30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)  (Přečteno 4241 krát)

Powstalec

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[WIN] Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« kdy: 12 Srpna 2021, 09:13:08 »

Zdravím, dostal jsem jako provozovatel pozdrav za 1.200 Kč od parazitů z Dobrušky. Vysloužil jsem si jej údajným překročením dovolené rychlosti v obci, změřeno 72 km/h po odečtení odchylky.

21.7. 2021 - údajné pirátění
2. 8. 2021 - odeslána Výzva k úhradě určené částky do DS
12. 8. 2021 - Výzva doručena do DS

Po prostudování fóra jsem nabyl dojmu, že nejlepším postupem bude udat řidiče ve lhůtě 60 dní, tzn. někdy 15. 9. 2021 a to i přesto, že dle Výzvy jej mám naprášit do 15 dnů.
Je to skutečně nejlepší postup? Nejede Dobruška turbo? Jde o stacionární radar, předokládám tedy, že tudy cesta nepovede.

V uvedený čas samozřejmě vozidlo řídil občan GB, kterého mohu udat, ale nevím zda se mu bude chtít zaslat přiznání.
Tedy mě napadl následující postup. Řekněme, že oním občanem je Mr. John Dick, ale udal bych jako řidičku Mrs. Jane Dick.
Tedy doručno by snad být mělo (často v GB hážou i doporučené dopisy do schránky) a skutečný Dick se nebude muset ničeho obávat (ano, vím, že reálně by se nemusel obávat ničeho ani kdyby se přiznal skutečný Dick, ale vysvětlit mu to...).
Je to dobrej nápad? Nebo je to blbej nápad? Nebo jakej je to nápad?
Pokud bych se pro tento postup rozhodl, tak je zbytečné s udáním řidiče čekat na konec 60 denní lhůty a mohu jej naprášit ihned nebo i tak je lepší počkat?

Přikládám zmíněnou Výzvu.
Její přílohou jsou dvě fotografie vozu zezadu (nepřikládám). Mají paraziti i foto zepředu?

Jsem zde nový a je to moje první setkání s parazity, tak budu rád za jakoukoliv dobrou radu.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2021, 10:27:13 »

Tak jak to popisujete bych si to dovolil označit jako blbej nápad :) Pokud bude řidič nekontaktní, úřad s Vámi zahájí řízení o přestupku provozovatele. Takže je potřeba, aby se řidič alespoň přiznal. Navíc proti zahraničním řidičům se úřady už různě brání a odvolačky jejich postup obvykle potvrzují. Je to reálná osoba? pokud bude v GB přebírat poštu, IMHO by se to dalo použít.

Úřad může jít po provozovateli až 60 dní po té, co se o přestupku dozvěděl. Těch 60 dní jako vyšetřuje. tzn. do 21.9. 2021 byste měl udat nejlépe spolupracujícího řidiče. Proč? Protože má v řízení lepší postavení a více možností obrany než provozovatel (viz například postup kolegy Číkuse zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10397.0).

Ad foto - to záleží jaký radar Vás vyfotil, ale obvykle se fotí pouze z jednoho úhlu.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2021, 11:13:15 »

Předpokládám, že je to zde (fotky jsou staré):
https://mapy.cz/zakladni?x=16.1525029&y=50.2834301&z=18&pano=1&pid=65421343&yaw=1.158&fov=1.257&pitch=-0.096

Překvapuje mě, že to už funguje.
Překvapuje mě ještě víc, že to není úsekáč. Ono to totiž jako úsekáč vypadá, dvě kamery na sloupu. Vždy jsem marně hledal čáru na silnici a druhý pár kamer - nejsou.
Současně jsem myslel, že "radarový radar" je velká bílá krabice na nožce. A ono to tak být nemusí, UNICAMSPEED-R.
IP zaznamenána

Powstalec

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2021, 11:45:40 »

mungo:
Osoba reálná není, ale doručeno by, předpokládám, být mělo, takže se pro parazita osoba jako reálná jevit bude (reálná je Mr. John Dick, udám Mrs. Jane Dick a poštu převezme Mr. John Dick. Ve skutečnosti bude rozdíl ve jméně ještě menší, něco jako Petr a Petra). Dopis mi oskenuje a následně bych za pirátku odeslal z ČR přiznání. Jde mi o to, že je toto řešení jednodušší než spolupracující řidič, ale právě samozřejmě 100 % nevím zda plně funkční. Selhat to může na tom, že pošťák odmítne doručit Johnovi dopis pro Jane, k tomu by ale na 97 % dojít nemělo (dotazoval jsem se skutečného Dicka).

Medojed:
Ano, je to ono místo, podrobnosti má parazit zde: https://www.mestodobruska.cz/e_download.php?file=data/povinne_informace/poskytnuteinformace_204.pdf&original=radar%20106.pdf
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 12:42:01 od Powstalec »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2021, 11:54:05 »

Takže je potřeba, aby se řidič alespoň přiznal.
Zdá se, že už to není zase tak nutné.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2021, 13:06:42 »

powstalec: pokud to půjde jak popisujete a skutečně máte zahraničního spolupracovníka, tak by to teoreticky mělo fungovat.

číkus: máte pravdu, ale v tomhle případě by mohl mít orgán dostatek materiálu pro sepsání elaborátu na to, jak je tvrzení provozovatele nedůvěryhodné a účelové (zahraniční řidič, mimo eu, komunikuje pouze prostřednictvím zmocněnce v čr)
IP zaznamenána

Powstalec

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2022, 07:57:46 »

WIN
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2022, 11:18:29 »

Jakým způsobem?
IP zaznamenána

Powstalec

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2022, 13:55:08 »

Udán fiktivní cizinec (viz výše), bylo mu doručeno. Z ČR jsem za něj poslal přiznání, následně mu byl doručen rozsudek jménem republiky a pak už se nic nedělo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #9 kdy: 23 Července 2022, 14:05:29 »

Je ten rozsudek k dispozici?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #10 kdy: 23 Července 2022, 15:14:31 »

Jaký rozsudek? Nechybí tady podstatná část příběhu? Jakým způsobem to došlo k soudu? Kdo ho u soudu zastupoval a na základě čeho?
IP zaznamenána

Powstalec

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #11 kdy: 27 Září 2022, 14:23:59 »

Omlouvám se za nepřesnost ohledně toho rozsudku jménem republiky. Správně jsem měl uvést, že šlo o rozhodnutí MÚ Dobruška. Viz příloha.
IP zaznamenána

BaldaP

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dobruška - výzva k úhradě (rychlost)
« Odpověď #12 kdy: 22 Února 2024, 10:14:44 »

Zdravím. Přišla mi (provozovateli vozidla) dnes výzva z toho samého radaru v Dobrušce. Na přiložených fotkách ani na google mapách, mapy.cz a pod ale není nikde vidět čára vodorovného značení (svislá značka oznamující radarové měření ano). Nejsem v boji s úřady moc otrkaný, tak se chci zeptat, zda mám vůbec šanci to rozporovat či je to úplná blbost a radši pokutu zaplatit.
Díky
IP zaznamenána