30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pořádková pokuta  (Přečteno 5943 krát)

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
[WIN] Pořádková pokuta
« kdy: 11 Srpna 2021, 15:46:35 »

Dobrý den... stala se mi taková věc kvůli nouzovému zastavení, ale to nyní není to důležité. Úřad mě jakožto provozovatele vyzval k udání řidiče, takže jsem udal sám sebe. stejné jméno, adresa, datum narození a podpis. úřad mi poslal novou výzvu, abych se přiznal tentokrát jako řidič. Na to jsem nereagoval... vždyť jsem jim už vše přeci poslal (teď už vím, že to ode mě bylo nemoudré) a dali pořádkovou pokutu, že jako ztěžuji řízení atd.. jsou nějaké šance se odvolat, vždyť to je přeci blbost, když už ode mě přiznání mají.. to je zoufalost tento způsob jednání úřadu. díky za každou radu
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2021, 15:57:06 »

Jsem přesvědčen, že to je předem vyhrané. Nahrajte sem podklady v anonymizované podobě.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2021, 16:03:03 »

večer to bude... děkuji už nyní za zlepšení nálady ;)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2021, 16:09:14 »

Zkuste prosím nahrát i ono opětovné vyzvání k opětovnému přiznání; zajímá mě, v jakém režimu to bylo. Díky
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2021, 16:41:55 »

dám to komplet co mám
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2021, 21:08:23 »

Nejprve mi přišla výzva pro provozovatele - dokument Prestupek1.pdf

udal jsem řidiče (sám sebe) stylem, že vozidlo řídil "mé celé jméno, datum narození, adresa a vlastnoruční podpis". Vše je shodné s provozovatelem, takže úřad vše posílá stejnému člověku na stejnou adresu.

Následně mi přišla další výzva, tentokrát jako řidiči, abych potvrdil udání, které jsem učinil na sám sebe - dokument Prestupek2.pdf

Nyní mi přišla pořádková pokuta - Prestupek3.pdf
a s tím opakovaná výzva potvrzení udání na sám sebe - prestupek4.pdf
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #6 kdy: 11 Srpna 2021, 21:11:09 »

teď jsem si všiml, že u toho třetího dokumentu se mi 3. stránka posunula na začátek, ale to snad ničemu nevadí.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #7 kdy: 11 Srpna 2021, 21:26:10 »

ještě js to doplnil o jednu zásadní informaci
Nejprve mi přišla výzva pro provozovatele - dokument Prestupek1.pdf

udal jsem řidiče (sám sebe) stylem, že vozidlo řídil "mé celé jméno, datum narození, adresa a vlastnoruční podpis". Vše je shodné s provozovatelem, takže úřad vše posílá stejnému člověku na stejnou adresu.

Následně mi přišla další výzva, tentokrát jako řidiči, abych potvrdil udání, které jsem učinil na sám sebe - dokument Prestupek2.pdf
doplnění: na tuto výzvu jsem již nereagoval. Domníval jsem se, že už jsem se napraskal a to stačí.

Nyní mi přišla pořádková pokuta - Prestupek3.pdf
a s tím opakovaná výzva potvrzení udání na sám sebe - prestupek4.pdf
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #8 kdy: 12 Srpna 2021, 11:25:52 »

Pošlete jim např. toto:

Podávám odvolání proti rozhodnutí MěÚ Znojmo ze dne 20. 7. 2021 č.j. XXX, kterým mi byla uložena pořádková pokuta. Rozhodnutí je nesmyslné a zjevně nezákonné, a to dokonce minimálně ze 3 na sobě nezávislých důvodů. 1) Není pravda, že bych bezdůvodně odepřel podání vysvětlení v dané věci, kdo byl řidičem v době spáchání údajného přestupku jsem MěÚ Znojmo sdělil, jak ostatně plyne i z odůvodnění napadeného rozhodnutí. 2) I kdybych se rozhodl výzvy MěÚ Znojmo zcela ignorovat, jelikož je zjevné, že mi svědčí právo podání vysvětlení odepřít, je nepřípustné jeho využití trestat pořádkovými sankcemi, a v souladu se závěry nálezu I. ÚS 1849/08 nelze ani nikoho nutit k ryze formálním krokům, např. k dostavení se ke správnímu orgánu pouze za účelem odepření podání vysvětlení a 3) Sama výzva k podání vysvětlení je nezákonná, podle § 137 správního řádu může správní orgán vysvětlení požadovat jen tehdy, nelze-li rozhodné skutečnosti zjistit jiným úředním postupem. V dané věci takový jiný úřední postup existuje, je jím výzva podle § 10 odst. 4 zákona o silničním provozu, nejsem tak povinen podrobit se povinnosti uložené v rozporu s § 137 správního řádu.

Kromě samotného odvolání žádám ve smyslu zákona č. 82/1998 Sb. o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem o úhradu škody, která mi vznikla nesprávným úředním postupem MěÚ Znojmo. Škodu vyčísluji v částce 54 Kč (52 Kč poštovné za tento dopis, 1 Kč obálka, 1 Kč papír a tisk), vyzývám vás k úhradě na můj bankovní účet č. XXX do 14 dní od obdržení tohoto dopisu, poté přistoupím k formálnímu uplatnění u příslušných orgánů (tj. u Ministerstva dopravy a u soudu).

datum, podpis
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 11:31:23 od hh »
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #9 kdy: 12 Srpna 2021, 20:59:33 »

díky moc... napadlo mě doplnit to konkrétními údaji a citacemi z dokumentů... jestliže mě trestají protizákonně (a dokonce přímo vedoucí), pak se obávám, že si se mnou stejně budou chtít vytřít zadel. Nebo myslíte, že to nebude mít valný smysl?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #10 kdy: 12 Srpna 2021, 21:48:07 »

Je to vaše odvolání, výsledná podoba závisí na vás. Čím přesvědčivěji bude působit, čím preciznější argumentaci přednesete, tím lépe. Dát si s tím trochu práce je asi vhodné, výsledek ale s jistotou presumovat nelze.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2021, 22:55:16 »

[...] pak se obávám, že si se mnou stejně budou chtít vytřít zadel
Úředníkům do hlavy nevidím (ani nechci, nemusel bych to už rozdýchat). Ale hádám, že jedou podle nějaké šablony a nevšimli si, že provozovatel je shodný s označeným řidičem (chtít po stejné osobě tutéž informaci dvojmo a ještě to vymáhat pořádkovou pokutou je i na místní poměry moc). A i jinak je to od úřadu úlet, ta pokuta je nesmysl, máte to takřka ložené.

napadlo mě doplnit to konkrétními údaji a citacemi z dokumentů [...] Nebo myslíte, že to nebude mít valný smysl?
Myslím si, že text, jak jsem ho navrhl, je pro tu <censored>, které přijde normální pokusit se někoho okrást o litr jen za to, že se k nějaké banalitě nepřiznal dost rychle dvakrát, a ještě pindat, jak to má se slevou, dobrý až moc. Takové házení perel sviním (ty perly jsou metafora). Kdyby to bylo v mé vlastní věci, podal bych jen blanket a moc bych doufal, že to přes kraj projde, abych si je pak mohl vychutnat u soudu. Upravit navržený text si samozřejmě můžete, je to vaše řízení a vy jdete s kůží na trh. Jen jestli můžu radit, zkuste sem pak finální draft před odesláním hodit - ten můj návrh možná jde vylepšit, ale zcela určitě jde taky zkazit, a to by byla škoda.
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 22:57:02 od hh »
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #12 kdy: 13 Srpna 2021, 11:13:52 »

rozumím a souhlasím. Víte... problém je, že nechápu zcela proces, jak to chodí dál. To odvolání bude řešit krajský úřad? a bude mít k tomu i ten spis? Podle mě by měl, ale ruku do ohně bych za to nedal ani omylem. Pak MD a soud, ale to už je vyšší liga a nerad bych něco zprasil.
mimochodem... co s tou druhou výzvou? ignorovat?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #13 kdy: 13 Srpna 2021, 14:41:43 »

Proces je jednoduchý. Odvolání je hlavně třeba včas a správnému úřadu podat. Posílá se to tam, kde to vydali, tedy do Znojma, a lhůta se počítá od doručení (pozor, pokud jste si to nepřevzal osobně, pak se den doručení neshoduje s vhozením do schránky, heslo: fikce doručení). Jelikož na rychlosti řízení nyní příliš nezáleží (do promlčení před zahájením je daleko, a zahájením ze lhůta restartuje), doporučuji lhůty nehrotit a odvolání podat klidně obratem.

Znojmo pak může pokutu zrušit samo tzv. autoremedurou, což je i nejpravděpodobnější scénář. Nebo věc zabalí a postoupí nadřízenému orgánu, což je zde KÚ JMK. Pak by to zřejmě poslali s celým spisem, pravděpodobně by to i na nějaký čas umrtvilo řešení samotného dopravního přestupku (sice nic nebrání SO v řešení věci pokračovat, ze spisu si může pořídit kopii nebo na kraj poslat kopii, ale průměrný úředník je líný a nemá-li nějakou vedlejší motivaci, tak co dělat nemusí, to neudělá). Dalo by se taktizovat a modifikovat odvolání tak, aby SO1 nemohl rozhodnout autoremedurou (nebo aby si aspoň myslel, že nemůže). Ale nekomplikoval bych to, cílem je odklidit nesmyslnou pokutu, k čemuž by mělo stačit odvolání podat (na obsahu moc nezáleží). Jak s tím orgán naloží a jaké budou jeho další kroky, tím bych se nechal překvapit.

V rámci minimalistické taktiky bych na opakovanou výzvu nereagoval. Nevidím k tomu důvod, vaše stanovisko jasně plyne z obsahu odvolání, a reálně s tím může SO naložit pouze 2 způsoby - buď mu dojde, že vlezl do slepé ulice, a dá (minimálně s pořádkovými pokutami) pokoj, nebo vám uloží další pokutu. Obě možnosti jsou pro vás příznivé. Ale pokud to chcete pojmout nekonfrontačně, nic vám nebrání k odvolání nějakou reakci připojit, např.

... Pokud jde o opakovanou výzvu k podání vysvětlení, upozorňuji, že k osobě řidiče jsem již vysvětlení podal, a jiné skutečnosti v této fázi sdělovat nebudu.

Jaký máte vlastně plán ohledně samotného přestupku? Chcete docílit toho, aby s vámi věc byla projednávána jako s řidičem, a tam se pak bránit tím nouzovým zastavením? Nebo máte nějaký sofistikovanější plán? Kvůli těm pořádkovým pokutám si sice můžete z úřadu udělat dobrý den, ale aby to pak neskončilo tím, že za samotný banální přestupek nakonec místo 500 Kč odpustku zaplatíte 2500 Kč (1500 Kč minimální pokuta + paušální náklady). To by byl poněkud hořkosladký výsledek.
« Poslední změna: 13 Srpna 2021, 14:44:17 od hh »
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pořádková pokuta
« Odpověď #14 kdy: 13 Srpna 2021, 14:58:58 »

díky za vyčerpávající odpověď. Bylo to nouzové stání, praskla mi hadice ke chladiči. mám účtenku ze servisu a kamaráda, co mě odtahoval. Zde je možná lepší být řidičem (alespoň co jsem pochopil ze zdejšího fóra) proto jsem nahlásil sebe.
IP zaznamenána