30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 2x rychlost D0 (stejný den)  (Přečteno 4406 krát)

vdolek

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
2x rychlost D0 (stejný den)
« kdy: 11 Srpna 2021, 14:18:04 »

Zdravím, přišla mi 2x výzva z D0 ze stejného dne. Jednou Říčany a jednou Černošice. Obě výzvy v přílohách.

Případ Říčany: 141 Km/h (po odečtení tolerance), částka 1000 Kč.
Případ Černošice: 140 Km/h (po odečtení tolerance), částka 600 Kč.

Zatím jsem nikdy neřešil rychlost mimo Prahu. Předpokládám, že mimo Prahu jsou úřady aktivnější. Jak mám nejlépe postupovat? Co jsem se tu dočetl, tak nejlepší je použít spolupracujícího řidiče, ale upřímně se mi s tímto nechce nikdo otravovat. Mohu případně použít metodu spolupracujícího řidiče sám na sebe (provozovatel FOP oznámí sám sebe FO v rámci podání vysvětlení). Následně obstrukce, případně rozporování, že přestupek se vůbec stal. Je někde popsáno, jaké všechny obstrukce lze využít?

Mohu jako provozovatel (ne doznalý řidič) rozporovat, že se přestupek vůbec stal a tím se vyhnout tím SPRDELi?

Mohu k tomu použít něco z tohoto? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7801.msg97127#msg97127
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2021, 17:49:10 »

Sam sebe udat jako ridice muzete, lepsi je ale samozrejme nekoho sehnat. Coz v pripade tech Rican nebude jednoduche, protoze to je za 2 body. Ja bych asi na vasem miste pro Cernosice nekoho sehnal a pro Ricany bych se zamyslel na variantou Helmut - samozrejme kontaktni Helmut.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2021, 19:46:37 »

Dva body hrozí jenom pokud uděláte nějakou koninu. Pokud zde budete každý konkrétní krok diskutovat, pak žádné body nehrozí, hrozí akorát případná pokuta provozovateli v případě prohry. S Říčanami sice zkušenost nemám, ale z tohoto fóra jsem nabyl dojmu, že v případě jakéhokoliv aktivnějšího náznaku boje kapitulují (většinou hned po odporu).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2021, 23:29:06 »

medved> Já bych se těch 2 bodů z Říčan až tak nebál. :-) (btw. ty body hrozí i za Černošice)
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 10:58:57 od Číkus »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2021, 07:21:58 »

Cikus> To je teprve navrh, ne? Momentalne snad jeste plati ... vice nez 10 km/h a mene nez 30km/h mimo obec. Nebo mi zase neco uteklo?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2021, 10:59:47 »

Omlouvám se, měl jsem za to, že body jsou za "10 a více" a nikoli za "více než 10".
IP zaznamenána

vdolek

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2021, 11:02:27 »

Díky za odpovědi. Je tu někde návod, jak nejlépe na spolupracujícího Helmuta, abych neudělal nějakou koninu? Ještě jsem nikdy Helmuta nedělal, u dosavadních výzev za parkování mi to nedávalo smysl. Helmut je osoba mimo EU s momentální doručovací adresou v ČR? Co všechno by měl provozovatel ohledně Helmuta SO oznámit? Je problém, pokud by doručovací adresa Helmuta byla shodná s adresou provozovatele vozidla? Jednalo by se o bytový dům s vícero bytovými jednotkami.

Nebylo by ještě jednodušší využít nespolupracujícího Helmuta na základě tohoto: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10475.msg114732#msg114732 ?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #7 kdy: 18 Srpna 2021, 20:54:20 »

vdolek: je únosné/fyzicky možné, že řidič nastavil tempomat a byl změřený 2x? Protože pak by se jednalo o jeden přestupek a dotyčné SO by se měly domluvit, který z nich to bude řešit -> klidně bych to nechal na provozovatele a každému SO bych napsal, že to již řeší ten druhý úřad. Jistý fun factor tam je.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #8 kdy: 18 Srpna 2021, 23:47:23 »

mám k dispozici helmuta k recyklaci. Je z Evropy, nikoliv z eu.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #9 kdy: 18 Srpna 2021, 23:48:32 »

doručovací adresa ve stejném domě by měla být ok.
IP zaznamenána

vdolek

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #10 kdy: 23 Srpna 2021, 14:35:03 »

Aktuální stav:
  • Zaslána žádost o zaslání kopie spisu.
  • Na oba úřady zasláno vyjádření, že přestupek již řeší jiný úřad.
  • Doručena odpověď z Říčan, že "město Černošice náleží jinému katastrálnímu území než město Říčany, tzn. že se jedná o dva samostatné přestupky a nelze je tedy sloučit ani prominout". (viz přílohy)
  • Provozovatel ještě povedl další úkony, které zde momentálně nechce zveřejňovat, nejsou ale nijak relevantní pro výše uvedené.
Podle mě tím jen řekli, že nezle udělat společné řízení, ale nevypořádali se s tím, že by se fakticky mohlo jednat o jeden přestupek. Nebo jak to je, přece není možné, aby "počet přestupků" byl náhodný podle toho, kolikrát dojde ke měření. Jak byste nyní argumentovali, nebo myslíte, že je to slepá cesta?
IP zaznamenána

vdolek

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #11 kdy: 24 Srpna 2021, 11:29:17 »

Tak Říčany jsou poměrně aktivní. Už poslali odmítnutí předat kompletní kopii spisu dle InfZ. Je to dnes standard? Dřív jsem s tím neměl problém. Je to na odvolání, nebo případně lze toho nějak procesně využít?

Nebo jsem v žásdoti o spis napsal něco špatně? Recykloval jsem žádost ze svých dřívějších případů.

Stran případného odvolání tedy asi nyní pošlu žádosti o jednotlivé části spisu, jak uvádí v odůvodnění: "Žadateli tak má být v souladu s InfZ vyhověno v případě žádosti o určité konkrétní informace (dokumenty) ze spisu, nikoliv však v případě žádosti o kopii celého spisu, příp. jeho podstatné části."

Nebo jak myslíte, že je ideální nyní postupovat?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #12 kdy: 24 Srpna 2021, 12:11:03 »

Necetl jsem to, ale narok na spis podle inf. zakona nemate.
Muzete argumentovat cestovanim a covidem, to je tak vse co mate v ruce.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vdolek

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #13 kdy: 27 Srpna 2021, 11:21:02 »

Pokračování – Říčany. Úřad razantně odmítá, že by se mělo jednat o stejný přestupek (jak navrhoval @asmodeus) i přes to, že jde o měřené úseky na sebe navazující (viz přílohy). Ta jejich argumentace je poněkud zvláštní, ale asi v této fázi s tím už moc nepohnu, ale případně tím stejně budu argumentovat v dalším jednání, odvolání atd. Nebo máte na tento argument nějaký názor?

Jejich odůvodnění:

"Cílem a záměrem Police ČR je, aby účastník provozu dodržoval předpisy všude, nikoli aby byl přestupek páchán na území celé republiky, a následně vyhodnocen jako jeden totožný přestupek, ač byl páchán na několika katastrálních územích."
« Poslední změna: 27 Srpna 2021, 11:22:57 od vdolek »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost D0 (stejný den)
« Odpověď #14 kdy: 09 Července 2022, 11:56:50 »

Stihli úřední paraziti zahájit správní řízení?
IP zaznamenána