30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] parkování v křižovatce T  (Přečteno 4098 krát)

eltazar

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
[WIN] parkování v křižovatce T
« kdy: 02 Srpna 2021, 19:38:45 »

časová osa:

2.8.21 - lístek za stěračem, sežrala mi veverka
6.9.21 - oznámení o příchodu zásilky od ČP, vhozené do schránky. vyzvednutí nejpozději do 22.9.21. žádný další dokument
součástí nebyl
16.9.21 - vyzvednut dopis na poště (příloha "výzva MP Příbram.pdf")
____________________________________________________________

zdravím,

tak i na mě se konečně usmálo štěstí a dnes za stěračem lísteček s hláškou o špatném parkování. ten bude samozřejmě vyignorován, nicméně, do následného řízení bych rád poprosil o instrukce, jelikož jsem stále "ouředním šimlem" nepolíben a tedy vůbec netuším, co mě vlastně čeká.

stání proběhlo na výjezdu z křižovatky, kde se běžně parkuje, nicméně zřejmě to je mimo literu zákona. zde jsem se pokusil nahrát screenshot z google maps, stál jsem vlastně úplně stejně jako bílá fábie na obrázku: https://prnt.sc/1if647w a https://prnt.sc/1if8vr2 pokud je dokumentace nedostatečná, pokusím se doplnit.

předem díky za případné rady a komentáře.

« Poslední změna: 16 Září 2021, 12:52:24 od eltazar »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:parkování v křižovatce T
« Odpověď #1 kdy: 02 Srpna 2021, 19:44:51 »

Tvar (T) té křižovatky asi nehraje roli. Bílé auto pravděpodobně stojí blíž než pět metrů od hranice křižovatky.
IP zaznamenána

eltazar

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:parkování v křižovatce T
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2021, 19:47:11 »

nejsem si po pravdě jist, jak se hranice křižovatky určuje, ale do 5m to 100% je, i další auto bude ještě "v limitu" 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:parkování v křižovatce T
« Odpověď #3 kdy: 02 Srpna 2021, 19:57:26 »

« Poslední změna: 02 Srpna 2021, 20:00:00 od Číkus »
IP zaznamenána

eltazar

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:parkování v křižovatce T
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2021, 15:14:04 »

malý update - 6.9.21 přišlo do schránky oznámen o příchodu zásilky. vzhledem k https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10278.0 počítám, že i když lhůta pro vyzvednutí je do 22.9. (pozn. 1/ - po uplynutí lhůty pro vyzvednutí bude zásilka vrácena následující den odesílateli), fikce doručení nastane 16.9.?

s výzvou nebylo vhozeno poučení.

dotazy:
1) vzhledem k tomu, v jakém módu (naprostý komunismus neznalý zákonů, vše 30 let za opicemi) funguje naše lokální pošta, se obávám toho, že bez zmíněného oznámení mi dopis nebude předložen ani k prohlédnutí, zda-li z něj bylo poučení odtrženo? případně že nejprve budou vyžadovat můj OP, než se vůbec úřednice uráčí jít dopis hledat? jak se k němu mohu dostat pokud OP nebudu mít s sebou? následně, pokud poučení odtrženo nebylo, znamená to autoWIN?
2) má smysl si zkusit nechávat přeposílat dopis na korespondenční adresu? v oznámení je jakási možnost přes aplikaci POšta online si změnit adresu doručení. i tak předpokládám, že na lhůtu pro fikci doručení to nebude mít vliv, přičemž tedy maximálně mohu tratit já, pokud se dopis někde na poště zašantročí a přijde později než bude zdrávo pro podání případného odvolání/odporu (v terminologii se pořád ztrácím, omluvte mou neznalost)

do prvního příspěvku doplněna časová osa
IP zaznamenána

eltazar

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:parkování v křižovatce T
« Odpověď #5 kdy: 16 Září 2021, 12:07:42 »

včera vyzvednut dopis na poště. jednalo se o dopis s modrým pruhem, neobsahující poučení, od MP Příbram: Výzva k podání vysvětlení a k sepsání zápisu o podání vysvětlení, na 4.10.21

dle https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42663#msg42663 budu ignorovat.

resp. dotaz, má smysl zažádat si 2-3x o odklad a poté ignorovat?

díky
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:parkování v křižovatce T
« Odpověď #6 kdy: 16 Září 2021, 13:14:01 »

Dle mého názoru, cokoliv, co zdrží proces blíže k prekluzi, má smysl.
IP zaznamenána

eltazar

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:parkování v křižovatce T
« Odpověď #7 kdy: 16 Září 2021, 13:32:14 »

myslel jsem si to, díky
IP zaznamenána

eltazar

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:parkování v křižovatce T
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2022, 13:07:16 »

úspěšně vyignorováno, je možno přesunout do WINu

díky
IP zaznamenána