nějak využít, až se případ začne řešit? Nebo je to, co je ve výzvě k podání vysvětlení pro samotný případ bezcenné?



IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #18 kdy: 31 Srpna 2021, 21:04:53 »

Vyuzit to (neexistenci postupneho snizovani rychlosti) k argumentaci urcite lze ... zda to bude mit kyzeny efekt nebo ne - to uz je asi otazka na nekoho procesne zdatnejsiho.
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #19 kdy: 31 Srpna 2021, 21:20:35 »

Neví taky někdo procesně zdatný, jak je tomu s povinností doručovat do datové schránky u Helmutů? Jde mi o to, že Helmut má v ČR přechodné bydliště a podniká tady jako OSVČ. Má jako OSVČ zřízenu i datovou schránku. Při nahlášení Helmuta byla ale uvedena jeho zahraniční adresa (trvalé bydliště). Otázka je, pokud by bylo zahájeno řízení s Helmutem, jestli třeba nemá orgán povinnost zjistit si, že má i českou datovou schránku a případně komunikovat přes ni? Dobrovolně tu schránku samozřejmě ani provozovatel ani Helmut tu schránku neprozradí. Jenom ať se orgán obtěžuje s posíláním papírových dopisů do zahraničí. Ale jestli by třeba v nějaké pozdější fázi nešlo na nějaké písemnosti nereagovat a napadnout to, že si měl úřad zjistit DS a komunikovat přes ni.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #20 kdy: 01 Září 2021, 09:33:34 »

Tohle je přesně ta situace, kde je to nejasné. Podle různých metodik, komentářů, stanoviska Plsn 1/2015 se u osoby s více DS má doručovat do té DS, která odpovídá povaze úkonu, ale pokud by se doručující orgán "netrefil" a doručil to správné osobě do nesprávného typu DS, pořád půjde o účinné doručení. Z toho nejspíš analogicky plyne, že má-li osoba jen jeden typ DS (např. PFO) a orgán jí tam doručí něco, co by patřilo do té druhé DS (kdyby ji osoba měla), půjde také o účinné doručení. Tedy má-li osoba libovolnou DS, orgán do ní vždy doručovat může. Ale zda i musí (a neudělá-li to, zda to vylučuje doručení poštou fikcí), to autoritativně rozhodnuto není.

V konkrétní situaci je to ale asi celkem jasné - nejsilnější možný výsledek (z hlediska povinnosti SO) by byla povinnost doručovat do DS (a vyloučení doručení fikcí) jen u úkonů, které svojí povahou patří do daného typu DS. Má-li váš Helmut jen DS PFO a orgán si s ním hodlá dopisovat jako s řidičem, není to věc, která do by patřila do DS PFO.

Další problém osoby jen s jedním typem DS spočívá v tom, že kdyby chtěla orgány dusit na chybném doručování, bude v řadě situací problém určit, která je ta správná DS. U dopravněsprávní buzerace to asi bude většinou jasné (role řidič, svědek, zmocněnec vždy FO, role provozovatel podle toho, má-li v TP k danému autu zapsané IČO). Ale třeba u věcí souvisejících s daní z příjmů u osoby, která má příjmy z podnikání i jiné, to jednoznačně určit půjde těžko (a nedělám si iluze, že by se taková nejasnost vyložila jinak, než že si může SO dělat co chce).

Mám na to univerzální doporučení - když už si někdo zřizuje DS, tak vždy všechny, na které má nárok. To, že jde v daném případě o cizince, nehraje roli, jedinou podmínkou zřízení DS je plná svéprávnost fyzické osoby - pokud by si chtěl DS zřídit kmenový šaman žijící někde v amazonské džungli, může.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #21 kdy: 01 Září 2021, 14:07:07 »

Ohledně absence postupného snižování bych argumentaci nezvolil jako tvrdou. Tedy domáhání se toho, že snížení nejvyšší dovolené rychlosti bylo nezákonné. Některé značky před přejezdem taky nejsou 80m od sebe. Já bych to směřoval na to, že rychlost vzhledem ke všem podmínkám a provozu nešla bezpečně snížit dle požadované značky.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #22 kdy: 05 Září 2021, 04:05:50 »

Dobrý den,

řeším totožnou situaci. Stejný úsek, stejná rychlost a stejně jako vy si nejsem vědom toho, že by tam nějaká značka s omezením na 80 km/h byla.

Na výzvu provozovatel oznámil řidiče, nyní úřad obeslal řidiče.
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #23 kdy: 13 Září 2021, 22:57:11 »

Tak u mě se Helmut už přiznal a teď čeká, jestli mu pošlou příkaz. Pokud ano, tak podá odpor a bude požadovat, aby mu bylo přeloženo, co se po něm vlastně chce.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #24 kdy: 15 Září 2021, 20:15:58 »

Jinak tam prý měla být ta 80km/h podle dopravního značení B20a, což je klasická značka. Ta tam ale na 100% nebyla a není. Minulý týden jsem si celý úsek prohlížel na kamerovém záznamu na kameře z auta. Žádná značka 80km/h tam není, což by jistě potvrdil kdokoliv, kdo tamtudy jezdí. Je tam postupné omezení rychlosti na 100km/h a pak 80 km/h u sjezdu na Brno, ale to je už minimálně 300m za měřeným úsekem.

Potvrzuji, v celém úseku jsem neviděl žádnou stálou značku, která by upravovala rychlost. Jak to tam tedy mají vymyšlené je mi záhadou..
IP zaznamenána

lukyrys

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« Odpověď #25 kdy: 20 Prosince 2021, 02:40:29 »

Prisel mi take ted dopis z druhe strany smerem na ricany take si nejsem vedom toho ze by tam bylo nejake snizeni rychlosti na 80 :-X
IP zaznamenána