30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu B 11  (Přečteno 1546 krát)

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Zákaz vjezdu B 11
« kdy: 01 Srpna 2021, 19:41:19 »

Dobrý den. Zkracoval jsem si cestu přes klasickou asfaltku, kterou teď před časem osadili zákazem všech mot.vozidel s dodatkem vyjímka lesů ČR či komu to patřilo. Vjel tam přede mnou asi lesák já na drzouna za ním bo jsem myslel že to je další zkracovač a kus za závorou a značkou mě bloknul. Musim říct že rozumě ,zpomalil ,varovný. Žádnej odznak ani neřek kdo je nic, jen jsme se pozdravili a ptal se na vyjímku. Vlastně bych se s nim ani nemusel bavit, protože co mě má kdo cizej stavět, ale bylo mi jasný že to asi bude lesní stráž. Jelikož byl od začátku slušnej, tak jsem jednal v podobném duchu. No nic z toho nebylo řek jsem na rovinu že je neděle a pochybuju že tam večír budou nakládat ty hronady dříví v pohodě mě nechal jet dál sice jsem si vyslechl ,že kdyby mě cestou chytili tak za 2500kč. Kdyby prudil, tak jsem ten kousek vycouval a jel pryč.
Vím že by mě mohl řešit pokud by náhodou vytáhnul odznak lesní stráže a tak mám pár dotazů.
Určitě by se mi musel prokázat odznakem, ale musej mít označení na autě nebo ne a co nějaká lesácká uniforma?
Mohl mě tam zastavit, když to nebyla žádná zpevněná cesta ani to nevypadalo jako nějaká účelová komunikace, ale klasická silnice po který se léta jezdilo ?
Když nebudu souhlasit dá mě do správního on nebo bude volat fízly?
Děkuji.
« Poslední změna: 01 Srpna 2021, 19:43:20 od Sturmgewer44 »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu B 11
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2021, 23:55:03 »

Lesní stráž a její činnost upravují ust. §§ 38-39a lesního zákona. Lesní stráž se musí prokazovat služebním odznakem a průkazem, stejnokroj apod. je asi víceméně fuk. Stráž je oprávněná projednat přestupek příkazem na místě, pokud dojde ke ztotožnění, tak se podle mě jede klasické správní řízení s odchylkou, že řízení podle ust. § 56 lesního zákona vede orgán státní správy lesů.

S tou uniformou - z logiky věci, asi si nelze představovat lesní stráž takto, v Česku bych očekával, že vykonávají více funkcí souběžně.

Kompetence projednat přestupek se bude odvíjet od toho, co se považuje za les a zda tam došlo k přestupku (viz. § 53 odst. 1 písm. g lesního zákona).
« Poslední změna: 01 Srpna 2021, 23:58:23 od IZS »
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu B 11
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2021, 07:58:34 »

No a právě v tom zákonu jsem se nedozvěděl jak to je s tou silnicí jestli se počitá jako součást lesa nebo né a mužou mě tam stopnout jen policajti.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu B 11
« Odpověď #3 kdy: 02 Srpna 2021, 09:46:06 »

Bohužel nemám čas na nějakou konstruktivní odpověď, ale projděte si §§ 2 a 3.
IP zaznamenána