30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příjezdový forrmulář do čR  (Přečteno 5863 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 470
    • Zobrazit profil
Příjezdový forrmulář do čR
« kdy: 09 Července 2021, 08:44:22 »

Zdravím všechny, nemá někdo zkušenosti, jak hodně vysírají na hranicích s tím příjezdovým formulářem do ČR?
 Nemám v úmyslu něco smolit na telefonu a někam odesílat. Nemám v plánu ani povinnost být online. Rád bych nějakou tištěnou verzi, kterou bych vyplnil a vrazil fízlovi do ruky ať si s tím vytře třeba řiť.
 Němci měli tištěné Einreiseanmeldung ( dokonce pak měli asi tři dny výpadek systému) a vžy měli strašnou radost, že ho musí přijmout a nabouchat do počítače.
Mě se prostě nepodařilo najít českou verzi pro tisk, tak zvažuji vytvořit vlastní. Jde mi především o to zaměstnat úředníky a vysírat.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2021, 08:51:29 »

Doporučuji místo návratu do ČR pouze tranzitovat.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2021, 12:13:22 »

napsal jsem na uvedený email pro dotazy co mám dělat, když nemám vybavení na vyplnění příjezdového formuláře, tj. vlastním jen hloupý tlačítkový telefon.
A proč ho není možné vyplnit s předstihem, když vím, kdy se budu vracet.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #3 kdy: 09 Července 2021, 14:03:49 »

víte někdo, jaký je aktuální stav při návratu ze srn? pojedu v pondělí do lopaty a v úterý zpět
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2021, 14:25:25 »

Jak jsem zmiňoval, kouzelným slovíčkem na hranicích je "tranzit". V případě, že se do Babišistánu nebudete vracet ale budete přes něj tranzitovat dál, pomahači od vás příjezdový formulář vyžadovat nemohou. A zase pro změnu mimo hranice už nemá nikdo jak zjistit, že jste v zahraničí byl  ;)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2021, 16:37:52 »

Jak jsem zmiňoval, kouzelným slovíčkem na hranicích je "tranzit". V případě, že se do Babišistánu nebudete vracet ale budete přes něj tranzitovat dál, pomahači od vás příjezdový formulář vyžadovat nemohou. A zase pro změnu mimo hranice už nemá nikdo jak zjistit, že jste v zahraničí byl  ;)

to zní dobře. asi víte, o čem mluvíte. a můžou chtít test? a co s bydlištěm v čr? sice chápu, že to nevylučuje možnost transitu, ale co já vím, k čemu mozkovým myšlením dojdou...
IP zaznamenána

Randalf

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #6 kdy: 09 Července 2021, 17:43:01 »

Mimořádné opatření stanovuje povinnost testu při pobytu v zahraničí nad 12 hodin, tudíž stačí tvrdit, že váš pobyt nepřevýšil 12 hodin.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #7 kdy: 09 Července 2021, 18:04:08 »

I pozemní tranzit má výjimku, osobně jsem to měl naposledy o víkendu bez problémů.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #8 kdy: 09 Července 2021, 18:09:52 »

ok, super. nevíte, jestli se dělá nějaká evidence výjezd/příjezd? dovedu si představit, že malé přechody nebudou moc hlídané (tak to zatím vždy bylo v předchozích vlnách, měli to tak i němci, protože ty zapadákovi krom místních nikdo nezná/nepoužívá)

ještě upozorním, teď jsem si všiml v tom slavném opatření, bod 10 b), že u sousedních zemí platí 24 hodin
« Poslední změna: 09 Července 2021, 18:12:52 od lc81 »
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #9 kdy: 09 Července 2021, 18:16:02 »

Nic se neřeší ani nezapisuje, natož doklady... Kdyby nějak zaznamenávali rz tak je to jedno :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #10 kdy: 09 Července 2021, 19:22:03 »

Jakekoliv takove opatreni ma za nasledek to, ze lidi prestanou nakupovat v zahranici. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #11 kdy: 09 Července 2021, 20:13:45 »

Netuším od kdy platí, nebo bude platit. Ovšem pondělní výlet  k severním sousedům se obešel bez jakýchkoliv formalit tam i zpět.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #12 kdy: 09 Července 2021, 20:39:52 »

Platí od dnes.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 470
    • Zobrazit profil
Re:Příjezdový forrmulář do čR
« Odpověď #14 kdy: 09 Července 2021, 22:00:30 »

Nic, příjezdový formulář jsem hodil ctrlC- ctrlV do wordu a vytiskl. Vyplním ručně a prvnímu otravnému fízlovi na hranicích vrazím do ruky a ať se s tím vypořádá. Není moje povinnost být online ani doma, ani na cestě, na dovolené, na WC prostě nikdy a nikde! Stejně tak mám ten onen očkovací certifikát ve vysírací  papírové verzi zmenšený na formát A7 do peněženky.
     Je pak docela zábava přečíst ten QR kod. Dělali jsme s tím v práci různé vylomeniny, zkoušeli různé telefony. Dokázal to přečíst pouze můj a kolegův pracovní Samsung Galaxy nevímkolik (máme stejné) a k mému velkému údivu i můj osobní Alcatel za pakatel. Šéfovo nakouslé jablko nevím kolik ani za kolik to nepřečetlo a  další služení Huaweie, LG, Xiaomi také ne.
Mimo jiné se povinnost nevztahuje dle 10 a) pracovníky mezinárodní dopravy, pokud je...blabla bla
Takže to jsem a mohu to doložit  oštemplovaným čestným prohlášením, že jsem  u byl strategického zákazníka na služební pitce a koupačce zachraňovat ty odběratelsko-dodavatelský vztahy.
IP zaznamenána