30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Agresivní řidič dodávky vybrzdil ženu ve Fabii, pak napadl jejího spolujezdce  (Přečteno 1751 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000026539/agresivni-ridic-dodavky-vybrzdil-zenu-ve-fabii-pak-napadl-jejiho-spolujezdce

Městapo bylo konečně k něčemu užitečné. Jinak speciálně na tyto jedince mám v kastlíku připravený pepřák.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil

Mne teda z toho mizerneho videa prijde, ze ten spolujezdec z Fabie byl vice nez aktivni v tom konfliktu. Buhvi, co se delo predtim, ale dvere oteviral uz po tom vybrzdeni. A to "napadeni" na semaforech mi taky prijde, ze bylo 1:1. Pak spolujezdec dostal, pockal az unterfizlove toho magora z dodavky zpacifikuji a hrdinsky to s nim sel resit. Potkali se dva idioti.

Co se tyce pepraku - nevim, zda je to v dnesni dobe uplne dobry napad. Kdyby nekdo naprahl ruku, v niz by neco sviral a miril tim na mne ... nejspis bych taky neco vytahl a namiril to na nej.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

Tak pokud už ruku s pepřákem napřáhnu, tak samozřejmě musím zmáčknout spoušť, přesně pro ty případy, jak jste napsal. Mně už se pepřák jednou osvědčil (Bylo to proti motorkáři, co měl potřebu mě pronásledovat a něco si vysvětlovat a ne, nijak jsme ho předtím neohrozil a ani neomezil :) )
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil

Opět to video není celé, i když by mohlo ukázat děj od začátku, kdy se auta objeví na záběrech. Takže těžko říct co se tam dělo. Ale týpek z dodávky asi nečekal, že tak rychle bude spacifikován.
Mám zkušenost, že tyto agresory na silnici vždy něco vyprovokuje. Mohli mu předtím udělat nějakou prasárnu.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Mne teda z toho mizerneho videa prijde, ze ten spolujezdec z Fabie byl vice nez aktivni v tom konfliktu.

Jelikoz Fabii ridila zena ktera byla uz predtim ohrozovana vybrzdenim, je uplne spravne ze spolujezdec se zachoval aktivne a necekal koho si ten pitomec z dodavky vybere...
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

Opět to video není celé, i když by mohlo ukázat děj od začátku, kdy se auta objeví na záběrech. Takže těžko říct co se tam dělo. Ale týpek z dodávky asi nečekal, že tak rychle bude spacifikován.
Mám zkušenost, že tyto agresory na silnici vždy něco vyprovokuje. Mohli mu předtím udělat nějakou prasárnu.

To je sice možný, ale pokud točvolanta něco vyprovokuje tak, že má potřeba vybržďovat a prát se, tak mu patří do ruky maximálně koloběžka a ne dodávka.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil

To samozřejmě nerozporuji. Jen říkám, že takové reakci vždy něco předchází. Kdybych se měl jít prát pokaždé, když mě někdo omezí při nedání přednosti, či nečumí do zrcátek, nebliká, neudrží se ve s vém pruhu, tak se peru pomalu každý den.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

K tomu bych ještě napsal jednu příhodu, která se mi stala. Jednou jsem vytroubil auto, co to na férovku zaparkovalo na přechodu (i když 5 metrů od sebe mělo volné parkovací místo). Auto objet nešlo, protože vlevo byly betonové bloky, takže trubka byla trošku delší, abych ho popohnal při zařizování jeho věcí. Poté co jsem se rozjel, tak koukám, jak metr za mnou jede skůtrista a troubí, takhle to pokračovalo asi 2-3km, kdy jsem se při snaze ho setřást dostal do slepé uličky, kde road rage bohužel k jeho smůle celkem rychle skončila (s pepřákem v xichtě se totiž celkem špatné řídí...).

Takže v mém případě road rage předcházela akce, která se kupodivu ani netýkala hlavního agresora na motorce, který měl ale přesto potřebu si vyřizovat účty.

Za mě, pokud je někdo magor, tak ho dokáže vyprovokovat naprosto cokoliv, tak nevidím důvod k hledání různých hypotetických situací, který by ho k vybržďování a podobně opravňovali

IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Já loni zažil situaci, kdy jsem na křižovatce tvaru T hodlal z vedlejší odbočit vlevo. Přede mnou auto, které v křížovatce zastavilo (chcíplo a pak nastartovalo a stálo). Po 30s jsem je krátce vytroubil, za mnou už slušná kolona cca 30 aut. Nestalo se nic. Auto nastartované, stálo a blokovalo křižovatku, objet nešlo. Po minutě jsem zatroubil už důrazněji a začaly se dít věci.

Z auta vyběhl (doslova) spolujezdec, takovej podsaditej, plešatej chlap v bombru, s výrazem agresivního primitiva, prásknul mi rukou do kapoty a pokoušel si mi dát otevřeným okénkem pěstí. Minul, ale hlavu mi líznul. Ono se se zapnutým pásem blbě reaguje, když takovou rychlou agresivní akci vůbec nečekáte. K tomu smršt nadávek. A že jsem čurák a zmrd, když nevidím, že to auto řídí mladá holka (patrně jeho pizda), co to ještě neumí (řidiče fakt vidět nebylo). To už jsem rozepnul pás a konečně se dostal k pouzdru se zbraní, kdyby bylo třeba. No nakonec nic, hovado se uklidnilo, nasedlo a ta neviditelná holka se za chvilku konečně rozjela.

Jel jsem chvíli za nimi, pohrával jsem si s myšlenkou, zavolat fízly (předpokládal jsem, že holka neměla papíry + měl jsem vše na kameře)... a pak jsem se na to vysral a nikoho nevolal.

Pro mě nepochopitelný. Kondiční jízdy má dávat autoškola, ne agresivní pako. Když už to řidiči zdechne a není schopen se v řádu minut znova rozjet, tak blikačky. A hovado se mělo s holkou prohodit a někam poodjet. Pak by se nestalo nic... nicméně nevím, co se v jejich autě odehrávalo....

Zas šlo o můj jedinej podobnej zážitek za x let.... 
IP zaznamenána